Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 23
01.06.2015
Brigita Murutar avaldas laulu “Alguses”

Brigita Murutar avaldas uue loo pealkirjaga „Alguses“.
Brigita astus edukalt suurema avalikkuse ette Eesti Laul 2014 poolfinaalis ja finaalis, kus saavutas 7. koha lauluga “Laule täis taevakaar”. Edasi andis ta välja eduka singli “Kui kõnnid meie tänaval”, nüüd on käes aeg kolmanda singli jaoks.
„Alguses“ on kirjutatud natuke rokilikumas võtmes, selle muusika autor on Rainer Michelson ja teksti on kirjutanud Feliks Kütt.

Triin Niitoja & John4 jagavad “Lubadusi”

Edukalt käesoleva aasta Eesti Laulu konkursil osalenud ning eelmise aasta ühe suurima suveloo autorid Triin Niitoja & John4 avalikustasid uue singli pealkirjaga “Lubadused”.
Triin Niitoja sõnul unistas ta aastaid tagasi sellest, et tal oleks enda bänd, et saaks kirjutada lugusid.
Bändi kitarrist ja laulja Jaanus Saago lisab: “Meie uus tempokas singel räägib sellest, et meil kõigil on oma mõtted, oma sõnum mida elus edastada - sageli jäävad inimesed aga teiste mõtete ja arvamuste ahelaisse. Lugu julgustab erinema hallist massist, et hall mass ei oleks enam niivõrd hall, vaid hoopis palju lõbusam ja värvikam palett.”

Merle Lilje avaldas sooloplaadi

Aastaid legendaarses estraadiansamblis Laine säranud laulja Merle Lilje andis välja sooloplaadi pealkirjaga „Ah las olla…“.
Plaadilt leiab 15 pala, mille hulgas on lugusid väga erinevatest žanritest – polkast rockini, vahele džässi, šlaagrit, ballaadi, poplaule – kõike, mida 40 aastat laval on Merlele õpetanud.
Teiste seas leiab plaadilt lood „Mu ainus mees“, „Sild“, „Mees, kel oli kitarr ja mõistis laulda vaid shallalaa“ ning hiljuti ilmunud rokiliku laulu „Öine saund.

Koit Toome tähistab lavajuubelit Maarja, Sarahi, Getter Jaani ja Jaanus Saksiga

Koit Toome tähistab 4. juulil oma 20. lavaaastat suurkontserdiga Õllesummeri pealaval "20 aastat laval" ning külalisesinejatena teevad kaasa Maarja, Sarah, Getter Jaani ja Jaanus Saks.
"Õllesummeri pealava annab võimaluse teha kontsert suurelt ja võimsalt," ütles Koit Toome. "Lisaks külalistele seon programmi ka "Su nägu kõlab tuttavalt" ja "Laula mu laulu" pärle," lisas artist. "See on teatud mõttes retrospektiiv ja mõnus rännak läbi nende 20 aasta – kõike on ju olnud – Code One, Eurovisioonil osalemine, siis esimene sooloplaat, muusikalid ning uus hingamine alates albumist “Kaugele siit"," seletas Koit Toome.
Laulja lavatee algas 1995. aastal ansamblis Code One. Pärast koosluse lagunemist alustas Koit Toome soolokarjääri. 1998. aastal esines ta Eurovisioonil lauluga "Mere lapsed". 1999. aastal ilmus laulja esimene sooloplaat. Teiseks stuudioalbumiks oli duettide kogumik "Puudutus". 2007. ilmus Koit Toome album "Allikas".
Koit Toome "20 aastat laval" järel esineb Õllesummeri pealaval poproki superstaar The Cardigans. (menu.err.ee)

Meeste tantsupeol esinevad Karl-Erik Taukar ja Birgit Õigemeel

Lisaks tuhandetele meestele, kes kogunevad juunikuu esimesel nädalavahetusel Rakverre, et oma kolmas tantsupidu maha pidada, astuvad peol üles ka Karl-Erik Taukar, Birgit ja Mari Holm.
Igaüks neist on teinud uue loo koostöös meeste tantsupeo muusikatiimiga Helikond.
Karl-Erik Taukari lauldud lugu "Vennad võidelge" kannab endas üleskutset võidelda Eesti asja eest, tuletades meestele meelde seda, et enne kui kuhugi tormata, tuleks võtta aega endasse vaatamiseks, et teha Eesti jaoks õige otsus. Lavastuslikus plaanis etendab laulja erinevate vaenupoolte lepitaja rolli, juhtides meestevägesid õiges suunas.
Birgit kehastab Maaema tütart, kes oma iluga ei jäta külmaks ka kalgimat südant. Helikonnaga koostööd tehtud ja peo jaoks värskelt valminud lugu "Helise" laulab ta kohe peale soolotantsija numbrit "Päikesepoiss", millele muusika kirjutas Jakob Juhkam.
Mari Holm, kes on eelkõige tuntud kui vokaalansambli Greip esilaulja, astub peol üles oma esimese soolosingliga, mil nimeks "Mari oli maias".
Kolmas meeste tantsupidu toimub 6. ja 7. juunil Rakveres. (menu.err.ee)

Ansambel Pärl avaldas koos Siret Tuulaga suveloo "Tule nüüd"

Lihtsat ja lõbusat eestikeelset muusikat viljelev ansambel Pärl on valmis saanud uue ja suvise looga "Tule nüüd", millele on kinkinud oma vokaali sel hooajal superstaarisaate finaalist napilt välja jäänud Siret Tuula.
Siret kirjeldab muusikapala kui vabastavat ja lihtsa sõnumiga suvelugu. "See on tempokas ning Eestimaa suve moodi - kõik tulebki hoobilt jätta ja puhata-nautida, sest seda aega kui tõeliselt soe ja päikeseline on, on nii vähe," tõdes laulja.
2014. aastal loodud Pärli puhul on tegu lihtsa, kaasahaarava ja meeldejääva pop-rokiga. Pärlile annavad muusikalise sära Tanel Padar & The Suni ridades mängiv kitarrist Tarvo Valm ja ansamblist Me, Myself and I tuntud Silver Suu kitarril, Joel Berg basskitarril ning Meelis Kasepalu trummidel.
Siret Tuula sõnul on pärast staarisaates osalemist laekunud komplimente ja tähelepanu omajagu ning erinevaid pakkumisigi mõned, kuid suurteks lubadusteks on veel vara.

Rein Rannap ja superstaarisaatest tuntud Kristjan Kannukene annavad ühise kontserdi

Rein Rannap ja saate "Eesti otsib superstarai" osaline Kristjan Kannukene esinevad uuel südasuvisel jazz-festivalil.
19. ja 20. juulil toimub Eesti ühes ilusaimas rannakuurordis Võsul uus jazz-festival nimega Võsu Jazz. Festivali üheks säravaimaks esinejaks on "Eesti otsib superstaari" saates kolmanda koha võitnud Kristjan Kannukene, kes astub üles kohtuniku Rein Rannapiga. Lisaks astuvad üles muusikud USAst, Hiinast, Lätist, Venemaalt ning Rootsist ja Eestist.
Olles üks Põhja-Eesti suurim puhkuse-keskus, on Võsu ideaalne asupaik muusikalise gurmeefestivali läbiviimiseks.
Festivali suur lava püstitatakse otse rannaliivale, taustaks jääb romantiline merevaade koos päikeseloojanguga. Istumiseks, päevitamiseks, perekonnaga pikniku pidamisega lubab korraldaja tuua kohale vaipu, lamamistoole, kottoole jms mugavat.


Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?