Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 40
28.09.2015
Leslie Da Bass avaldas uue singli peagi ilmuvalt albumilt

Leslie Da Bass avaldas uue singli enda oktoobris ilmuvalt viiendalt sooloalbumilt. Singel kannab nime "Taon Plekki Kokku" ja juhatab sisse 23. oktoobril ilmuva albumi "Direktor".
"Uue plaadi sound on valdavalt elektrooniline ja traati leiab seekord selle pealt mõõdukalt. Kuigi endiselt on tegemist dabassilikult eklektilise materjaliga," rääkis Leslie uuest singlist.
Uus album "Direktor" on Lesliel viies sooloalbum ning koosneb peamiselt eestikeelsetest lugudest. Boonuseks üks inglisekeelne pala. Albumi teemad said komplekteeritud seekord Leslie Da Bassi isiklikust vaatenurgast ja elust, mis eristub näiteks tema teise koosseisu HU? loomingust – HU? tarbeks kirjutab Leslie muusikat eelkõige teistest inimestest.
Leslie Da Bassi viies sooloalbum "Direktor" ilmub 23. oktoobril digitaalselt, CD-l ja vinüülil. Samal päeval toimub ka plaadiesitluskontsert.

Merlyn Uusküla avaldab peagi uue laulu

Merlyn Uusküla teatas sotsiaameedias fännidele, et sel nädalal ilmub tal üle pika aja uus singel.
Lauljatar mainis septembri alguses MuusikaPlaneedile antud usutluses, et tegu on looga “Mälestustes tuul”, millele tuleb ka muusikavideo.
Merlyni sõnul on tegu tema lemmiklooga 2014. aasta albumilt “Õnnepäev”.

Cartooni uues loos teeb kaasa Kostja

Elektroonilise muusika pundilt Cartoon jõudis YouTube’i laul “Whatever I Do”, milles teeb kaasa ka Kóstja.
Lugu ilmub 2. oktoobril plaadifirma Liquicity kogumikplaadil “Alchemy”.
Cartoon on väga kiirelt kogunud populaarsust nii Eestis kui ka välismaal, selle tõestuseks on koostöö maailmakuulsa plaadifirmaga Liquicity ning ka YouTube’i videode vähemalt kuuekohalised numbrid. Cartoon on andnud üsna lühikese aja jooksul välja mitu hitti, kus on kaasa teinud sellised artistid nagu Kristel Aaslaid, Karl-Kristjan Kingi, Daniel Levi ning Kostja Tsõbulevski.

Elephants From Neptune annab oma eurotuuri viimase kontserdi Rock Cafés

2015. aasta Eesti Muusikaauhindade jagamisel Aasta Rockalbumi auhinna võitnud Elephants From Neptune siirdub sel nädalal Euroopa turneele. Tuuri viimaseks ülesastumiseks saab olema bändi seni suurim soolokontsert Rock Cafés 10. oktoobril. Külalisesinejaks on Läti bänd Triana Park.
23. septembril Euroopa miniturneed alustanud Elephants From Neptune paneb oma suvele punkti kontsertidega Soomes, Leedus, Poolas, Austrias, Slovakkias ja Ungaris. Tuuri viimase peatusena esinetakse Tallinnas, kus bänd annab oma seni suurima kontserdi uuenenud Rock Cafés.
Käesoleva aasta jooksul on bänd andnud kontserte lisaks Eestile ka Soomes, Lätis, Leedus, Venemaal, Valgevenes, Tsehhis, Hollandis, Itaalias ning Ungaris. Uue tuuriga lisatakse riikide nimistusse ka Austria, Slovakkia ja Poola. Austria ja Slovakkia kontserdid toimuvad Waves Vienna festivali raames, koostöös Music Estoniaga. „Läheme enda esimesele pikemale ja tõsisele tuurile, mis on jällegi uus kogemus ja aitab meil poistest meesteks saada. Tuurilt saadud kogemused, elamused ja tarkused paneme ühte suurde ja võimsasse õhtusse 10ndal oktoobril Rock Cafes,“ lisab trummar Jon Mikiver.
Rock Cafés 10. oktoobril toimuva kontserdi erikülaline on Läti bänd Triana Park, kes andis hiljuti väga menuka kontserdi Põlvamaal, Intsikurmu Festivalil. 2014. aastal ilmus bändi EP, mille produtsendiks oli Ago Teppand ning kelle käe all valmis ka Elephants From Neptune’i album “Pressure & Pleasure”.

Uku Suviste pani koos Ollie'ga viimased suvesädemed tulisesse raadiohitti

Et mälestus suvest ei kustuks nagu viimane lõke, avaldas Ollie oma debüütsingli "Bonfire", milles lööb kaasa Eesti üks armastatumaid meeslauljaid Uku Suviste.
Lugu sündis koostöös produtsent Amiraniga, kellega on Ollie'l plaan ka edaspidi koostööd jätkata. Oma suurimateks eeskujudeks oma muusikuteel peab ta Zeddi, Calvin Harrist ning Aviciid.

Laura annab novembris välja popsingli

Laura, kelle tuntumad lood on näiteks “Moonwalk”, “Sunflowers” ja “581C”, annab novembris üle mitme aasta taas popsingli välja.
Enne seda, oktoobris, saab Laura Remmelit näha Kanal 2 saates “Laula mu laulu” ning müügile jõuab tema ja abikaasa Joel-Rasmuse ühine jazziplaat.
“Minu & Joeli duoplaat ”No Moon At All” ilmub oktoobri lõpus või sealkandis,” kirjutas Laura MuusikaPlaneedile.

Eesti muusikud tähistavad John Lennoni juubelit kontsertidega

Oktoobris oleks John Lennon saanud 75 aastaseks. Tähistamaks suure muusiku juubelit toimub üle Eesti neli kontserti Lennoni surematute lauludega.
Solistid Kristel Aaslaid, Airi Allvee, Kristjan Kasearu, Meelis Punder, Mikk Tammepõld ja Koit Toome laulavad lugusid nii Biitlite kui ka Lennoni soolokarjääri aegadest.
Esitusele tuleb 30 laulu, nende seas "Imagine", "Jealous Guy", "Help!", "A Hard Days Night" ja paljud teised tuntud lood.
Kontserdid toimuvad 09. oktoobril Paide kultuurikeskuses, 10. oktoobril Nordea kontserdimajas, 24. oktoobril Pärnu kontserdimajas ja 30. oktoobril Vanemuise kontserdimajas.


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Mari-Liis Männik

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap