Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 39
21.09.2015
Karl-Erik Taukar avaldas uue raadiosingli

Karl-Erik Taukaril ilmus raadiosingel "Segased lood". Taukari sõnul on tegemist mõtliku ja tugeva sõnumiga looga, mis räägib lähedastest suhetest ja nende keerdkäikudest. Saate "Tanel Padar ja sõbrad" viimases osas kõlanud laul on sellest ajast saadik olnud Eesti iTunes-i enimostetud laul ning oli juba enne “ametlikku" ilmumist fännide poolt soojalt vastu võetud. Laul avaldati Taukari muusikaauhindu võitnud debüütalbumi "Vääramatu jõud" kuuenda ja viimase singlina. Plaadilt on varem ilmunud singlid "Seitsme tuule poole", "Vastupandamatu", "Kell kuus", "Päev korraga" ning "Kõik kordub".
Karl-Erik Taukar osaleb ka selle hooaja "Laula mu laulu" saates, kus tema hittidest esitavad oma töötlusi teiste hulgas Ivo Linna, Cool D, Liisi Koikson ja Liis Lemsalu.

Mikk Mäe avaldas uue bändiga singli

Superstaarisaatest tuule tiibadesse saanud ja sel hooajal telesaates "Su nägu kõlab tuttavalt" osalev Mikk Mäe on valmis saanud oma teise singliga "Rahutu”.
"Mul on suur rõõm, et saime kokku väga mõnusa bändi," ütles Mikk Mäe. "Tegime selle laulu demo juba pea aasta tagasi, aga tol korral jäi see sinnapaika. Nüüd leidsime, et on õige aeg selle lauluga välja tulla. Plaanin oma debüütplaadiga välja tulla juba novembris," rääkis Mäe.
Laul on salvestatud Sinusoid ja Tabu stuudiotes Miku uue bändi poolt. Bändis teevad kaasa kitarrist Sander Nõmmistu, basskitarrist Hannes Agur Vellend ja trummar Kaupo Saar. "Rahutu" taustavokaali laulis sisse Grettel Killing. Loo autoriks on Hannes Vellend ja produtsendiks on Tomi Rahula.
"On rõõm näha, et hiljuti kokku tulnud bändimehed on avaldanud soovi ka koos Mikuga plaadile mõned lood kirjutada," sõnas Tomi Rahula.

Svjata Vatra annab kontserdi poolele miljonile inimesele

Svjata Vatra sõitis oma kümnenda sünnipäeva eel esmakordselt üle Atlandi Kanadasse kontserte andma, kus astutakse üles ka Bloor West Village Toronto Ukrainian festivalil.
Bänd annab 30. septembrini kümme kontserti Torontos ja Ottawas ning lisaks viis koolikontserti Eesti- ja Ukraina koolide lastele, kus näidatakse kahe kultuuri erinevusi ja sarnasusi muusika kaudu.
Suurimaks väljakutseks peab ansambel esinemist Bloor West Village Toronto Ukrainian festivali pealaval peaesinejana, kus festivalikülastajaid on ligi 500 000 inimest.
Bloor West Village festivali esinemiskutse on haruldane seetõttu, et kui siiani on Kanada ukrainlased kutsunud välisesinejaid vaid Ukrainast, siis esmakordselt on Ukraina festivalil ansambel Eestist.
Svjata Vatra on kümne tegutsemisaasta jooksul Eestit ja Ukrainat esindanud seni 15 Euroopa riigis.

Hurts saabub taas Tallinna, et esitleda materjali uhiuuelt albumilt

10. märtsil esineb Tallinnas Saku suurhallis Briti pop-bänd Hurts, kes tuleb Eestisse tutvustama oma uhiuut kolmandat kauamängivat "Surrender". Bändi sõnul tuleb Eesti kontsert eriline, sest just Eestis asuvad bändi parimad fännid ja nad ootavad siin esinemist pikisilmi.
Aastal 2009 moodustasid laulja Theo Hutchcraft ja klahvpillimängija Adam Anderson koosluse, millele panid nimeks Hurts. Samal aastal tegid mehed amatöörmuusikavideo laulule "Wonderful Life", mis võitis kulutulena videokeskkonna Youtube vahendusel miljonite inimeste südamed. Sama edu saavutasid ka meeste järgmised singlid ning kui Hurts andis 2010. aastal välja oma debüütalbumi "Happiness", tõusis bänd edetabelite tippu. Seda mitte ainult Suurbritaannias, vaid laineid löödi pea kõikide Euroopa riikide muusikaedetabelites. Bändi teine album "Exile" anti välja aastal 2013, tuues raadiotesse sellised hittlood nagu "Miracle" ja "Somebody to Die For".
Tallinna tuleb Hurts oma uhiuue albumi "Surrender" kontserttuuri raames. Hurtsi ahjusooja albumi avalikustamine leiab aset 9. oktoobril, kuid esimesed singlid on juba leidnud tee raadiojaamadesse.
Piletid 10. märtsil Saku suurhallis toimuvale Hurtsi kontserdile on saadaval alates 18. septembrist.

Saaremaa lauljatar Silja ja produtsent Lenny LaVida said valmis loo “Kummale poole”

Kahe artisti koostöös on see juba neljas lugu. Sõnad, muusika, kitarr ja laul Silja Vipre, soolokitarr Toomas Tang, produtsent Lenny LaVida.
Lugu on kirjutatud käesoleva aasta alguses ja ootas siiani stuudios õiget aega. Laul räägib koos läbi elu minemisest, sõltumata takistustest. Koos ja teineteist toetades nii rõõmudes kui ka muredes, on alati julgem ja lihtsam. Tuleb lihtsalt õiges suunas minna.
Käesoleval sügisel on Siljal ilmumas ingliskeelne album “There’s No Lies”, millelt on avalikustatud esimene singel “Picture.

Sandra Sillamaa esineb reisilennuki pardal 10 kilomeetri kõrgusel

Muusikapäeval, 1. oktoobril, annab torupillivirtuoos ning ansamblite Paabel, Ro:Toro ja Trad. Attack! liikmena tuntud Sandra Sillamaa kontserdi 10 kilomeetri kõrgusel Estonian Airi lennuki pardal Tallinn-Amsterdam-Tallinn liinil, kus tulevad esitlusele Eesti torupillilood ja ka tema omalooming. Pardal musitseerib ka Rahvusooper Estonia solist, tenor Oliver Kuusik.
"Kontsertpaikadena on ette tulnud väga erinevaid ja ka veidramaid kohti, näiteks keset Odessat pargis ja Minskis põllu peal, kuid nii ekstreemset kohta, kui lennuk, ei ole veel ette tulnud," muigab Sillamaa ja lisab, et Muusikapäev on tal üleüldiselt väga tegus, kuna kohe pärast maandumist ootab ees sõit juba järgmisele esinemisele.
"Kohe samal õhtul on kontsert Tartus, kuid sinna liigun vist pigem autoga, kui Estonian Air ei viitsi just ära visata”," naljatleb ta. "Pärast seda ootab Trad.Attacki!i ees kuuajane tuur, kuid seda bussiga. Siis toimub detsembris lend Belgiasse ning järgmisel aasta pikemaid reise on Trad.Attack!il kevadel Lõuna-Koreasse," loetleb ta.

Konkursi “Tudengilaul 2015” võitja Moody Ocean avalikustas teise singli pealkirjaga “Miracles”

Moody Ocean on neljaliikmeline bänd, kelle repertuaari kuuluvad nii mõnusad bluusilood kui ka kaasahaarav poprokk. Bändi liikmeteks on vokalist/soolokitarrist Margus Koroljov, rütmikitarrist Mihkel Nõmmik, basskitarrist Martis Roosimaa ja trummar Rando Lilleorg.Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Veiko Soom

Kolmest seitsmeni

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap