Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 3.nädal
23.01.2010
Rubina õpib Ameerikas

"Kui Eestis piisab sellest, et sul on natuke nime ja oled piisavalt tegus, võidki ise vabalt plaadi välja lasta, siis Ameerikas see nii lihtne ei ole," räägib üks tuntumaid Eesti džässlauljatare Sofia Rubina, kes omandab praegu haridust ühes tuntumas Ameerika muusikakolledžis Berklees. Sofia tunnistab, et nii enda kui ka oma karjääri edendamiseks kulub Ameerikas mitu korda rohkem aega kui pisikesel Maarjamaal, kirjutab Õhtuleht. Näiteks Berklee muusikakolledžis õpib üle 4000 üliõpilase ja igaüks peab ise valima, kellega neist koostööd teha ja millist muusikasuunda arendada. "Pead looma piisavalt palju tutvusi, et esinemisi saada ja esialgu tuleb neid organiseerida iseseisvalt. Palju sõltub loomulikult ka agentidest, kes sinu tegemistel silma peal hoiavad," räägib Sofia lühidalt USA muusikaärist ja teatab, et ka temal on ühe agendiga koostöö soolas.

Järvis töötab ministeeriumis

Vanilla Ninja liige Piret Järvis alustas tööd majandusministeeriumis avalike suhete nõunikuna. Ta kandideeris ametikohale nii nagu teisedki tööotsijad ehk vastas tööotsingu portaalis üleval olnud kuulutusele. "Olen kogu aeg paralleelselt Vanilla Ninjaga teinud ka muud tööd. Olgem ausad, kaua ma meelelahutajana leiba teenida saan, ma ei tea. Muusikutel tasub alati valmis olla, sest ühel hetkel sa ei pruugi ainult muusikategemisest ära elatuda," rääkis Piret saates "Ringvaade". Kas rahanappus ajas andeka muusiku tööd otsima? "Olen viimased pool aastat suutnud kuidagi toime tulla ja eks oleksin ka suutnud edaspidi. See töökoht ise tundus lihtsalt väga ahvatlev ja väljakutsuv." Piret räägib, et pole avalikus sektoris kunagi varem tööd teinud. "Kõik on uus ja teistsugune. Päris hästi ei oska veel ette näha, mis mind ees ootab. Selge on see, et natukene peab rangemat joont hoidma. Loodan, et see minu töö tegemise kvaliteedile ei mõju." Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakonda juhtiv Kalev Vapper usub Piretisse väga. "Ta on reaalselt elus midagi ka saavutanud. Ta on eesmärke püstitanud ja need ka saavutanud. Piretil on oma töökohale igati vastav haridus."

Getteri mänedžeriks sai Lõhmus

Saate "Eesti otsib superstaari" noorim finalist Getter Jaani alustas koostööd helilooja Sven Lõhmusega, kelle plaadifirma Moonwalk hingekirja kuuluvad teiste tuntud muusikute hulgas näiteks ka Urban Symphony ja Laura. 16aastane Getter on viimasel ajal lisaks muusikaliproovidele palju aega stuudios veetnud ja oma esimest singlit "Parim päev" lindistanud. Getteri avasinglis kasutatakse juba varasemast ajast tuntud meloodiat, mille baasil on ülesse ehitatud uus laul. Antud juhul on selleks vanemaks looks 80ndatest tuntud Heini Vaikmaa sulest pärit Mahavoki hitt "On läinud aastad". Loo uusversiooni muudavad kaasaegseks Sven Lõhmuse sõnad, viis ja tänapäevane produktsioon.


Varjun sai endale Õigemeele mänedžeri

«Birgit Varjun jäi mulle silma just saatest «Eesti otsib superstaari», kus ma toimetajana töötasin - temas kui lauljas on kõvasti potentsiaali lüüa läbi nii Eestis kui miks mitte ka välismaal,» räägib plaadifirma MTH Publishing mänedžer Kaidi Klein, miks ta Birgiti oma tiiva alla võttis. «Esimest korda, kui ma Birgitit staarisaates laulmas kuulsin, jooksid mul sipelgad üle selja ja sealt alates tekkis ka hea side,» räägib Kaidi Õhtulehele, kuidas artist tema südamesse jõudis. Kaidi Klein töötab ka superstaariks pärjatud Birgit Õigemeelega, kellel on ilmunud juba kolm täispikka albumit ja mitu singlit. Klein teatab, et silmajäänud artistide hulgast ei vali nad kunagi üheööliblikaid, kellega lühiajalist koostööd teha, vaid mõlema Birgitiga on sõlmitud pikaajaline koostööleping, mis peaks kasulik olema nii plaadifirmale kui ka artistile endale. «Uue artistina ei ole alati kerge ise õigeid otsuseid langetada,» on ka Birgit Varjunil hea meel.

Saaral valmis teine singel

Lauljatar Saara (19) on valmis saanud teise loo „Saara unenägu”. Laul räägib unesegastest mõtetest, pakkudes nõnda naljakat, kuid samas ka nauditavat muusikaelamust. Lisaks Saara mahedale lauluhäälele, kuuleme loos ka noore näitleja kõnet, kuna salmiosa on jutustav. Laulja sõnul oli lugu väga huvitav salvestada ja ta loodab, et publik võtab selle hästi vastu. Unenägudest veel niipalju, et Saara näeb neid igal ööl. „Just nägin, et töötasin kontoris ja siis üks Hollywoodi staarnäitleja tuli ja hakkas mind terroriseerima ning lõikas pooled juuksed maha,” jutustas ta. Kes see oli, Saara täpselt ei mäleta, kuid ilmselt ei olnud tegu Roger Moore’iga, keda uues singlis mainitakse. Viljandi Kultuuriakadeemias esimesel kursusel näitlemist õppiv Saara Kadak lõpetas möödunud kevadel Tallinna 32. Keskkooli teatriklassi. Ta on kaasa löönud paljudes näidendites, reklaamklippides ja filmides, sh kultusfilmis «Klass». Näitleb ta ka filmi järellugu jutustavas seriaalis, mis on juba enne eetrisse laskmist võitnud rahvusvahelise Cinema Tous Ecrans festivali peaauhinna. Muusikat teeb Saara koostöös Heiti Mangmanniga, kes on olnud ka Lauri Pihlapi produtsent ning kirjutab ja miksib muusikat maailmakuulsatele plaadifirmadele Armada ja Cloud9. Enamikule oma lugudest kirjutab Saara ise sõnad.

Nele-Liisil valmis uus laul

Lauljatar Nele-Liis Vaiksoo sai valmis uue singliga "Kõik soovid kord saad". See on üks kahest uuest loost, mille Nele-Liis jõulude ajal sisse laulis, enne kui ta Saksamaale tagasi sõitis. Loo sõnum on sisendada kõikidele rohkem usku iseenda tegemistesse, eriti praegusel raskel ajal.

Marvil valmis uus video

Lauljatar Marvi Vallaste on valmis saanud uue video, mis kannab nime "Homme hommikul". Loo valmimise juures aitasid Marvit tantsupeo peaprodutsent Madis Orav ning muusik Jaan Pehk, kes on ka laulu sõnade autor. „Selle looga läks kuidagi nii, et võtsin kaua hoogu, enne kui stuudiosse laulma läksin. Inspiratsiooni sain Siim Mäesalult ja Ivo Ettilt, Madis Oravast rääkimata,“ seletab ta Buduaarile. Uus singel on Marvi sõnul popelektrooniline, lihtne ja kerge pala, mis koosneb südamlikest emotsioonidest ja mõtetest.

Kenderil ilmus uus laul

Heiti Kenderil ilmus hiljuti uus laul pealkirjaga “Olen kuulnud”. Uus laul sündis Heiti sõnul spontaanselt. “Sõitsin sõbrannaga mööda õhtust Tallinna linna ja arutasime eksistentsiaalseid küsimusi. Üks teema oli see, et kui paar käib ringi, siis kui tugevasti peaks käest kinni hoidma, et oleks ikka õige tunne. Sinna see jäi ja kui ühel hetkel kõlas autoraadiost üks Carla Bruni lugu ja mulle jäi see viis kummitama. Ma olen ammu tahtnud seda eestikeelseks teha ja tekkis mõte, et nüüd teemegi. Võtsime paberid ette, panime mõlemad oma versioonid paberile, et kui kõvasti ikka käest peaks hoidma. Panime need kaks luuletust kõrvuti ja võtsime sealt paremad read. Sellest sündiski lugu,” meenutas Heiti. Viisiga aitas meest muusik Tõnu Raadik, kellega Heiti on varemgi koostööd teinud. “Ma mängisin öösel kell 3 selle kitarriga esimest korda sisse ja saatsin kohe Tõnu Raadikule. Ta ütles, et väga hea ja poole päevaga oli tal põhi valmis. Käisin stuudios, laulsin sisse. Are Jaama tuli ja laenas oma talenti ja mängis kitarrisoolo sisse,” kommenteeris Heiti.

Krieger valis partneriks Pettai

Hõbekõri Erich Kriegerile (48) on alati meeldinud blondid naised. Nüüd valis ta oma uueks laulupartneriks endast peaaegu poole noorema Daisy Pettai, kes on tuntud tüdrukutepundist Dynamint. "Vana inimene nagu mina laulab nii ilusa naisega," ohkab Erich Naistelehe vahendusel. Nimelt hakkavad Krieger ja Pettai sisse laulma uut singlit "Ainult sinule".

Liitmaa usub ingleid

Lauljanna Lea Liitmaa usub vaid nendesse asjadesse, mida tunneb ja teab. “Jumalat ja ingleid ma tunnen ja tean. Ma suhtlen nendega igapäevaselt. Samamoodi tunnen vaimude kohalolekut ja näen neid vahetevahel” räägib ta. Lea jutustab Gossipile, et on oma elus mõningaid väga olulisi kui ka ebaolulisi asju ette teadnud ja teab sündmusi ka oma tulevikust. “Mõned aastad tagasi ühel hetkel liikluses olles teadsin, et satun kohe mõne hetke pärast avariisse. Proovisin eriti ettevaatlik olla ja jälgisin pidevalt kõiki peegleid ja mul õnnestus umbes minuti pärast ahelkokkupõrkes, olles kõige keskmine, täiesti terveks jääda. Lea jutustab, et nii tema ees kui taga sõitsid kaks autot kokku. “Kaitseingel hoiatas mind ja kuna ma võtsin teda kuulda, sain ainult tagantpoolt väga kerge müksu. Manööverdasin end nende vahelt välja ja sõitsin edasi. Nii nad sinna neljakesi kurvalt seisma jäidki,” räägib ta. Lea sõnul pole inglite kuulamine midagi üleloomulikku ega nõua erilisi võimeid — nad rääkivat meie kõigiga. “Suurem osa inimesed on oma kõrvad lihtsalt lukustanud ega kuule enam nende hoiatusi. Nad hoiatavad alati kõige halva eest ja muidugi teatavad nad meile ka seda, kui midagi head on tulemas. Ühtlasi aitavad ka elus õigel ajal õigeid otsuseid teha,” usub Lea.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Kristiina Kraus ja
Tambet Ind

SÕNUMISOOVID/
INTERNETISOOVID

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket