Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 37
07.09.2015
Vaiko Eplik laulab kaerahelvestest

Laulja ja laulukirjutaja Vaiko Eplik avaldas uue loo, mille pealkirjaks on "Kaerahelbed".
Lugu on pärit Epliku uuelt plaadilt, mis ilmub uuel aastal.
Vaiko Epliku kaheksas album "Nelgid" jõudis muusikasõpradeni möödunud aastal.

Koit Toomel uus singel väljas

Kuigi Koit Toome on lavalaudu tallanud juba paarkümmend aastat, on ta endiselt hoos ning hiljuti ilmus tuliuus tantsuline singel "Legend", mille kirjutas muusikaprodutsent ja DJna tegev Vahur Valgmaa, artistinimega Wh1teland.
"Koit läheb iga aastaga järjest paremaks. Vokaalide salvestamise ajal olid mul pidevalt käekarvad püsti," räägib Valgmaa loo sünnist.
Koidule meeldis lugu esimesest hetkest ning laulja loodab, et inimesed võtavad selle sama hästi vastu kui Koidu ja Vahuri eelmised koos tehtud lood.
Eelnevalt on Koidu ja Vahuri koostööna valminud täispikk album "Kaugele siit", mille pealt enim tuntuks saanud lood "Mälestused", "Kaugele siit" ja "Nädalalõpp". (www.delfi.ee)

Ansambel The Luxemburg avaldas teise singli nimega "Vaikus"

Luxemburgis musitseerib neli noormeest, kelleks on vokalist Olari Oja, kitarrist Margus Kontus, bassimängija Rannar Laur ja trummar Ragnar Põldre. Mehed on bändi teinud poolteist aastat.
"Selle ajaga oleme andnud 20 kontserti, millest ära võiks märkida Tartu Tudengibändi finaalkontserti, Peda Folgi ja Intsikurmu muusikafestivali," rääkisid bändiliikmed.
The Luxemburgi esimene singel kannab nime "Silent Town".

Manowar esineb taas Eestis

Järgmise aasta 8. veebruaril annab Tallinnas kontsertklubis Rock Cafe eksklusiivse kontserdi maailma absoluutne heavy metal kuningas - ansambel Manowar.
Bänd andis oma eelmisel Eesti visiidil kolm järjestikust täissaalikontserti, millest esimene müüdi välja rekordilise 18 minutiga.
Manowari Tallinna kontsert on bändi tuuril ka seekord täiesti ainulaadne – mitte kusagil mujal ei saa bändi fännid nautida surematuid heavy metal teoseid niivõrd väikeses saalis. Manowari soov mitte müüa pileteid Rock Cafe rõdule seab müüdavate piletite arvuks 1100.
Manowar on 1980. aastal loodud USA heavy metal bänd, kes on peamiselt tuntud oma lüürika poolest, mis põhineb fantaasiamaailmal (mõõgad, nõidused jne). Bändi loojaks on bassimees Joey DeMaio, kes toona töötas Black Sabbathi püro- ja bassitehnikuna.
1984. aastal püstitas Manowar Guinnessi rekordi kui kõige valjem bänd maailmas, selle rekordi on nad hiljem kahel korral ise ületanud. Lisaks kuulub bändile maailmarekord kõige pikema heavy metal kontserdi eest, kui nad esinesid 2008. aastal Bulgaarias järgemööda 5 tundi ja 1 minutit.
Manowar pole kunagi olnud väga kuulus oma kodumaal, seevastu on neil Euroopas, Jaapanis ja Austraalias meeletult lojaalseid fänne. Bänd on ilmutanud 13 stuudioalbumit, mida on üle maailma müüdud rohkem kui 9 miljonit koopiat. Manowari esinemised on tuntud kui väga energiarohked kontserdid, millest iga fänn saab kogemuse elu lõpuni. (menu.err.ee)

Sel kuul annab ansambel Ewert and The Two Dragons Eestis kaks kontserti

Ewert and The Two Dragons on pärast värskeima albumi "Circles" ilmumist tuuritanud nii Põhja-Ameerikas kui ka Euroopas ning esinenud klubides ja suurtel festivalidel.
Suve üheks meeldejäävaimaks hetkeks võib kindlasti pidada esinemist Positivus festivalil, kus astuti üles üle 10 000-pealise publiku ees. Uue albumi lood on kogunud striiminguplatvormil Spotify üle miljoni kuulamise ning saanud palju positiivset tagasidet.
Kevadel esitleti albumit "Circles" Tallinnas ja Pärnus, nüüd jõuab kätte Tartu ning Viljandi kord. Bändiliikmetel on hea meel, et saavad esimest korda Viljandis üles astuda ning jõuavad üle mitme aasta tagasi Tartusse. Ewert Sundja sõnul saavad need kindlasti olema kaks väga erilist õhtut.
Ewert and The Two Dragons esineb 16. septembril Viljandis, pärimusmuusika Aidas ning 18. septembril Tartus, Genialistide klubis. (menu.err.ee)

Itaalia megastaar Eros Ramazzotti tuleb jälle Eestisse

Järgmise aasta 30. märtsil astub Saku Suurhalli lavale läbi aegade edukaim Itaalia popartist Eros Ramazzotti. Maailmas 15 miljonit plaati müünud laulja annab Tallinnas ainukese kontserdi Balti riikides ning piletid jõuavad müügile Piletilevi müügipunktides üle Eesti reede hommikul.
12. septembril Veronast alguse saava Perfetto maailmaturneega tuuritab Eros kuni 2016. aastani, andes 23 maailmatasemel showd. Kontserdil esitab Eros nii uusi lugusid oma vastilmunud stuudioalbumilt “Perfetto” kui ka armastatud hitte läbi aegade. Uus live show on toodetud Trident Music poolt ja see ühendab endas mitmeid hinnatud muusikuid üle maailma, suurepärast repertuaari ja maailmatasemel tehnilist lava, heli, ja valgusshowd.
Piletid alates 39€ ja piiratud koguses seisupiletid hinnaga 29€ on juba müügil Piletilevi müügipunktides ja kodulehel ning Statoili teenindusjaamades üle Eesti.

Ansambel Bluestocking on valmis saanud uue loo „Taevas tehtud me“

Bluestockingu uue singli taga on doktorandist türgi ja inglise keele õpetaja Mustafa Soysal ja ERSO metsasarvemängijast popmuusika produtsent Kalle Koppel.
Eestisse doktorikraadi tegema tulnud türgi ja inglise keele õpetaja Mustafa Soysal kirjutas oma kolleegile Mariale türgikeelse laulu juba poolteist aastat tagasi. Heliloojal tuli oodata päris pikalt, kuni sõnade autor üleeelmisel nädalal eestikeelse teksti juba lootust kaotava Mustafa ette lauale pani ja ütles, et nüüd on lõpuks SEE.Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar