Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 32
04.08.2015
Liisi Koikson hakkab viljelema popmuusikat

Londonis õppinud lauljatar Liisi Koikson on tagasi Eestis ning rääkis "Ringvaatele", kuidas välismaal muusika õppimine teda muutnud on.
Liisi sõnul on ta avanud ennast rohkematele muusikažanritele kui varem. Lauljatar lisas, et varem arvas ta, et üks või teine muusikastiil on halb või hea ning oli välistanud enda jaoks näiteks popmuusika.
Koikson tunnistas, et tahaks nüüd ka ise popmuusikat esitada. Ta lisas, et mõned lood on juba tekkinud ja loodetavasti jõuavad need ka helikandjale.
Eestis on Koiksonil plaanis anda kuus suvist filmimuusika kontserti. (menu.err.ee)

Augustis kuuleb Rakveres väntorelihelisid

Esimene rahvusvaheline väntorelifestival toimus Eestis 10 aastat tagasi Tartus ning sellega pandi alus positiivsele kultuuritraditsioonile, mis seekord jõuab kuulajateni kahe riigi koostöös.
Festivaliga on Eestit tutvustatud paljudele välismaalastele ning eestlastele on pakutud võimalus saada osa teiste maade kultuurist ja mehaanilise muusika imelisest maailmast.
Sel aastal toimub väntorelifestival esimest korda ajaloos kahe riigi koostöös ja kahes riigis - Soomes ja Eestis. Ühine väntorelifestival kannab nime FinEst2015 ning sellel saab näha üle 30 osaleja 10 riigist, kes toovad taas meieni väntorelimuusika, ilusad pillid ja huvitava kultuuri. Seekord on meil artiste Soomest Šveitsini ja Prantsusmaalt Jaapanini.
31. juulil Hämeenlinnas algav festival on pühendatud Soome poolt kuulsa helilooja Jean Sibeliuse 150. sünniaastapäevale ja Eesti poolt tähistatakse festivaliga alates 5. augustist muusika-aastat ning 10 aasta möödumist esimesest väntorelifestivalist. Kõik festivali kontserdid on tasuta.
(menu.err.ee)

Rosaariumi” kontsert teeb kummarduse ETV legendaarsele telesaatele "„Horoskoop”"

Jäneda mõisa roosiaias on kontserdielamusi pakutud juba üheksa aastat, sellesuvine kontsert annab taasiseseisvumispäeval 20. augustil võimaluse kuulata armastatud Heidy Tammet ja Voldemar Kuslapit. Lisaks astub üles Tapa vallast pärit noor laulja Siret Tuula.
Aastal 2007 toimus Jänedal edukalt esimene „Rosaariumi” kontsert. Järgmisest suvest muutus „Rosaarium” kontsertsarjaks, mille eesmärgiks sai andekate ja tunnustatud muusikute toomine Tapa valda ning koduvalla publikule mõistliku tasu eest kontserdielamuste pakkumine. Suvel 2015 täitub kontsertsarjal üheksas hooaeg ning toimub üks kontsert, mis on kogu sarja seitsmeteistkümnes.
Sellesuvine kontsert toimub neljapäeval, 20. augustil kell 17 Jäneda mõisa roosiaias, halva ilma korral Jäneda Pulli tallis. ETV juubeliaasta puhul teeb kontsertsari kummarduse legendaarsele telesaatele „Horoskoop” – taasiseseisvumispäeval tulevad roosiaias esitamisele saate parimad laulud.
Lavale astuvad Heidy Tamme, Voldemar Kuslap ja Siret Tuula. (menu.err.ee)

Kassa tähistab sünnipäeva Elmari peoga

Elmari raadiopidu jõuab taas suvepealinna. 7. augustil tähistab populaarne öölokaal Kassa oma neljandat sünnipäeva. Seks puhuks on majas Elmari „Eesti disko“ ja diskokuninganna Marju Länik. Lauljatar kannab ette oma tantsulugude paremiku („Naerdes Ja Naeratades“, „Ma Tean Su Puudutust“, „Veel Veel Elada Ma Tahan“ jpt.) ning raadiopeole kohaselt jagatakse seal ohtralt kingitusi – Elmari šokolaadi ja CD-plaate. Õhtut juhib raadiohääl Lauri Hermann ning muusikat mängib ka DJ Andrew (Star Music DJ). Priipääsmeid peole jagame ka Elmaris ning „Eesti Disko“ Facebook'i lehel.

Sadamasild avaldas uue suvise laulu

Ansambel Sadamasild on valmis saanud uue laulu pealkirjaga „Siin me oleme“. Bänd kirjeldab lugu lühidalt märksõnadega: suvine ja lihtne. Ansamblisse Sadamasild kuuluvad Marek Sadam, Anett Pero, Tõnu Laikre, Tõnis Kivisild, Oliver Rõõmus, Viljar Kuusk ja Martin Trudnikov.

Põlvas toimus Intsikurmu muusikafestival

Põlvas toimus Intsikurmu muusikafestival, mis tõi lavale esinejad Eestist ja välismaalt.
Intsikurmu muusikafestivali missioon on propageerida Eestis intellektuaalset ja kultuurset ajaveetmise võimalust. Korraldajad soovivad kaasa aidata kaasa sellele, et kvaliteetse muusika tarbimise harjumused süveneksid nii Eesti inimeste kui ka lähinaabrite hulgas.
Intsikurmu muusikafestival viljeleb kolme erinevat tänapäeva muusika suunda: contemporary jazz ja art-music, turntable ja DJ-culture ning pop-indie-staadionimuusika. Festivali eesmärk on avardada nii muusikagurmaanide silmaringi ja kultuuripiire, kus klassikalise muusika viljelejad õpiksid hindama tänavakultuuri esindajaid ning vastupidi.Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar