Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 33
10.08.2015
Eesti bändid esinevad Kesk-Euroopa olulisimal uue muusika festivalil

Odd Hugo, Elephants From Neptune, Micucu ja Würffel esinevad Kesk-Euroopa olulisimal uue muusika festivalil Waves Central Europe.
Festival, mis toimub Viinis ja Bratislavas 30. septembrist 4. oktoobrini, kuulutas välja tänavuse festivali programmi, mille fookuses on Batlikumi artistid ja siinne muusikaelu.
Lisaks Eesti artistidele on tähelepanu all ka kolme fookusriigi muusikatööstuse ning –turu arengud. Nii Viinis kui ka Bratislavas toimub Eestit, Lätit ja Leedut tutvustav paneel ja speed meeting programm. Samuti toimub Bratislavas kolme riigi ühine vastuvõtt pressile ja konverentsiosalejatele.
Uue muusika esitlusfestival ja muusikatööstuse konverents Waves Central Europe on topeltsündmus, mis toimub kahes linnas – Viinis (Waves Vienna) ning Bratislavas (Waves Bratislava). Festivali fookuses on alternatiivne ja indie rock ning elektrooniline klubimuusika. Eesti artistidest on seal varem üles astunud IIRIS, Ewert and The Two Dragons, Kreatiivmootor ja Tenfold Rabbit. (menu.err.ee)

Karl Gustav Adamsool valmis esiksingel

Superstaaristaarisaatest tuule tiibadesse saanud lauljad on riburadapidi oma singleid avaldama hakanud ning oma esimese loo on valmis saanud ka Karl Gustav Adamsoo. Karl Gustav laulab nimelt Frederik Küütsi loodud mõtlikku ja ilusat lugu "Aeg annab vastused". Tausta laulab Getter Rang.

Sygys laulab viirastustest

Juba teise stiilinäite on raadiole Elmar saatnud artist nimega Sygys. Lõunaeestiliku nime taga peidab end kodumuusik, keda aegajalt abistavad ka tema sõbrad. Varasemalt on loovust rakendatud erinevate bändide raames, kuid edaspidi on artistil kavas teha endale meelepärast muusikat ilma vahendajata. Eeldatavasti on seetõttu muusika ka siiram ja terviklikum ning tootlus suurem. Kui varasemast ajast on Elmari eetris kõlanud Sygyse lugu „Öös leidub imesid“, siis uus laul kannab pealkirja „Viirastused“.

Curly Strings avaldas singli ja annab suve viimaseid kontserte

Sel suvel Viljandi folgil publikurekordi püstitanud folk-pop ansambel Curly Strings andis välja teise singli juuni alguses ilmunud albumilt "Elumäng". Hoogsa ja suvise loo "Väikses paadis" meloodia lõi Eeva Talsi ja sõnad Jaan Pehk.
Ansambel Curly Strings astub 11. augustil üles Ammende Villas, 12. Luke mõisas, 13. Kuressaare Lossihoovis ja 14. augustil Lohusalu sadamas.

Super Hot Cosmos Blues Band valmistab ette uut albumit

Eelmise aasta novembris debüütplaadi ilmutanud Super Hot Cosmos Blues Band andis välja uue singli ja valmistab ette oma teist plaati.
Kuigi uus lugu "Life Is Easy" pole pärit bändi debüütplaadilt "Countdown To Jesus", ei oska Janno Reim veel öelda, kas see ka nende järgmisele albumile mahub.
Töö uue plaadi kallal aga juba käib.
Uus singel on Reimi hinnangul üsnagi iroonilise noodiga kulgemine. "See on valss," kirjeldas muusik ja lisas, et hoolimata sellest ei ole bänd rock'n'rolli nad maha jätnud. (menu.err.ee)

Lauri Pihlap teeb kaasa uues räpiloos

Räpparid Claim x Roki avaldasid uue singli "Tahan Unistada" - laulus teeb kaasa ka Lauri Pihlap.
"Suvi veel kestab ja track ongi üks suvine chill," kirjeldas Pihlap lugu sotsiaalmeedias.
"Tahan Unistada" on Claim x Roki kolmas videosingel 2015. aasta augustis ilmuvalt kauamängivalt "Tahan unistada".


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar