Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 38.nädal
14.09.2015

Tanel Padar & The Sun avaldas oma uue singli "Tormid ja tõusuveed"

 

"Tormid ja tõusuveed” ilmestab kenasti, kuidas elus kõik suured mured lahenduse leiavad. Nagu ka elus, ületatakse selles loos mängleva kerglusega võimsad laineharjad, mida elumeri on meile ette heitnud," rääkis The Sun’i kitarrist Tarvo Valm.

Lugu "Tormid ja tõusuveed" sai alguse sel talvel Endla talus aset leidnud bändi loomelaagris ning sai väärika koha sel suvel ilmunud Tanel Padar & The Suni kauamängival "Ma näen sind". "Selles loos on ühendatud palju vastandlikke meeleolusid. Siin on muretuna näiv salm ning igatsev ja voolav refrään," lisas The Suni basskitarrist Danel Pandre.

Bändi solisti Tanel Padari hinnangul on "Tormid ja tõusuveed" videosse kokku koondatud killukesed suvisest Eestimaast, mil The Sun kohtus toredate inimestega ning tegi nendega koos mõnusat muusikat. Video on valminud režissöör Tarvo Möldri käe all, operaatoriteks on Margus Malm ja Mihkel Uba. (menu.err.ee)

 

Ingmar Gailiti uus lugu räägib rahust

Ingmar Gailit, kelle Avoid Dave'iga koos salvestatud lugu „Kroonijuveel“ pälvis sel suvel paljude kuulajate sooja poolehoiu, on välja andnud uue singli „Rahu mu sees“.

Uue loo tegemisele on kaasa aidanud DJ Critikal ning Tanel Roovik. Laul peaks kuulajale meelde tuletama, mis on tegelikult elus tähtis ja kuidas säilitada rahumeelset suhtumist ka kõige pingelistemal momentidel.

Loo tunnuslauseks on „Õpid armastama, oled armastatud!“

Rohkem infot Ingmar Gailiti tegemiste kohta leiate Facebookist.

 

 

 

Selgusid spordilaulu konkursi võitjad

 

Muusika-aasta raames toimunud Eesti spordilaulu konkursi võitsid laulud "Eesti eest" ja "Läheb lahti".

 

Neist esimene kogus enim hääli rahvahääletusel ja teine tunnistati parimaks žürii otsusega. "Tegemist oli positiivse algatusega ja tulemusega võib igati rahule jääda," ütles konkursi žürii esimees, Eesti Autorite Ühingu juhatuse esimees Mikk Targo.

Tema sõnul sooviti ärgitada heliloojaid, muusikuid ja spordivõistluste korraldajaid selles suunas mõtlema, et võistlustel kõlaks meie oma muusika. Targo avaldas lootust, et lisaks võitjatele leiavad tee spordivõistlustele ka teised finaali jõudnud laulud.

Konkursi korraldamise eesmärk oli leida laul või laulud, mis toetavad spordivõistluste emotsioone, sobivad sportlaste ergutamiseks ja spordisõpradele ühislaulmiseks. Osaleda said igas žanris laulud. Teksti puhul peeti oluliseks, et see sobiks erinevatele spordivõistlustele, nii ujulasse, jalgpallistaadionile, kergejõustikuhalli kui suusarajale jne. Kokku laekus konkursile 46 laulu, neist viis jõudsid finaali. (menu.err.ee)

 

Hangover avaldas uue loo

 

Tartu bänd Hangover on valmis saanud uue loo “Kustuta valgus”. Lugu sisaldab endas agressiivseid riffe ja kaasakiskuvaid meloodiaid, millega põimuvad vokaalsed harmooniad. Bändiliikmete sõnul on tegu mõtlemapaneva looga, mille sisust teavad vaid vähesed. Lugu jääb kindlasti kummitama juba esimesest refräänist ja jätab küsimärgi viimaste ridadeni.

 

Taustavokaalidega ja bassikäikudega aitasid kaasa Janno Reim ja Mati Sütt Super Hot Cosmos Blues Bandist. Lugu on salvestatud Tartus Ö Stuudios Martin Kikase käe all.

Ansambel Hangover on Martin Teichmann – vokaal ja kitarr, Rait Rääk soolokitarril, Siimar Tiirak bassil ja Ardo Jakobson trummidel.

 

 

Argo Vals esitleb albumit

Oktoobrikuus lõpetab Argo Vals Band esinemispausi ning esitleb albumit “Nokturn” neljas linnas: 14. oktoobril Viljandis, 17. oktoobril Tallinnas, 23. oktoobril Jõhvis ja 31. oktoobril Tartus.

Album “Nokturn” on inspireeritud ööst ja minuteist koidu eel.

Plaadiesitluskontserte annab Argo Vals Band uuenenud koosseisus: kollektiiviga on ühinenud Ott Adamson trummidel, Siim Avango basskitarril ja Karl Petti elektrikitarril. Varem on muutunud koosseisuga esinetud vaid selle aasta augustikuus Helsingis.

Hoolimata arvukaist soolokontsertidest kodu- ja välismaal, ei ole Argo Vals Band Eestis üles astunud ligi poolteist aastat. “Pärast 2014. aasta suve tekkis vajadus võtta kontserditegevusest paus, et keskenduda uue loominguga tegelemisele, selle salvestamisele ning tulla välja värske energiaga,” sõnab Argo Vals. (muusikaplaneet.wordpress.ee)

 

Eesti Laulu konkursile tuleb laulud esitada 2. novembriks

 

Eesti Rahvusringhääling kuulutas välja Eesti Laul 2016 konkursi. Muusikute jaoks on suurimaks muudatuseks see, et laulud tuleb esitada juba 2. novembriks.

 

"Oleme seda pikalt vaaginud ning tundub mõistlik tähtaja toomine jõulude perioodist varasemaks," põhjendab Eesti Laulu produtsent Mart Normet. "See annab võimaluse lugudel pikemalt raadios kõlada ning annab lisaaega nii meile kui artistidele veel põhjalikumalt lavalise numbriga tööd teha."

Muud laulu puudutavad reeglid on endised. Sealhulgas põhitingimused: esitatava laulu pikkus tohib olla kolm minutit, sõnad ega viis ei tohi olla avalikult kõlanud enne 1. septembrit 2015 ning kõik esitajad ja autorid peavad olema Eesti kodanikud või residendid. Täpne reglement on üleval aadressil www.eestilaul.ee

Autorina juba viis korda Eesti Laulul osalenud ning käesoleval aastal duetiga "Goodbye To Yesterday" konkursi võitnud Stig Rästa sõnul on võistluse moment muusika loomise juures isegi hea. "See paneb su paremini ja kriitilisemalt tegutsema," räägib Rästa, "ja saatesse pääsemine toob endaga kaasa ka kontsertide arvu märgatava kasvu."

 

Renate avaldas laulu koos Scardoffiga

Laulja ning laulukirjutaja Renate andis koos Eesti räppari Scardoffiga välja uue laulu "Katkised Inimesed".

Lauljatari sõnul kirjutas ta loo 2013. aasta suvel ning stuudios hakati seda tegema 2014. aasta alguses.

"Kui laulu koos minu vokaaliga valmis saime, jäi see mõneks ajaks stuudios sahtlisse, kuna tundsin, et sealt on justkui midagi puudu. Hiljem hakkasin otsima sobivat räpparit ning Scardoff oli meeleldi nõus kaasa lööma ja andis loole juurde puuduoleva hoo," rääkis Renate.

Loo produtsendiks on Lenny LaVida ning laul jõudis Renate uusimale albumile "Teekond Hingeni". (menu.err.ee)

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar