Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 42
12.10.2015

Hele Kõrve avaldas sooloplaadilt esimese singli

 

Oktoobri teises pooles oma esimest sooloplaati esitleva laulva näitleja Hele Kõrve albumilt avaldati esimene singel "Ebamaine".

Loo helilooja ja sõnade autor on Maian Kärmas, arranžeerija Rasmus Puur. Muusikat teeb džässtrio koosseisus Kirke Karja (klaver), Heikko Remmel (kontrabass) ja Reigo Ahven (trummid). Lisaks Noorteorkestri Reaalmažoor keelpillikoosseis.

Telly Addicts andis välja uue loo

Indie-pop’i viljelev ansambel Telly Addicts andis välja uue loo „It Might Happen“. Ligi minuti pikkuse kitarrisoologa 90-ndate aastate Britpop’i hõnguline pala räägib inimese püüdlustest tähtede poole või „popimäe tippu“. Lugu on salvestatud ja miksitud Tartus Ö Stuudios Martin Kikase juures.

Telly Addicts on kolmeliikmeline Tartu taustaga bänd, kuhu kuuluvad Kristjan Saharov (kitarr ja vokaal), Ervin Sokk (basskitarr) ja Uku Leht (trummid).

Silja on valmis saanud uue loo „My summer boy”

Silja on muusikaga tegelenud nüüdseks juba 9 aastat. Aja jooksul on tema muusikat esitatud nii teles kui ka raadios.
Silja tegi 3 aastat koostööd Heiko Liiviga, esitades nii omaloomingut kui ka häid lugusid mujalt maailmast. Koostööd on tehtud ka Lenny LaVida’ga ning sellest on valminud 4 edukat lugu. 
Aja jooksul on Silja esinenud ja enda loomingut esitanud erinevates koosseisudes, nüüdseks on valminud tema esimene ingliskeelne sooloplaat. 
Enda muusikat esitab Silja koos heade ja muhedate sõpradega.

Demie ja Gustav avaldasid loo „Ootan veel”

Demie on valmis saanud uue laulu, mis räägib igivanast teemast – armastusest ja selle otsingutest. See on lugu kõikidele üksikutele inimestele, kes alles ootavad seda õiget oma ellu. Kas kõigi jaoks ikka on kusagil keegi?
Kaasa teeb laulja Karl Gustav Adamsoo (Gustav), kes tuntust kogunud eelkõige "Eesti Otsib Superstaari" saatest.

Demie on hakanud ka blogi pidama! Autor paljastab, kuidas sündis selle kümnendi üks suurimaid hitte "Linn On Minu", mis toimub "Eesti Laul" konkurssi kulisside taga ja muud põnevat, millest muusikud tavaliselt ei räägi.

Björn Norralt propageerib looduses käimist

Björn Norralt avaldas singli "Maal". Lugu on omamoodi meditatsioon või rännak. Autor kommenteerib lugu nii: „Seda kirjutades oli mul soov luua nii muusikaline kui sõnaline maal, mis inimese hinge kõnetaks ning tuletaks meelde, et kuskil meist isegi mitte väga kaugel on tegelikult alles veel päris ehedat looduskeskkonda, mida tasuks aeg-ajalt külastada kas või lihtsalt selleks, et iseennast avardada.”

Singliga koos valmis ühtlasi ka fotograafide, kunstnike ja harrastuspiltnike loomingust kokku monteeritud visuaal, mida saab vaadata YouTube'is.

Muusik soovis selle visuaaliga lisaks looduses käimisele ühtlasi propageerida ka loometegevust, olenemata sellest, kas inimene on oma loomingus juba proff või alles alustab.

 "Maal" on Björn Norralti esimene ametlik singel, kuid tegelikult on ta muusikat kirjutanud juba peaaegu 20 aastat ning loomingut on kogunenud ligikaudu 300 loo ringis, millele lisanduvad ka mõned lühifilmid.

Anne Velli avaldas 69aastasena debüütplaadi

Anne Vellil ilmus plaat, mida ta ei tahtnud teha müügiks, vaid kinkida ainult sõpradele. 50 aasta loomingust valis Velli välja 23 lugu, millest vanim kõlas juba 1966. aastal.

Velli tõdes, et tänapäeval saab tema lugusid kuulda vaid raadios, kuid sealgi kaovad need teiste palade vahele ära.

Debüütplaat kannab nime "On tõesti tore elada..." ning kõik lood kõlavad albumil originaalversioonis.

Velli lohutas kõiki fänne, et kuigi debüütalbum poelettidele ei jõua, võib ta selle soovi korral ka postiga huvilisteni saata.


Kaido tegi loo koos 10aastase tüdrukuga

Kaido on valmis saanud uue loo „Sügis”. Lugu on eriline selle poolest, et seal teeb lauljana kaasa 10aastane tüdruk Bianka Atna.

Kaido kommenteeris lugu nii: „Kaidol on jälle külalised käinud ja traditsiooniliselt sai ka üks lihtne lugu linti lauldud. Seekord on lauljaks üks 10aastane tüdruk Pärnumaalt. Tahtis väga laulda ja tellis ühe loo. Tegin siis sellise lihtsa loo sügisest. Teksti oli päris raske teha. Pidin arvestama laulja vanusega ja ka sellega, et täiskasvanutelgi oleks midagi kuulata. Tüdruku isa igatahes nuttis, kui laulu kuulas.”

 

 

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Veiko Soom

Kolmest seitsmeni

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap