Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 29.nädal
13.07.2015
Mahavok avaldas uue laulu „Su kannul kõnnib saatus”

Värske loo on valmis saanud legendaarne ansambel Mahavok. Uus laul kannab pealkirja “Su kannul kõnnib saatus”.
Muusika autor on Heini Vaikmaa, sõnad on kirjutanud Oskar Ove. Oma vokaalid on laulule andnud Anet Vaikmaa, Vivi Maar ja Viveli Maar.

M3itis teeb uues loos koostööd lauljatar Hannaga

Kodumaisele muusikamaastikule tõusev uus tulija M3ITIS avaldas koos lauljatar Hannaga värske loo “Tänase õhtu staar”.
Loo sõnad ja idee sündisid ajendatuna suvistest reisidest sõprade ja kallite inimestega ning koos veedetud headest aegadest.
M3ITIS ja Hanna on varem ühiselt avaldanud lood “Maagia” ja “Unistus”. M3ITIS on edukalt koostööd teinud ka Epp Kõivuga , kellega on välja andnud lood “Naerukajakad”, “Kuldne” ja“Kristall”.

Birgit Varjun avaldas lootusrikka singli "Suvi on jätkuvalt ees"

Superstaarisaate kolmandal hooajal tuntust kogunud muusik on ette valmistamas debüütalbumi ilmumist ning avaldas sellelt esimese suvise loo.
"Oleme töötanud esikalbumi kallal juba mõnda aega ja see on nüüd üks lugudest, mida sooviks avalikkuse ette tuua. Jutt albumist on käinud päris mõnda aega, seetõttu on veel ekstra hea meel, et midagigi saab ikkagi ka jagada, mitte lihtsalt tühje sõnu loopida!" rõõmustas Varjun.
Muusik loodab, et kuigi suveilmaga on nagu on, võiks lugu "Suvi on jätkuvalt ees" kesta lootusetute optimistide jaoks kas või lume tulekuni. Loos on päikest, merd ja romantikat, nagu suves peaks olema.
Taasiseseisvumispäeval võib loost kuulda veidi teistsugust ettekannet – Politsei- ja Piirivalveorkester teeb sellest orkestriseade ning 20. augustil kantakse lugu ette Karksi-Nuias.

Gertu Pabbo esineb Tõrva Loitsul ja teeb esimest singlit

Saates "Eesti otsib superstaari" teiseks jäänud Gertu Pabbol on pärast saate lõppu käsil olnud nii mõndagi. 22. juunil lõpetas Gertu Tõrva Gümnaasiumi ning suve nautimist balanasseerib noor lauljatar uue singli kallal töötamisega.
Oma kodukohas Tõrvas astub Pabbo juba 8. augustil lavalaudu jagama koos Lenna ja Karl-Erik Taukariga Eesti suurimal tule, vee ja muusika vabaõhu-vaatemängul "Tõrva Loits". Neiu sõnul pole kontserdil ülesastumine tema jaoks aga esimene kord, vaid juba kolmas! Kui aga varasemalt on ta sõbrannadega Hendrik Sal-Sallerile tausta laulnud ning koori ridades kaasa löönud, siis sel aastal saab ta Loitsul täitsa iseseisvalt särada.
Gertu lubab, et juba peagi saab kuulda ka tema esimest singlit.

Laura Junson & The Jeth andis välja suveloo

Ansambel Laura Junson & The Jeth avaldas kolmanda singli oma esimeselt kauamängivalt helikandjalt. Singel kannab pealkirja "Summer" ning seda on võimalik kuulata bändi Soundcloudi lehelt, iTunes`ist, Spotify`st ja Deezerist. Lugu on oma loomult sama elav, sündmusterohke ja lühike, nagu Eesti suvigi.
Laura Junson & The Jeth’i looming on sündinud Laura Junsoni ja ansambliliikmete vahelise sujuva koostöö tulemusena – bändi loomingus põimuvad omavahel pop ja improvisatsiooniline muusika. Bändiliikmed ise on muusikat iseloomustanud järgmiste märksõnadega: soulful, progressive, indie-folk-kantri-pop. Helikandjalt saab kuulda enamjaolt Laura Junsoni kui ka Erko Niidu uudisloomingut, mis pole seni veel laiema avalikkuse ette jõudnud. Laulutekstid on kirjutatud Laura Junsoni poolt. Kõiki ansambli liikmeid seob ühine muusikaline tunnetus ja hingamine, mis on kauaaegse koostöö vili.

Ansamblisse kuuluvad: Laura Junson, Erko Niit, Heikko Joseph Remmel, Joel Rasmus Remmel ja Tõnu Tubli.

Ansamblil Kihnu Poisid tuleb juuli teises pooles välja uus plaat

Ansamblil Kihnu Poisid tuleb juuli teises pooles välja uus plaat „Väga õige”. Plaadile jõuavad ikka Kihnu Poistele omaselt merega seotud laulud ja seda eelkõige Kihnu saare pealt. Bänd on mitme aasta vältel neid laule kogunud. Näiteks käidi 2011. aastal Rootsis ühel vanemal härrasmehel külas, kes noorukina väikese kalapaadiga Kihnust sõja eest Rootsi põgenes. Tema käest kuulsid Kihnu Poisid paari väga huvitavat laulu ja ka meremehe juttu. Kahjuks seda vahvat merekaru tänaseks enam meie hulgas ei ole, aga tema lauldud laulud elavad nüüd edasi!


17. juuli õhtul esineb Roosta rannas Sofia Rubina koos Jason Hunteriga trompetil

Just päikeseloojanguajale sätitud rannakontserte ning pidusid peavad korraldajad selleaastase Surfilaagri üheks tõmbenumbriks, kuna rand on hästi tuntud oma kaunite õhtuste vaadete poolest.
Sofia Rubina lubab kuulajatele hea annuse romantikat ning rütmi.
16.-19. juulil juba 17. korda toimuv surfisõprade festival Surfilaager 2015 toob Roosta randa kokku purjelaua-, lohe- ning aerulauaentusiastid ning sisustab neli päeva hea meelelahutusega. Nelja päeva jooksul toimuvad koolitused ja võistlused nii purjelaua, lohe, kui aerulauaharrastajatele, muuhulgas peetakse Surfilaagris Eesti meistrivõislused SUP sõidus ehk aerulauasurfis. Sofia Rubina esineb koos Jason Hunteriga festivalil reedel, 17. juulil.Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket