Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 21
18.05.2015
Pööriöö uus laul räägib maailma kõige kohutavamast unenäost

Kohutav uni on tervisele kahjulik, laulavad Tõnis Kark ja Kalle Klein Pööriöö uues loos "Kohutav unenägu". Laulu autori Tõnis Karki sõnul võib lugu esimesel kuulamisel küll naljakana tunduda, aga mitmekordsel tarbimisel kummitama jääda. Ansambel Pööriöö soovitab kõigil unes näha ainult häid unenägusid.

Epp Kõiv avaldas uue singli ja annab välja debüütalbumi

Epp Kõiv avaldab plaadifirma Insomniac Records alt oma debüütalbumi "Heas mõttes".
Epp Kõivu esimesel 12 looga sooloalbumil leidub mõjutusi nii souli, downtempo ja trip hopi valdkonnast, jazzi ja hiphopi juurest ning kuulda võib ka kergemalt kruuvivat poppi.
Lugude sõnade autoriteks on Kaarel Rundu ja Mikk Siemer, kellest viimane on koos Lauri Tähega loonud ka plaadil kõlava muusika.
Epp Kõiv, kes sai 2014. aastal loo "Linn on minu (Demie remix)" eest pärjatud erinevate muusikaauhindadega, ütleb, et plaadilt kostuv materjal on nimetatud loost küll erinev, kuid temale kõige iseloomulikum muusika.
Albumi ilmumist tähistab Epp inglisekeelse laulu "Glimpse of Greatness" avaldamisega. Tegu on neljanda raadiosingliga albumilt. Varasemalt on avalikkuse ette jõudnud "Vintage afäär", "Seiklus" ja "Kuldne".
Albumi esitluspidu toimub 30. mail Tallinnas, lokaalis KiviPaberKäärid, kus Epp astub lavale koos neljaliikmelise bändiga. Loomulikult saab kohapealt ka plaati soetada ja nautida bändi üllatavaid tõlgendusi albumi lugudest. (menu.err.ee)

Elina Bornil valmib debüütalbum

Elina Borni esimene album "Elina Born" ilmub lähipäevadel.
"Me oleme selle üle väga õnnelikud, sest see saab olema Elina debüütalbum," kommenteeris Stig Rästa Eurovision.tv videos.
Uuel albumil kõlab ka Elina ja Stigi eurolugu "Goodbye to Yesterday".
Elina on varem rääkinud, et pühendub vaimselt albumi valmimisse täielikult. "Muidu poleks see ju minu album. Kõik, kes me albumi kallal töötame, tahame loomulikult, et see tuleks täiuslik. Aga kui poleks vaeva, poleks ka lõpptulemust, millega rahul olla," kinnitas Born.

Elisa Kolk avaldas uue suvise singli

Eesti Laulul tuntust kogunud Elisa Kolk avaldas uue suvise singli "Vee ja taeva piir".
"Suvi on täis tundeid, täis armastust! Ja just seepärast räägib ka lugu kõikidest maailma positiivsematest tunnetest üldse, mida on võimalik tunda, eelkõige armastusest!" tutvustab Kolk oma uut singlit.
Loo produtsent on Vahur Valgmaa, taustavokaalina teeb kaasa Uku Suviste.

Mahavok annab Õllesummeril kontserdi

Üle kuue aasta esineb Õllesummeril legendaarne Mahavok. Vana kulda ja uusi lugusid laulab bändi liidri Heini Vaikmaa tütar Anet Vaikmaa. RetroFM laval ülesastumine on Mahavoki ainuke suve suurkontsert Eestis.
Heini Vaikmaa lubab kontserdil uute lugude kõrval kindlasti ka vanemaid laule päris retroni välja. “Mahavok on hetkel uutel loomingulistel otsingutel ja oma stuudiosse tõmbunud. Uus album on lõpusirgel ja kogumik “Galaktikad” peaks veel sel aastal järje saama,” avalikustas Mahavoki liider.

Ans. Andur üllitas plaadi ja avaldas kuulamiseks uue loo “Kare tekk”

Uut Mortimer Snerd Recordsi alt välja antud albumit “Öine bingo” esitletakse 22. mail Sinilinnus, kus saab ürituse kirjelduse järgi toimuma unustamatutest Kesk-Eesti meeleoludest läbiimbunud rock’n’rolliöö.
Esinevad Ans. Andur Paidest, Vaiko (Eplik) Raplast ja Jaan (Pehk) Türilt. Võimalus on jäetud ka üllatustele, ehmatustele ja kombinatsioondele.
Lugu „Kare tekk“ on salvestatud Tartus Ö Stuudios ja miksi on teinud Martin Kikas. Plaadil asub pala kohal number viis.

Teisipäeval toimub Eurovisiooni esimene poolfinaal

Teisipäeval toimuvas Eurovisiooni poolfinaalis astub seitsmendana üles ka Eesti.
Tänavused Eesti punktid edastab Eurovisioonil eelmise aasta esindaja Tanja Mihhailova.
Eurovisiooni hääletussüsteemi moodustavad võrdselt televaatajate ja ekspertžüriide punktid. Eesti ekspertžürii moodustavad tänavu Sven Lõhmus, Olav Osolin, Dagmar Oja, Triin Niitoja ja Egert Milder.
Teisipäevasel võistlusel lähevad arvesse vaid esimeses poolfinaalis osalevate riikide žüriide hääled.
Žürii liikmed on pärit igast Eurovisioonil võistlevast riigist, 31 neist on varem ise Eurovisioonil osalenud. Ekspertžüriisse kuuluvad erinevate maade lauljad, heliloojad, laulukirjutajad, produtsendid ja koreograafid.
Žürii hääled liidetakse poolfinaalide ja finaali ajal publiku häältega.
Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?