Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 34.nädal
18.08.2015
Elina Born otsib bändikaaslasi

Eurolaulik Elina Born teatas Facebookis, et moodustab oma bändi ja otsib sinna pillimängijaid.
Lauljatar on YouTube'i riputanud ka video, kus teeb üleskutse bändiliikmete leidmiseks.
"Kas sa oskad mängida kitarri? Kas oskad mängida trumme? – Väga tore, sest mina ei oska," räägib Elina videos. "Kas sa tahaksid mängida minu bändis?"
Neil, kes soovivad Elina bändi konkursile pääseda, tuleb valida tema repertuaarist omal valikul kaks lugu, need filmida ning saata koos enda lühitutvustusega aadressile elina@star.ee. Elina ootab videosid 1. septembrini.
Täpsemalt vaata videost ja Elina Facebooki lehelt! (www.ohtueht.ee)


Gertu Pabbo avalikustas Ott Leplandiga koostöös valminud debüütsingli

Kevadel saates "Eesti Otsib Superstaari" teise koha võitnud noor lauljatar Gertu Pabbo avalikustas oma debüütsingli. Lugu, mille autoriks on tuntud Eesti laulja ning kunagi samuti staarisaatest läbi käinud Ott Lepland, kannab pealkirja "Ei ma ootama jää".
Ott Lepland rääkis, et jälgis Gertu tegemisi ka saate ajal. Ott nägi temas lisaks meeldivale inimesele ka väga võimekat ja hea häälematerjaliga lauljatari. Sellele sisetundele tuginedes kirjutaski ta Gertule loo.
Gertu Pabbo hinnangul on Ott Lepland tohutult andekas laulja ja laulukirjutaja ning seetõttu oli Gertu üliõnnelik ja üllatunud, kui Ott talle lugu pakkus. Gertu usub, et paremat esimest singlit ja selle sünnilugu poleks ta isegi loota ja oodata osanud. Lauljatar on lõpptulemusega väga rahul ja laul kõlab täpselt nii, nagu ta seda ette kujutas. (menu.err.ee)

Kenito avaldas positiivse räpiloo

Endine Põhja-Tallinna liige Kenneth Rüütli, esinejanimega Kenito, on valmis saanud uue loo ''Naerata''. Kennethi sõnul tuli lugu mõnusalt positiivne ning mees otsustas selle teha kuuldavaks ka suuremale auditooriumile. Tegu on lausa nii positiivse looga, et tekib küsimus, kas enamasti ühiskonnakriitilise ja karmi ütlemisega räpilugude seast teist nii rõõmsameelset leiabki!

Ansambel The Sound avaldas singli suvisest ööst

Ansambel The Sound andis välja oma teise singli "Suveööl", mis räägib lühikese suve meeldejäävatest hetkedest.
The Soundi solist Steven Kopliste kirjeldab lugu nii: "Kui palju on meil tegelikult aega puhata, ringi seigelda ja suve nautida? Kui sellele mõelda, märkame, kui vähe sellist aega tegelikult on. Kuid just see teeb need harva juhtuvad olukorrad aina erilisemateks. Usun, et kõigile jääb meelde vähemalt üks suvepäev, õhtu või öö, mil on midagi erilist toimunud“.
"Suveöös" tekkis mõttest teha hea ja lihtne suvelugu. Esialgu valmis lugu solistil üksi kitarri mängides, kuid hiljem otsustas The Sound teha sellest loo terve bändiga. Singli valmimises osales ka tuntud sõnadekirjutaja Aapo Ilves, kes on ka selle loo teksti autor. Loo miksi ja masteri on teinud Kristo Kotkas.
Tegemist on kaks ja pool aastat tegutsenud The Soundi teise singliga.

Empirél ilmus esimene suvine raadiosingel

Empiré on bänd mis alustas oma tegevust selle aasta alguses. Tänaseks on salvestatud kaks pala, lugu "Taevapiir" on jõudnud nüüdseks ka raadiotesse.
"Taevapiir" räägib sellest, kuidas inimesed võiksid rohkem nautida hetke ning aja maha võtta. "Just see on see, milleks meile suvi, tulgem ära kontorist ning nautigem mõnusat ilma ja olgem koos sõpradega," - ütleb bändi solist Marko Kaar, olles samuti suvel tööl, kuid leides aega ka muusikale ja bändile.
Kaar lisab, et lugu sobib täpselt meie suvisesse augustisse, kus ööd on pimedad ning kõik saab alguse tähtede langemisest.

Eesti elektroonilise muusika duo Niidiip ja Anna-Liisa Supp andsid välja loo naiivsest armastusest

Niidiip on Eesti muusikamaastikul uus projekt, mida veavad juba mõnda aega koos musitseerinud Jürgen Pärnsalu ja Kristjan Madalvee. Seekord on võtmesõnaks piirideta muusika ehk tuleb see, mis tuleb.
Hetkel on ametlikult purgis kaks lugu ning tihe töö käib uue materjali kallal. Värskeim lugu, mis valmis koos lauljatar Anna-Liisa Supiga, räägib naiivsest armastusest.
Uue laulu pealkiri on „Nii see käib“.

Mati Oolo & Helitoojad avaldas teise singli

Ansambel Mati Oolo & Helitoojad avaldas teise singli, mil nimeks "Must Luik".
Debüütsingliks oli suve algul laul "Randevuu", mis bändi sõnul kerget lainetust löönud. Helitoojad on bänd, kuhu kuuluvad: Mati Oolo, kitarril Frank-Leander Saunanen, trummidel Jaan Sinka, bassil Kaur Järvpõld.
Mati Oolo sõnul sündis ”Must Luik” sarnaselt esimese looga “Randevuu”, mille meloodia tabas teda välguna selgest taevast, ajal, mil noormees oli nautimas oma igapäevast hommikujooksu.


 
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap