Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 27
29.06.2015
Estonian Voices pakub Vormsil tõelise muusikaelamuse

Eesti vokaaljazzi tipp Estonian Voices ja Eesti eksootiliseim saar ühendavad väe, et tuua publikuni kesksuvine hilisõhtune kontsert.
Muusika-aasta suvi on peagi täies hoos. Vormsi saar on kuulutanud juulikuu muusikakuuks ning muusikakuu keskpaiga tähistamiseks korraldab POINT tipptasemel jazzmuusika õhtu.
Eesti vokaaljazzi lipulaev Estonian Voices on kuueliikmeline professionaalsetest muusikutest koosnev kollektiiv, kelle esinemised on tõeliseks maiuspalaks muusikagurmaanidele ning silmiavavaks ja kestvaks elamuseks igale kuulajale.
"Eesti kultuurielus käib vilgas suvine sagimine. Konkurents on meeletu ja aeg lühike. POINT otsustas mitte võidu joosta, vaid keskenduda puhta elamuse loomisele. Fookuses on kvaliteet, emotsioon ja kestev tunne. Otsustasime, et sel suvel teeme seda läbi muusika. Kuidas luua unustamatu muusikaelamus? Me valime ühe kesksuvise õhtu, me palume lavale tipptasemel muusikud. Me võimendame seda ja lisame maagiat ka valgusega. Seda kõike saadab loojuv päike ja see toimub Vormsil," lausus kontserdi korraldaja Karl Kermes.
Estonian Voices sai laiemale avalikkusele tuntuks selleaastase Eesti Laulu vaheklippidega, kus publikuni toodi muuhulgas hittlugude, Amazing (Tanja) ning Kauges külas (Curly Strings), interpretatsioonid. Estonian Voices astub Vormsil lavale 16. juulil. (menu.err.ee)

Lauljatar Airi Vipulkumar Kansar üllitas ansambliga Kaisukaru värske loo “Suvi suur”

Muusikapala autor on Peeter Thomson, kes tegi ka Airi eelmise loo “Spordileelo”, mis osales spordileelode konkursil.
“Endal mul suveks plaane pole, improviseerin vastavalt võimalustele. Kui saabub suvi suur, siis tahaks vaid päikese kätte ja merevette,” mainis Airi MuusikaPlaneedile.
Kel huvi Airit kuulata-vaadata, võivad 11. juulil ja 15. augustil kell 12 seada sammud Nõmme turule, kus lauljatar esineb. (muusikaplaneet.wordpress.com)

Elina Born avaldas koos eurolaulikutega laulu „The otherside“

Elina Born salvestas Eurovisioni ajal koos Albaania, Kreeka ja Armeenia eurolaulikutega laulu "The Otherside", mille muusikavideo nüüd avalikkuse ette jõudis.
"Salvestasime 16. mail Viinis nelja imearmsa ja andeka naisega ühe väga tugeva sõnumiga loo. Mul oli väga suur au Albaania, Kreeka ja kahe Armeenia lauljatariga musitseerida ja nüüd on see lugu saanud valmis!" rõõmustas Elina oma Facebookis.

Kosmikud avaldasid Üllar Jörbergiga ühise loo

Ansambel Kosmikud ja Üllar Jörberg üllatasid jaanipäeva eel inimesi uue looga "Jeesus Kristus".
"Jeesus Kristus" on värske versioon brasiillaste Roberto Carlose ja Erasmo Carlose loost "Jesus Cristo".
Teksti kirjutas Soome sõnademeister Vexi Salmi ning kaasa teeb veel näiteks segakoor Noorus dirigent Maarja Helsteini juhtimisel.

Mikk Mäe avaldas esimese singli

Superstaari saatest tuntuks saanud Mikk Mäe avaldas sel nädalal oma esimese singli „Lõkke ääres“.
"Lõkke ääres" muusika on kirjutanud Hendrik Sal-Saller ning sõnad pärinevad Berit Sal-Salleri sulest.

Tuuli Rand ja räppar Tiiu kutsuvad kaasa

Eesti Laulult tuule tiibadesse saanud lauljatar Tuuli Rand on koos räppar Tiiuga välja andnud uue singli, mis kannab pealkirja "Tule kaasa".
Tuuli Rand tegeleb sooloprojektiga Windy Beach ning lööb ühtlasi kaasa selliste bändide koosseisus nagu Funkifize, Söörömöö ja Vöörad.
Tiiu avaldas sellel kevadel debüütsingli "XOXO", mis valmis koostöös endise Soul Militia liikme Semyga.
Loo "Tule kaasa" muusika autoriteks on Audioholic ja Käärkäsi ehk Audiokäärid, sõnad kirjutas Tiiu Kaarlõp.

Renate album on valmis

Laulja ning laulukirjutaja Renate andis välja uue albumi "Teekond Hingeni". Tegemist on lauljatari teise kauamängivaga. Uuele albumile on koondatud Renate looming aastatel 2013-2015.
Värskel plaadil on kokku 12 lugu ning 5 remixi, sealhulgas lood "Vajan Sind", "Kuues Meel", "Ola Ola", "Komeedid" jpt. Samuti teevad albumil kaasa Lenny LaVida, Influenza, Kenito ja Scardoff.
Renate jõudis laiema kuulajaskonna ette 2013. aastal kui ta andis välja hitiks saanud loo "Stiihia". Varasemalt on lauljatar välja andnud albumi "Teispoolsusest".


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar