Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 41
05.10.2015

Lauljatar Luisa Värk avaldas värske loo "Igihaljad mägiaasad"

Lauljatar Luisa Värk avaldas värske loo "Igihaljad mägiaasad", millega lauljatar soovib oma Facebooki seinal kõigile ilusat värvilist sügist.

Loo viisi autor on Mikk Tammepõld, sõnad on kirjutanud Doris Kareva.

Respekt laulab diskrimineerimisest

Popduol Respekt on saanud valmis muusikavideo “Miks sündisin nii?”, selle avalik esmaesitlus koos video meeskonnaga toimus 3.oktoobril Tartus, Sõbra Pesas. 

Laul ja muusikaklipp “Miks sündisin nii?” räägib loo diskrimineerimise kõige mustemast stsenaariumist.

Videos teevad kaasa näitlejad Oliver Loorits, Diana Klas, Henrik Normann jt.

Sulo teeb uue hitiga comebacki

Tükk aega Eesti muusikamaastikult eemal olnud Sulo Tintse üllitas värske klubihiti "Olen tagasi", mis peaks ta enda hinnangul tooma inimesed kindlasti tantsuplatsile kokku, sest tegemist on üsna meeldejääva ning kaasakiskuva tantsulooga.

Sulo sõnutsi pole tal varem sellist lugu olnudki, mis sobib mängimiseks ka klubisse. Loo on kirjutanud Sulo kauaaegne sõber Madis Ligi.

Jaanus Saks ei hooli kriitikast

Kuigi Wild Disease'i ehk Jaanus Saksa uus singel "Tallinn" on saanud muusikakriitikutelt hävitava hinnangu, tunnistas räppar, et tema end sellest kõigutada ei lase.

Saks tunnistas, et tegelikult pole tal kriitikast sooja ega külma. Lugu "Tallinn" sai valmis kevadel ning selles lööb kaasa ka lauljatar Ines.

Räppar tunnistas, et lugu on austusavaldus Tallinnale, kuid tegemist pole mingi ülistuslauluga. Pigem on tegu faktipõhise looga, mis tugineb oma kogemustele.

Saksa järgmine singel ilmub taas esinejanime Wild Disease alt, kuid muusik kinnitas, et Põhja-Tallinn on samuti uut loomingut avaldamas. Uus Põhja-Tallinna album on planeeritud oktoobri lõppu. Värske Põhja-Tallinna singel peaks aga fännideni jõudma juba peagi.

Ott Lepland ja Gertu Pabbo suunduvad ühisele jõulutuurile

Eesti armastatud meeslaulja Ott Lepland ning noor ja andekas Gertu Pabbo astuvad üles koos keelpilliorkestriga Riivo Jõgi juhatusel, et tuua kuulajateni südantpuudutav ja võimas kontsertelamus.

Kui Ott Lepland ei vaja Eesti inimesele tutvustamist siis Gertu Pabbo on tuntud kui viimase hooaja "Eesti otsib superstaari" teise koha võitja. Lavapaari esituses tulevad ettekandele Ott Leplandi autorilooming, tuntud palad eesti muusikaparemiku kullafondist ning ka kaunimad talve- ning jõululaulud.

Kontsertidele lisab kindlasti eripära ja suurejoonelisust artiste saatev keelpilliorkester Riivo Jõgi juhatusel.

Leplandi sõnul on iga noore artisti ja helilooja jaoks alati suurim kompliment, kui tema loomingut esitab võimalikult suur ja jõuline koosseis. Tavatingimustes nii suure kollektiiviga esinemine pole enamjaolt teostatav ja seetõttu ongi antud kontserdid laulja jaoks tõeliselt kaalukad ning olulised. Vastutus on ühest küljest kuulaja ja teisalt orkestri ees.

Kontserdid "Hingesugulane" toimuvad detsembrikuus kirikutes üle Eesti.

Karl-Erik Taukari uues sügisehõngulises muusikavideos käib aeg tagurpidi

Karl-Erik Taukari tuliuuele raadiosinglile "Segased lood" valmis sügisehõnguline muusikavideo. Taukari sõnul on tegemist mõtliku ja tugeva sõnumiga looga, mis räägib lähedastest suhetest ja nende keerdkäikudest. Video teeb eriliseks see, et see on praktiliselt kogu ulatuses filmitud tagurpidi ja hiljem "õigetpidi" keeratud. Video filmimise tarbeks tuli Taukaril terve lugu tagurpidi selgeks õppida.

Laul avaldati Taukari muusikaauhindu võitnud debüütalbumi "Vääramatu jõud" kuuenda ja viimase singlina. Plaadilt on varem ilmunud singlid "Seitsme tuule poole", "Vastupandamatu", "Kell kuus", "Päev korraga" ning "Kõik kordub".

Elina Bornil bänd koos!

Sel suvel alustas lauljatar Elina Born enda bändikaaslaste otsingut ning lõpuks on neljast muusikust koosnev punt üksteist leidnud. Lisaks Elinale oli bändis juba bassimees Siim Usin, kes on kaasa löönud loendamatutes projektides erinevate Eesti muusikutega. Nendega liitusid trummar Kallervo Karu ja noor kitarrist Carlos Roos.

Kallervot teavad kõik nii Vaiko Epliku ja Eliidi ridadest kui ka kunagisest punkrock bändist Slide Fifty. Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli kasvandik Carlos Roos on aga alles muusikuna enda kandu kinnitamas.


 


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket