Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 25
15.06.2015
Birgitil ilmus uus suvine singel "Alles sügisel mõtleme"

Lauljatar Birgit Sarrap on valmis saanud uue loo koostöös sama tiimiga, kellega paar aastat tagasi sai tehtud ka eurolugu "Et uus saaks alguse".
Birgiti sõnul on tegemist veidi suurema poweriga looga, kui tema puhul tavapäraselt. Lauljatar kutsub selle looga üles Eesti inimesi suve iga ilusat päeva nautima ja vabamalt võtma - nagu laulgi ütleb "suvi on siin, et kaotada pea, küll sügisel jõuab jälle mõelda.”
Birgit pani kokku uue ansambli ja nii seda lugu kui ka teisi tema tuntumaid lugusid saab kindlasti kuulda ka Star FM suvetuuril juulikuu teises pooles.
Loo autor on Mihkel Mattisen ja selle on produtseerinud Timo Vendt koos Mihkel Mattiseniga. (menu.err.ee)

Draamateater andis välja plaadi Valgre ja tema ajastu lauludega

Draamateater andis välja plaadi "Kui sul valutab mõnikord süda. Draamakeldri lood", kus kõlavad Valgre ja tema ajastu laulud.
Plaadil "Kui sul valutab mõnikord süda. Draamakeldri lood" esitavad Raimond Valgre loomingut ja tema ajastu laule Märt Avandi, Mait Malmsten, Tiit Sukk, Piret Krumm, Ülle Kaljuste, Robert Annus, Raimo Pass ja Draamakeldri kvintett.
Merle Karusoo lavastus "Laul, mis jääb" elustab Eesti Draamateatri riietehoius ühe ammuse pildi – kitsavõitu poodiumile astuvad muusikud ja esitavad Raimond Valgre laule ning 1930. aastate populaarset muusikat tollaste restoraniorkestrite repertuaarist. Teatri garderoob ei ole kohana juhuslik valik, vaid lähtub ajaloolisest tõsiasjast – just siinsamas keldrikorrusel asus sõdadevahelisel ajal Draamakeldri restoran (ehk Teatrikelder).
1939. aasta sügisel ja talvel mängis seal muusikat ka Raimond Valgre kvartett (viiuldaja Riho Järvi, akordionist Uno Värk, trummar Georg Metssalu, Valgre ise mängis klaverit). Alice Feillet’ ingliskeelsetele sõnadele loodud "Muinaslugu muusikas", mis valmis 1939. aasta suvel, jõudis esmakordselt publikuni just Draamakeldris. Siin veetis aega kunsti- ja teatrirahvas. Voldemar Panso "Päevaraamatuski" on sissekandeid lõbusatest õhtutest "all".
Nüüd on Draamateatri muusikaala juhataja Malle Maltise eestvõttel plaadile saanud valik laule Raimond Valgre loomingust ja tema ajast. Plaat on müügil teatri kassas ja etenduste ajal ka piletööride käes (menu.err.ee)

Lauljatar Renate andis välja uue loo ja muusikavideo

Lauljatar Renate sai valmis valmis uue loo ning muusikavideo "Egoist". Laul räägib olukorrast, kus inimese ego keelab kallile inimesele näidata tundeid ja öelda välja olulisi sõnu.
"Arvan, et peaksime võtma oma lähedasi mitte liialt iseenesestmõistetavalt ning näitama rohkem välja hoolivust ja ütlema häid sõnu," lausus Renate.
Uus laul pärineb Renate värskelt albumilt "Teekond Hingeni", mis ilmub poelettidele lähinädalail. Samalt albumilt pärinevad ka lood "Vajan Sind", "Kuues Meel", "Komeedid", "Ola Ola" jpt. Lisaks on albumil palju uut materjali.
Video autor on Megapiksel Stuudio.

Kristjan Kasearu & The Heft feat. Cool D andsid välja uue suvesingli "Vabadus elada"

Kristjan Kasearu & The Heft feat. Cool D on välja andnud uue suvesingli "Vabadus elada". Lugu on tehtud koos Cool Dga, kes on Kasearu sõnul väga lahedalt tajunud loo olemust ja kirjutanud sinna haarava teksti.
"See on esmakordne kogemus bändi jaoks ühendada rock ja räppmuusika," vahendab bänd ja lisab: "Tegime Cool Dle pakkumise, sest meile meeldib tema natuke agressivsem räpistiil, mis sobib konkreetse looga meie arust hästi. Meie kõigi jaoks tundub see lugu olevat ehe suvine autosõidulugu! Kuna meie Eesti suvi on niigi lühike, siis nautige seda suve ja vabadust." (www.delfi.ee)

Lauri Pihlap avaldas oma neljateistkümnenda soolosingli

Lauri Pihlapil ilmus uus singel „Aitab küll“, mis on järjekordne laul maikuus ilmunud teiselt stuudioalbumilt, „LP“.
Lauri sõnul on uuel lool tõenäoliselt huvitavamaid tekste, mille ta siiani kirjutanud on. Mees lisab, et esmakuulamisel võib jääda mulje, et jutt käib lihtsakoelisest suhtedraamast. Kas kõik on tegelikult ikka nõnda lihtne ja selge, jääb aga kuulaja enda otsustada.
“Olin juba enne albumi väljatulekut üsna kindel, et see pala võiks singlina ilmuda. Suvi on kohe käes ning laulu veidike laisk ja loksuv fiiling ning kerge reggae hõng peaksid päikeseliste ilmadega ideaalselt sobima,” räägib laulja.
“Aitab küll” näol on tegemist Lauri Pihlapi neljateistkümnenda soolosingliga ning üheksandaga, 7. mail ilmunud plaadilt „LP“, mis on saadaval poodides ning digitaalsetel platvormidel nagu iTunes, Spotify, Deezer ning Rdio.
Värske singli autoriks on Pihlap ise ning laulu on ta kahasse produtseerinud Semy Morgun'iga. (www.delfi.ee)

Marju Länik annab viis kordumatut akustilist kontserti

Sellel suvel annab Marju Länik koos Eesti parimate muusikutega viis kordumatut akustilises võtmes kontserti "Naerdes ja naeratades.
Koos muusikutega luuakse laval suviselt soe ja värske kõla Marju Läniku tuntuimatele hittidele läbi aegade, näiteks "Karikakar", "Päikesemaa", "Ma olen ju naine", „Terassüdamega mees“, „Ikka jälle“; uuematest lugudest tulevad esitusele raadioedetabelite tippu tõusnud "Veel, veel, veel elada ma tahan", "On üks meil hing", "Lööb särama päev", "Ma lähen jälle tulle" ja paljud teised lood.
Kontserdid toimuvad 2. juulil - Viinistu Kunstimuuseumi õuel, 3. juulil Tartu Hansa Hoovis, 7. juulil Vihula mõisa aias, 10. juulil Sauel Vanamõisa Vabaõhukeskuses ja 12. juulil Kõue mõisas. (www.delfi.ee)

Andres Kõpper ehk NOEP avaldas teise singli

Andres Kõpper, esinejanimega NOEP, avaldas oma teise singli "Game".
Kõpper avaldas uuele loole ka muusikavideo, kus teeb näitlejana kaasa Marie Mänd.
Oma esimese singli avaldas Kõpper märtsis, see kandis pealkirja nime "Morning Light". Andres Kõpper laulis varem ansamblis Tenfold Rabbit, mis mõned kuud tagasi tegevuse lõpetas.


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket