Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 26
22.06.2015
Ewert and the Two Dragons annab selle suve ainsa Eesti kontserdi Intsikurmus

Intsikurmu metsapargis toimuva suve suurima hea muusika festivali esinejate nimekirja lisandus Ewert and the Two Dragons, kes annab selle suve ainsa Eesti kontserdi just Intsikurmus.
Bändiliikmete sõnul on neil hea meel uue albumi Circles esitlustuuriga nüüd ka Lõuna-Eestisse jõuda. Intsikurmu festival on suve üks mõnusamaid kodumaiseid üritusi ning Evert And the Two Dragonsil on rõõm sellest osa saada.
Kahel festivalipäeval esineb kahel laval kokku üle 20 artisti. USA-st tuleb Lõuna-Eesti metsade vahele Hypnotic Brass Ensemble, kes on teinud koostööd paljude kuulsate artistidega. Nende muusikat leiab muuhulgas "Näljamängude" 1. ja 2. osa filmimuusika albumitelt.
Festivalile tuleb külalisi Lätist, Leedust ja Norrast. Eesti artistidest astuvad üles Elephants from Neptune, Kali Briis, Wilhelm, Junk Riot, Liis Ring, Tartu Popi ja Rocki Instituut, Estrada Orchestra ja paljud teised.
Lõuna-Eesti suurim hea muusika festival Intsikurmu on välja kasvanud Uue Ajastu festivalist ja toimub kuuendat korda. Festivali märksõnadeks on puhas loodus, mõttega muusika, videoinstallatsioonid, hea söök-jook. (menu.err.ee)

Superstaarisaatest tuttavad Imre Saarna ja Jana Liisa Johannson avaldasid ühise singli

Erinevatel aastatel superstaarisaate finaali jõudnud lauljad Jana Liisa Johannson ja Imre Saarna ühendasid jõud ja salvestasid dueti "Päevast, kui sind leidsin".
"Meesvokalisti osas oli asi kohe alguses üsna selge," ütles loo autor Toomas Leis.
"Kuna teeme Imrega bändi Imre Saarna & The Beat, siis tundus igati loogiline lugu talle pakkuda. Üksjagu peamurdmist oli aga sobiva naishääle leidmisega, kuna vokaalpartii ei olnud kergemate killast – kõrges registris falsetiga kohad, mis tuli sujuvalt enda hääleks murda," lisas Leis ja tõdes, et Jana Liisani jõudis ta Kaire Vilgatsi soovitusel.
Noor lauljatar oli nõus lahkesti proovima.
Sõnade autor Erki Peinar tõdes, et nagu väga paljud duetid, nii räägib ka see lugu armastusest, tunnetest ja teineteise leidmisest.
Imre oli üks Superstaari saate finaliste 2011. aastal, jõudes kaheksa parima hulka. Jana Liisal õnnestus end võistlustules aga isegi viiendasse finaalsaatesse laulda. (menu.err.ee)

Svjata Vatra annab sünnipäeva puhul välja albumi, mille saab mulda pista

Eesti-Ukraina ansambel Svjata Vatra salvestab sel suvel oma uut albumit "Vabadus". Uus plaat koondab bändi kõige paremad lood, mis panevad kuulajaid môtlema ja hindama vabadust, armastust ning elu.
Bändis musitseerivad Ruslan Trochynskyi, Madis Pilt, Juhan Suits, Arlet Tiigi ja Martin Aulis ning kümne aastaga on Svjata Vatra jõudnud välja anda viis plaati.
Uuel albumil "Vabadus" on bänd teinud eestikeelsete laulusõnade osas koostööd Anzori Barkalaja ja Andres Noormetsaga. Lisaks neile teeb plaadil kaasa ka Lea Dali Lion, kes tutvus Svjata Vatra liikmetega esmakordselt 2011. aastal.
"Vabaduse" väljaandmiseks kogub bänd raha Hooandja platvormis ning bändiliikmete sõnul peaksid albumi sündi toetama kõik, kes hindavad vabadust ja tahavad seda ellu viia.
Kõige esimesena saavadki uue plaadi omanikeks Hooandja toetajad, siis Viljandi pärimusmuusika festivali publik, siis Viru Folgi rahvas ja alles pärast seda jõuavad plaadid poodi ja netiavarustesse. Sügisel teeb Svjata Vatra kümnenda sünnipäevatuuriga Eestile tiiru peale.
Loetud arv plaadiümbriseid valmivad aga käsitsivalmistatud seemnepaberist, millest saab osakese mulda või vette panna ja lilli kasvatada. Imelised ümbrised valmivad plaadikujundaja Nestor Ljutjuki käe all Tallinna paberikojas.
Svjata Vatra albumile saab hoogu anda Hooandja lehel. (menu.err.ee)

Hedvig Hanson trio läheb suvetuurile

Hedvig Hanson trio alustab kolmapäeval, 8. juulil suvetuuri "Ilus elu", kus nad esitavad lugusid oma peagi ilmuvalt samanimeliselt plaadilt.
Hansoni sõnul on elu ilus sellepärast, et ta on täis üllatusi. Vahetevahel peab läbima raskusi, et järjest rohkem tunda seda, et tegelikult on elu ilus.
Kontserttuuri raames antakse 10 kontserti. Lood pärinevad Hedvig Hanson Trio uuelt plaadilt, mis ilmub juulis. Muusika on väga dünaamiline ning oleneb ansambli ja publiku meeleolust. Kontserttuur "Ilus elu" toimub 8.-19. juulini.

Jana Kask andis välja muusikavideo loole "Mu maja ees pole teed"

Jana Kask avaldas uue loo ja muusikavideo, kuid seekord ei ole tegemist originaalloominguga, vaid kaveriga Tuberkuloitedi loost "Mu maja ees pole teed", mille originaalversiooni leiab nende 1997. aastal ilmunud albumilt "Õhtupimedas".
Loo autor on Alar Aigro, kes on Tuberkuloitedit vedanud algusest peale ning enamuse bändi lugude autor. Aigro sõnul räägibki lugu tegelikult sellest, et olenemata tõigast, et meil mitte midagi ei ole, püüame siiski olla õnnelikud leides rõõmu ja energiat emotsioonidest, mida ei saa meilt keegi ära võtta.
Nüüd on loole antud uus hingamine. Olenemata sellest, et möödunud on peaaegu 20 aastat, arvab Jana, et loo sõnum sobib tänapäevasesse maailma suurepäraselt. „Võib-olla võiks korraks aja maha võtta ja tunda rõõmu nendest asjadest, mis päriselt olemas on," ütles Jana.

Kuula ja vaata Seweni uut lugu "Libised käest"

Poprokki viljelev bänd Sewen avaldas uue, järjekorras kolmanda singli "Libised käest".
Värske lugu on bändi omalooming, sõnade autoriks on Liis Lass.
Seweni vokalist Mihkel Ratt selgitas, et tegemist on suvise looga, mille sõnum on lühidalt kokkuvõttes armastus. Valminud on ka loo video, mille režissöörideks on Ain Liiva ja Gunnar Viese.
Uus lugu on peatselt saadaval nii Spotify, iTunesi kui ka Muusika24 vahendusel.

Endised Põhja-Tallinna liikmed avaldasid ühise singli

Räppar Risto Vürst ja laulja Maia Vahtramäe andsid välja ühise suvise singli, kus teeb lisaks neile kaasa 2011. aasta Superstaari saate hõbemedali omanik Artjom Savitski. Lugu räägib sellest, kuidas suvel võiks olla võimalik kohustused ära unustada ja teha kõike, mis tekitab meis positiivseid emotsioone.
Singli sõnad ja viisi on kirjutanud Risto Vürst. Tegemist on esimese tema enda looga pärast Põhja-Tallinnast lahkumist. Eelmisel sügisel ilmus Getter Jaani ja Risto ühine singel “Isa jälgedes”. Maia jõudis enda soololooga “Üle Vesihalli taeva” selle aasta Eesti Laulu finaali. Praegu elab ja töötab Maia Londonis, aga ühise loo salvestamiseks leidis aega Eestisse lennata.
Kuna Risto ja Maia on koguaeg olnud väga head sõbrad, siis ühise loo avaldamine oli üsna loogiline asjade käik. (www.delfi.ee)


Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?