Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 4.nädal
30.01.2010
Muusikaauhinnad tulevad taas

Eesti Fonogrammitootjate Ühing jagab 25. veebruaril suurejoonelisel kontsertetendusel välja tunnustused parimatele eesti muusikutele, kellel on eelneva aasta jooksul album ilmunud. 12. korda jagatavad auhinnad on tähtsaim kodumaa muusikaareeni tunnustus meie tegevartistidele. A Le Coq Live Eesti Muusikaauhindade gala toimub sel aastal esmakordselt võimsa showna Nokia Kontserdimajas. Kontsert, millel esinevad tähtsaimad eelmisel aastal Eesti muusikamaastikul ilma teinud artistid, toob üheks õhtuks kokku kogu vabariigi muusika- ja seltskonna koorekihi. Muusikaauhinnad jagatakse kätte 15-s nominatsioonis. Võitjad valib muusikatööstuse ja sellega lähedalt seotud valdkondade valikuline zürii. Hääletamisel osaleb kokku 131 inimest. Lisaks selgub vahetult enne üritust Rahva Lemmik, mille hääletamine toimub delfi.ee keskkonnas. Eksklusiivsest üritusest teeb otseülekande TV3. Erandina lastakse sel aastal müüki piiratud arvul pileteid neile, kes tahavad glamuurset showd kohapeal näha. Piletiomanikud saavad nautida lisaks otseülekandele eelnevat kontserti, kus astuvad üles juhtivad eesti artistid.

Rästa arvates elab muusikaga ära

Viimasel ajal on mitmed Eesti muusikud hakanud kurtma selle üle, et ainult muusikaga ei ela ära ning muusika kõrvalt peab ka muud tööd tegema. Uurisime, kuidas on lood bändi Traffic kitarristi Stig Rästaga. "Mina ei tunne seda, et muusikategemisega Eestis ära elada ei saa. Kui ma peaksin ennast ainult pillimängimisega elatama, siis oleks ilmselt palju raskem," rääkis mees Buduaarile. "Juhul, kui ma peaks kunagi muusikategemise lõpetama, mida ilmselt ei juhtu, avan ma väikese baari või restorani."

Vesikul on pöörased ajad

«Tegelda tuleb nii paljude asjadega – kooli lõpetamine, «Eesti laul», lauluproovid, plaat ja veel miljon asja. Päeval kulub enamik aega muusikale, öösel saan kooliõpiku lahti lüüa ja õppetööle keskenduda,» ütleb lauljatar Iiris Vesik, et tema elus on praegu pööraselt kiire aeg. Alates detsembrist on Iiris enda sõnul elanud nagu elektrijänes, sest tööde ja tegemiste puuduse üle kohe kindlasti kurta ei saa, kirjutab Õhtuleht. Kuigi koolile viimasel ajal aega napib, läheb Iiris gümnaasiumi lõpueksamitele vastu tugeva tundega ja põrumist ta ei karda. Pärast kooli lõppu on Iiris mõelnud Eestimaa tolmu jalgadelt pühkida ja Inglismaale elama minna. «Kui eelmistel aastatel olin selle mõttega juba harjunud, siis sel aastal otsustasin siiski veel minemata jätta.

Valmis Berg Projecti uus laul

Berg Project, kelle esimene singel “See õige” on leidnud soovisaadetes osalejate sooja vastuvõtu, on valmis saanud uue looga “Paradiis on jääs”. See on jätkuv koostöö Keityga, kelle esimeseks soolosingliks oli “Pilkude mäng”. Berg Projecti eestvedaja Marek lubab jätkata tantsulises stiilis ning peatselt on oodata ka nendepoolset remiksi Koit Toome uuele loole.

Normanni suhe karil?

2008. aasta suvel abiellunud Henrik Normann ja Katre Küti suured tunded on väidetavalt juba jahtunud. Juba enne pulmi ringlesid kuuldused, et Henriku ja Katre vahel suurt kirge pole ja nende abielu on lihtsalt materiaalne kokkulepe, kuid nüüd olevat õhkkond veelgi pingelisem. Henrik ja Katre tutvusid ühel üritusel, mida Henrik juhtis ja kus Katre töötas, kirjutab Naisteleht. Mees viskas kaunile noorikule kohe silma peale ja hetkegi kaotamata küsis ka telefoninumbrit. Munitsipaalpolitsei ridades töötav Normann abielukriisi ümber lükkama ei asu. "Väga kahju... Need on väga kurvad küsimused...," ütleb ta ja pikemalt sel teemal peatuma ei hakka.

Jana ihkab välismaale

Teise hooaja "Eesti otsib Superstaari" võitja Jana Kask on olnud oma kiire karjääri jooksul edukas - saanud mitmeid esinemiskutseid ning andnud välja ka oma plaadi. Noore lauljatari edasine plaan on end täiendada - õppida ning paralleelselt arendada end muusikas ja õppida jaapani keelt. Ka ei ole Jana maha matnud oma unistusi minna laia maailma ja teha muusikat kuskil mujal, kirjutab Buduaar. "Mõtlen sellest iga päev, iga tund, iga minut, ja ma tean, et ma pean olema väga kannatlik, sest sellised asjad kiiresti ei juhtu," on ta realistlik oma tulevikuplaanide suhtes. Küsimusele, mida teeks ta siis, kui ei tegeleks muusikaga, vastab neiu, et see on paha küsimus. Samas lisab: "Ma laulan kogu aeg, isegi dušši all...Ma olen muusik ja punkt."

Cool D halvustavaid kommentaare ei loe

Eesti räppar Cool D alias Priit Kolsar üldiselt internetikommentaare ei loe, sest neis puudub konstruktiivne kriitika. „Pigem on see mõttetu eestlaslik lahmimine, nii et üldiselt mulle ei lähe need kommentaarid korda, ma ignoreerin neid,“ räägib Cool D Buduaarile. Ta lisab, et on korra oma nime ka otsingumotorisse sisse löönud. "Lihtsalt uudishimust tahtsin näha, mis ette viskab,“ tunnistab mees, et on end guugeldanud.

Saara plaanib plaati

Oleme kuulajatele tutvustanud uut laulu “Saara unenägu”. Uus kohalik artist Saara käis Elmaril külas ja rääkis oma tegemistest. Saara on Viljandist ja õpib näitlemist Viljandi kultuuriakadeemias. Näitlemise pisiku sai neiu gümnaasiumi näiteklassist, laulmine on veres aga lapsest saati. Konkreetseid eeskujusid Saaral pole ja tema muusikastiil on samuti midagi uudset meie muusikamaastikul – vokaalelektrooniline-ambient-muusika. Juba suveks plaanitakse albumit. Lauljatar kuulub muide samasse produktsioonifirmasse, mille all tegutsevad ka noored lauljad Margit Viirmaa, Marit ja Taivo Sõts.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge