Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 31.nädal
26.07.2015
Uus koosseis nimega “Kellawärk” andis välja esimese singli

Oma esimese instrumentaalse versiooni tegi KELLAWÄRK legendaarsest Genialistide hitist „Leekiv armastus”, mis sai tuntuks filmist „Vanad ja kobedad saavad jalad alla”.
Lähiajal soovib ansambel välja tulla ka omaloominguga, mis hetkel on valmimisjärgus. Bändi trummar Reigo Ahven rääkis “Õhtulehele” koosluse sünni kohta nõnda: ”Esiteks ütlen kohe ära, et minu lemmikinstrument on tšello. Kui taaskord sattusin juhuslikult ägedate tšellistidega jämmima, tuli jutuks, et miks lahterdatakse eesti artistid nii karmilt jazz-, pop-, rock- ja klassikalisteks muusikuteks? Mina kui kirglik kalamees ütleksin, et miks me peame olema erinevates vetes ja ühte võrku sattuda ei tohi? Vastupidi, selleks et „võrku” jäädavalt mitte kinni jääda, võiksid muusikud rohkem koostööd teha ning teineteiselt õppida. Meil kõigil on midagi õppida ka teistest muusikastiilidest.”
Ansambel KELLAWÄRK on ülipositiivne muusikute ning eelkõige sõprade kooslus, mis loob sildu erinevate muusikastiilide ja instrumentide vahel, kus karismaatilised artistid ühendavad klassikalised instrumendid tänapäevaste tehniliste ja muusikaliste väljendusvahenditega.

Getter Jaani uus singel „Lootuste tänaval“

Lõppeval nädalal jõudis raadiojaamadesse Getter Jaani uus singel „Lootuste tänaval“.TV3 Plays näeb ka loo koduvideo stiilis videoversiooni, mis on salvestatud Malaisias Penangi saarel telesaate „Reisihitt“ raames.
Reggae stiilis suvine lugu on pärit Getteri viimaselt albumilt "DNA" ja loo autoriks on Sven Lõhmus. Neiu esitas lugu „Lootuste tänaval“ esmakordselt "Eesti otsib superstaari" poolfinaalis koos finalisti Mikk Mäega.

Trafficu värske singel

Uue loo sai valmis ka ansambel Traffic ja nemad said oma videosse 35 kuulsust… ja seda kõigest kolme päevaga! Loo pealkiri "Sekundiga".
"Video ettevalmistus käis ülikiiresti – rääkisin proovi lõpus idee ära ja esimese klipi salvestasime juba tund pärast seda," räägib ansambli Traffic solist Silver Laas Õhtulehele.
Laasi sõnul läks kõik nagu lepase reega - kõik pähe tulnud staarid olid kohe lahkesti nõus ning kogu protsess läks kiirelt ja valutult ning iga inimese kohta kulutati vaid viis minutit.
Igaks kümneks juhuks prinditi video osalistele paberile välja sõnad, mida kaadri taga lauljatele ette näidati.

Angus ja “Südamesalat”

Veel avaldas uue suvise singli reggae ja ska muusika bänd Angus, laul kannab pealkirja “Südamesalat”.
Loo muusika ja sõnade autoriks on ansambli solist Anton Ventsel. “Armastus on justkui salat - seda liiga kiiresti sööma sukeldudes võib avastada sealt nii mõnegi ussikese, võtab autor kokku laulu sõnumi.
Angus loodi 2010. aastal Viljandis ning viljeleb heatujulist reggae ja ska muusikat. Bänd on jaganud lava paljude tuntud muusikutega ja koosseisudega, näiteks Külalised, Bombillaz, Uus Energia, Tommyboy, Hjalmar, Orelipoiss, Def Räädu jt. 2014. aastal ilmus esimene plaat “Angus”.


Jalmari uued lood:)

Uue looga tuli Vallatute Vestide nädal välja ka Trad attack ja lugu on väga eriline sellepoolest, et vokaal selles kuulub Kalmar Vabarna vanavanaemale – Setu lauluemale Anne Vabarnale. Laulu pealkiri “Jaan`kene”.
Ka tühel teisel koosseisul, kuhu Jalmar Vabarna kuulub, ilmus uus laul - Zetode uus lugu kannab päris keerulist pealkirja – “KIÄ KÄVE KÄÄPÄ PÄÄLE”. Tegu on sünge looga elust ja surmast!


Lõppes Viljandi Pärimusmuusika festival

Päris huvitava top-I tegi sel puhul meelelahutusportaal Publik: kõige folgimad folkarid: top3 artisti, kes sel aastal Viljandis lavalt maha peaaegu ei saanudki!
Kes siis?
No esimene muidugi…1. Jalmar Vabarna - 5 esinemist
Jalmar alustas oma esinemistega juba avapäeval, mil ta ansambliga Trad.
Number 2. Sandra Sillamaa – ja ka 5 esinemist
Sama usinalt kui Jalmar, tegutseb ka Sandra Sillamaa, keda võis näha laval avapäeval koos Jalmari ja Trad.Attackiga ning näiteks reedel Paabeli kui Ro:Toro koosseisus.
Ja number 3. Eeva Talsi - 3 esinemist – nii et kõik üks ja sama sõbralik punt


Õhtulehes oli lõppeval nädalal lugeda Rasmus Rändveest – nimelt Rasmus Rändvee, kes sooritas edukalt nii "Eesti otsib superstaari" saate 2012. aastal kui tegi ka edukalt gümnaasiumi eksamid sel kevadel, saab uhkusega öelda, et sai sisse kuuele erialale, näiteks nii arsti- kui ka õigusteaduskonda.
"Ma sain riigieksamite tulemustega otse sisse ja ma ei tahtnudki ühtegi sellist eriala, kus oleks olnud rohkem vaja," rääkis laulja, et ei hakanud end kõrgkooli pääsemiseks sisseastumiskatsetega vaevama.


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap