Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 22
25.05.2015
Hanna-Liina Võsa esitles lastelaulude plaati

Muusikute trio Hanna-Liina Võsa, Marek Talts ja Marti Tärn esitlesid lastelaulude plaati "Miki merehädas”, kuhu on koondatud armastatud laulud ETV lastesaadetest ning Hanna-Liina Võsa lapsepõlvest.
"Mõni aasta tagasi esinesin lastelaulude kavaga Piip ja Tuut mängumajas ning pärast seda kontserti tekkis minus suur tahtmine kava edasi arendada ning ka plaadile talletada, sest lastega saadud vahetu kontakt oli väga inspireeriv ja eriline,” selgitab Võsa plaadi tegemise tagamaid pressile saadetud teates. "Miki merehädas” plaadi tegemist innustasid ka Hanna-Liina sõbrannad, kel hiljuti pisipere tekkinud. "Mu head sõbrannad, kes olid äsja emaks saanud, hakkasid mulle peale käima, et ma midagi väikeste laste jaoks salvestaks, mida neil oleks ka tore kuulata ning sõbrannade käsk on mulle kohustuseks,” meenutab Võsa plaadi tekkelugu.
"Miki merehädas” on mõnusaks kuulamiseks nii lastele kui ka lapsevanematele, sest plaadil kõlavad krutskeid täis laulud, mis annavad ideid uuteks põnevateks mängudeks, aga ka rahulikud unelaulud, mis aitavad puhata, kui päeva mängud on saanud mängitud.
""Miki merehädas” plaat on pühendatud minu esimese lauluõpetaja Ave Kumpase austuseks ja paljude laululaste, sealhulgas minu teleema, Eve Viilupi, mälestuseks,” sõnab Võsa. Lisaks Hanna-Liinale laulavad plaadil ka Märt Avandi, Liisi Koikson ja Klara Mägi.
Plaat ilmub lastekaitsepäeval, 1. juunil. (menu.err.ee)

Respekt avaldas värske loo peagi ilmuvalt plaadilt

Popduo Respekt teatas selle kuu alguses, et septembris ilmub nende neljas helikandja “Miks sündisin nii”. Nüüd on fännideni jõudnud bändi neljas singel sellelt plaadilt - pealkirjaga “Lõpuks leidsin”.
Kui veel kaks nädalat tagasi teavitas bänd fänne sellest, et plaadil saab olema 15 lugu, siis tundub, et vahepeal on laulude hulk veelgi kasvanud, sest värske info põhjal on albumil lausa 18 lugu, nende seas uusim suvesingel “Lõpuks leidsin”.
Laul on India sugemetega, refrääni meloodia ja sõnad on kirjutanud Vahur Valgmaa.
Respekti neljanda albumi nimilaul “Miks sündisin nii?” on kirjutatud diskrimineerimise vastu ning valgustab, mis on juhtunud ja võib juhtuda nendega, keda ühiskonnas taga kiusatakse nende välimuse, orientatsiooni või eripära pärast.

Lauljatar Liis Reisner ja Ardi Kaljuvee said valmis uue loo.

Särav lauljatar Liis Reisner, kes kogus 2012. aastal tuntust tänu konkursile “Eesti otsib superstaari”, andis välja uue suvise loo “Bora Bora”, mille sõnade kaasautoriks on neiu ise.
“Minu jaoks teebki selle laulu eriliseks just see, et sain sõnade loomisel kaasa rääkida. Laulusõnad sündisid minu, Robert Montese ja sõbra Karl Joonase koostöös ning võin käsi südamel öelda, et panustasin selle teose sündi väga palju. Lugu räägib unistusest võtta oma kallim ja põgeneda temaga kohta, kus pole muresid ja saab täielikult lõõgastuda ja elu nautida,” kirjeldab Liis.

Kõrsikud Avaldavad plaadi ning tähistavad Jaan Pehki sünnipäeva

13. juunil saab 40-aastaseks Jaan “Orelipoiss” Pehk – luuletaja, näitleja, laulja ning suure südamega inimene. Kõrsikud tähistavad sellist olulist sündmust kolme eksklusiivse kontserdiga Jaani kodulinnas Türil, Tallinnas ja Tartus.
Lisaks sellele ilmub Kõrsikutel 25. mail järjekorras viies kauamängiv originaalse pealkirjaga “Viies”.
Kontsertidel kõlavad palavalt armastatud Jaan Pehki laulud ning uued ja vanad lood kõigilt viielt Kõrsikute plaadilt. Koos Kõrsikutega laulab ja loeb Jaani luuletusi sünnipäevakülaline Märt Avandi.
Kontserdid toimuvad 15. juunil Türi Kultuurikeskuses,18. juunil Tartus Vanemuise Teatri Suures Majas ja 19. juunil Tallinnas Vaba Laval.

Ansambel Trad.Attack! sai valmis loo “Oh oleks minu olemine”

Tegu on uue singliga juulis ilmuvalt albumilt. Sõnad on kirjutanud Emilia Naarits
Muusika ja seade on laulule teinud Trad.Attack!
Trad.Attack! annab ühe oma vähestest sel aastal Eestis toimuvatest kontsertidest 27. mail seniavastamata kontsertpaigas – Tallinna Ülikooli sisehoovis.

21. mail ilmus Ott Leplandi stuudioalbum “Siinpoolne“

Möödunud nädalal ilmunud album „Siinpoolne“ on Oti neljas stuudioalbum, millelt on ilmunud neli singlit. Viimane neist kannab pealkirja “Iga päev”. Leplandi eelmine plaat “Öö mu kannul käib” ilmus kaks ja pool aastat tagasi ning Oti sõnul hakkas tal peale selle ilmumist juba peas kerima mõte uue albumi osas.
Helikandjal on 11 lugu, millest kaheksa on Ott ise viisistanud. Trummar Kaspar Kalluste poolt on kirjutatud kaks laulu ning pala “Ajaga võidu” initsiatiiv tuli bassimehelt Viljar Normanilt.
Sõnade osas tulid Otile appi Aapo Ilves, Kaspar Kalluste ja Taavi Paomets.

Kaparocki külalised saavad koju eribussidega

6. juunil Kohilas toimuv festival Kaparock ja reisijatevedu korraldav ettevõtte MK Autobuss sõlmisid kokkuleppe festivali külastajate veoks Tallinnasse ja Raplasse. Peale südaööd, mil festivali peaesineja Super Hot Cosmos Blues Band on esinemise lõpetanud, on autota festivalile tulnud külalistel võimalus eribussiga sõita Rapla ja Tallinna suunas.
Festivali korraldajate sõnul lõi mullune öine erirong võimaluse sadadele muusikasõpradele, kes muul juhul festivali viimaseid esinejaid näha poleks saanud. „Sel aastal muutsime kojusõidu oma külalistele veel mugavamaks, tuues eribussid otse festivali väravasse“, selgitas festivali korraldaja Jörgen Aav.
Seekordsel festivalil Kaparock astuvad üle üles Super Hot Cosmos Blues Band, Dagö, Daniel Levi, J.M.K.E, Jarek Kasar ehk Chalice, SimmaniDuo, Ans. Andur, Avoid Dave, Merwis ning The Blue Genies. Festivaliväravad avatakse kell 14.00. Festivali pääsmed on müügil Piletilevis ja kohapeal. Mai lõpuni on pileti hinnaks 13 eurot. Festival Kaparock toimub Kohilas, Tohisoo mõisapargis. 2014. aastal külastas festivali ligemale 2500 inimest. (www.delfi.ee)


Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?