Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 24
08.06.2015
Sadamasild avaldas suvise laulu

Sadamasild andis välja uue suvise loo "Tuksub süda". Suve jooksul saab bändi ka mitmel pool näha.
Sadamasild esineb 10. juunil Padise kaljulaval ja 11. juunil Viimsi Rannarahva muuseumi hoovis. Algus on kõikjal kell 7 õhtul. Lisainfot bändi tegemiste kohta saab Facebookist.

Curly Strings avaldas uue hoogsa singli

Ansambel Curly Strings andis välja uue hoogsa suvesingli "Elumäng". Loo muusika on loonud Eeva Talsi, sõnade autor on Kristiina Ehin. 10. juunil ilmub Curly Stringsi samanimeline lühiplaat, kus kõlab kuus lugu.
Esimene võimalus "Elumängu" endale saada avaneb 11. juunil Käsmus, mil toimub bändi esimene suvekontsert. Plaat on alates 15. juunist müügil ka kõikides hästi varustatud muusikapoodides.

Ansambel Köömes avaldas uue loo palgapäeva ootuses

Saabuva palgapäeva ootuses avaldas ansambel Köömes rahast pajatava singli "Valulaul".
"Ironiseerime raha võimu ja selle üle, kuidas mammona meie elu kontrollib," kommenteeris bändi uut lugu ansambli laulja Aleksander "Sass" Ots.
Laulu teksti autoriteks on J. Viiding ja ansambel Köömes, meloodia on loonud bänd ise. Lugu on salvestatud Redeye stuudios.

Ansambel Köömes kannab endas kaheksakümnendate Eesti punk-revolutsiooni energiat, kombineerides kaasaegseid kõlasid sarkasmi, iroonia ja sotsiaalkriitiliste teemadega, kirjeldab bänd ennast sotsiaalmeedias.
Köömes tahab pakkuda kuulajatele kulunud anarhistliku tõekuulutuse asemel intellektuaalseid väljakutseid okseleajavalt otsekoheses võtmes ning võitleb oma muusikaga lokkava idiotismi, ebavõrdsuse ja karjuva mõtlemispuuduse vastu. (menu.err.ee)

Värske superstaar Jüri Pootsmann avaldas debüütsingli

Eesti Otsib Superstaari 2015. aasta võitja Jüri Pootsmann avaldas möödunud nädalal debüütsingli "Torm" plaadifirma Universal Music alt.
Loo autor on rootslasest produtsent Kim W ning eestikeelsed sõnad kirjutas Maian Kärmas.
Värske superstaarisaate ja plaadilepingu võitja Jüri ootab edasist koostööd Universal Musicuga. "Loomulikult olen elevil, et hakata albumit tegema! Esimene salvestuskogemus on olemas, mis oli väga lahe. Nüüd on põnev, kuidas edasi minna. Olen täiega valmis," ütles Pootsmann.
Universal Music Finland & Baltics tegevjuht Jarkko Nordlund kinnitas, et on õnnelik värske võitja üle. "Nüüd hakkab töö selle nimel, et viia Jüri kokku õigete inimestega ning seejärel saame plaadimaterjaliga tegelema asuda," kommenteeris ta. (menu.err.ee)

Merepäevade tunnuslugu esitab Marten Kuninga koosseis Miljardid

Tallinna merepäevade korraldajad tutvustasid tänavuste merepäevade programmi ning avaldasid tunnusloo "Tuhandenäoline meri".
Loo autoriks on kollektiiv Miljardid, endise nimega ansambel Marten Kuningas.
Muusika autor Marten Kuninga sõnul oli Tallinna merepäevade tunnusloole muusika kirjutamine põnev ja väljakutsuv protsess, mille nad hea meelega bändiga vastu võtsid. "Uued väljakutsed on ühele artistile alati meeltmööda. Kui meie poole pöörduti sooviga saada Juhan Saare sõnadele meeleolukas ja kaasahaarav lugu, siis ei saanud sellele ei öelda," rääkis Kuningas.
"Olin mõnda aega Eestist ära Berliinis, kus puudusid merikajakate huiked. Tulin tagasi, läksin esimese asjana mere äärde. Kobasin taskus. Leidsin kortsus lehekeselt väljakirjutatud Juhan Saare luuletuse. Vaatasin merd, vaatasin sõnu, siis uuesi merd ja muusika hakkas lahti rulluma. Sel hetkel seal suure sinise ees Pikakaril mõistsin veel paljut muudki," jättis Kuningas salapära õhku.
Peakorraldaja Taavi Aas rääkis et korraldajad on igal aastal soovinud leida merepäevadele selle kõige õigema, parema ja kaasahaaravama moto, mis kirjeldab ürituse programmi ja iseloomu kõige paremini. "Mõeldes sellele, milline on meri ja mida see iseloomustab, jõudsime korraldusmeeskonnaga Juhan Saare luuletuseni "Meri, mu tuhandenäoline sõber" ning otsus 2015. aasta merepäevade tunnusloo osas oligi tehtud. Selle sõnad kirjeldavad, kui eripalgeline võib meri olla ja just seda on ka Tallinna merepäevad," lausus ta. (menu.err.ee)

Setomaa festival toob Lõuna-Eestisse paljud tuntud muusikud

Ostrova festivali programm on tänavu rikkalik, muusikat teevad Setumaa kohalikud artistid ning Eesti popmuusika koorekiht.
Eesti tippartistidest on esindatud just uue plaadi valmis saanud Ott Lepland koos bändiga, Traffic, Legshaker, lustakas L’Dorado, Nikns Suns ja rokkarite lemmik Metsatöll.
Ostrova festival toimub tänavu juba viiendat korda. "Suurepärased artistid toovad igal aastal järjest rohkem publikut. Rahvas tuleb Setomaale kokku, et võtta aeg maha, nautida head muusikat ja kaunist Setomaa loodust," iseloomustas festivali korraldaja Aime Tulp.
Pärimusmuusikutest astuvad Ostrova festivalil üles Mokornulga leelokoor, meestepunt Seto Miihi Summ, Õiõ Seto, Maria Korepanova (Udmurtia) ja Toivo Sõmer, Mäeotsa kapell ja Rikka Ivvani pillilaager. Välismaistest artistidest on kohal Johnny Salamander Lätist ja Dorahog Portugalist. Festivali päevajuhid on armastatud Anne Veesaar ja Tarvo Krall. Festival lõpeb suure simmaniga VLÜ ja Marko Matvere pilli järgi.
Ostrova Festival toimub 17.-18. juulil Ostrova külas Meremäel Setomaal. (menu.err.ee)

Marion avaldas laulu „Armastuselugu“

Marion Pettai andis Elmarile intervjuu ning rääkis, et on kogu elu tegelenud koorimuusikaga. Soololaulmine on tema jaoks aga uus asi. Lemmikartistidena toob ta välja Mari Kalkuni, Mari Jürjensi ning Jääääre.

„Armastuselugu“ sündis umbes viis aastat tagasi ning on kirjutatud Marioni esimesele armastusele. Viis aastat hiljem otsustas Marion loo sahtlipõhjast taas välja võtta ning Tõnu Raadiku abiga sai lugu arranžeeritud.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar