Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 28
07.07.2015
Siljal ilmus uus armastusest pakatav lugu

Saaremaa lauljataril Siljal ilmus uus lugu, mis kannab pealkirja „Kui on öeldud jah“. Lugu sündis talvisel varahommikul, päev peale imeilusaid pulmi. „Lugu on pühendatud Tarmole, kes need sõnad ja muusika võimalikus tegi,“ rääkis muusik laulu saamisloo.
Kõik muusiku lood sünnivad tema enda sõnul lauljatari enda elust. Silja uue loo „Kui on öeldud jah“ sõnad ja viisi on kirjutanud lauljatar ise. Produktsiooni ja arranžeeringu eest kandis hoolt Lauri Lembinen.
Tegemist on juba kolmanda looga, mis valmis Silja ja Lembineni koostöös.

Kaido andis välja laulu „Peegel“

Kaidol oli võimalus vahepeal natuke üksi kodus olla ja tavaliselt sünnib siis uus laul. Seekord räägib laul inimesest. Kaido kirjeldab loo sisu nii: „Sünnib maailma inimene ja ta on ei keegi. Valge leht ja ei muud. Tasapisi hakkab aeg temast isiksust voolima. Moodustuvad igale inimesele äratuntavad kontuurid. Kes kannab prille, kes habet...jne. Üsna varakult saab inimene ennast ise maalima hakata. Piisab ainult heast õnnest valida õige tee ja õiged sõbrad. Kas see valik just päris meie teha on, seda ei tea keegi. Ometi saabub igal inimesel kord aeg, kui tuleb ette rong ja tuleb asju pakkima hakata. Tavaliselt just siis, kui oleme ennast valmis saanud.“

Eesti edelapoolseim muusikafestival toob tippmuusikud koduõuedesse

Juuli keskpaigas toimub Treimanis küla esimene muusikanädal "Suvesüda rannakülas", mis toob kokku mitmed Eesti tippmuusikud.
Elanike koduõuedes ja kirikus toimuvatel kontsertidel esinevad näiteks Silver Sepp koos Kristiina Ehiniga, jazzansambel Abraham’s Café ja sopran Pille Lill.
Muusikanädala peakorraldaja Viljar Soomre sõnul on uudne muusikasündmus pühendatud muusika-aastale ning sündmuse eesmärgiks on tutvustada selle väikese Edela-Eesti küla rikast kultuurielu kodukoha tuntud muusikute kaudu. "Enamik ülesastuvaid muusikuid on Treimanist pärit või selle kohaga hiljem lähedaseks saanud. Koduõue kontserdid toimuvadki tegelikult muusikute endi lapsepõlve- või maakodus – see muudab muusikalise elamuse veelgi hubasemaks ja lähedasemaks," ütles Soomre.
Eesti kõige edelapoolsema muusikasündmuse raames toimub neli kontserti: 14. juulil esinevad Silver Sepp ja Kristiina Ehin Lepa talu õuel muusika- ja luuleõhtuga; 16. juulil annab Männi talu õuel kontserdi jazz-folkansambel Abraham’s Café; 17. juulil toimub Treimani luteri kirikus klassikalise muusika kontsert, mida viivad läbi sopran Pille Lill, pianist Marje Lohuaru ja klarnetil Madis Kari ning 18. juulil toimub Treimani Rahvamajas Treimani VI laulupäev, millest võtavad osa mitmed Pärnumaa ja ümbruskonna koorid ning rahvatantsijad, laulupäev lõpeb külasimmaniga.
Treimani muusikanädala kontsertide pileteid saab osta kohapeal enne kontserte sularahas. Koduõue- ja kirikukontsertide piletid maksavad 5 eurot, Treimani VI laulupäeva pilet on 3 eurot; lastele on kontserdid tasuta. Koduõue kontsertide juures tegutsevad ka kodukohvikud, kus suupistete ja jookide eest saab samuti tasuda sularahas.

Demie ja supestaarisaate finalist Anelle andsid välja ühise singli

Eelmisel aastal Eesti raadiojaamasid vallutanud ja megahitiks tõusnud "Linn On Minu" remixi autori Demie käe alt on tulnud uus ja tempokas, suvise alatooniga lugu, mis kannab pealkirja "Meie Aeg". Kaasa teeb sel hooajal "Eesti Otsib Superstaari" saatega tuntust kogunud lauljanna Anelle Tamm, kellele see on esimeseks taoliseks projektiks.

Herald avaldas kolmanda täispika albumi "Masin"

Varasema loominguga võrreldes mõnevõrra küpsema ning mitmekesisema albumiga tähistab bänd ühtlasi oma 15. tegutsemisaastat.
Uuel albumil on 12 eriilmelist lugu, millest üks on esmakordselt Heraldi ajaloos mängitud mitte elektri-, vaid akustiliste kitarridega. Samuti kõlab selles loos eksootiline pill didžeriduu.
Albumi rajad võttis bänd oma Besat ja Attic stuudiotes üles ise. Albumi miksis ja masterdas Kristo Kotkas Sinusoid stuudios.
10. – 11. juulil toimub Tartu lähistel Vasulas, Amme jõe kaldal legendaarne vabaõhufestival Amme Rock, kus Herald esineb reedel, 10. juuli õhtul.

Lenna uus laul räägib Setumaa suvehommikutest

Juba kolm aastat tagasi ostis Lenna Kuurmaa endale Setumaale oma talu. Sel nädalal avaldas ansambel Lenna loo „Suvehommik Setumaal“. Laulu autoriteks on Robert Vaigla ja Lenna Kuurmaa.

Ansambel 4 Tankisti & Rebane avaldas laulu „Moosivaras“

Ansambel 4 Tankisti & Rebane avaldas üle kahe aasta uue singli "Moosivaras".
Lugu sai salvestatud Eesti Laul 2014 konkursi jaoks, kuid finaali ei pääsenud. Uuesti mängituna ja miksituna on "Moosivaras" ansambli arvates tänasesse ühiskonda palju sobivam.
Lugu saab kuulata siit: https://www.youtube.com/watch?v=VB9jHxWEj5A

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Veiko Soom

Kolmest seitsmeni

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap