Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 43
19.10.2015

Kaisa Neitsov avaldas debüütsingli "Kui tuleb minna"

Loo muusika on kirjutanud Paul Neitsov ja sõnad Aapo Ilves ning laul jutustab iseendaga üksi olemisest ja armsa inimese koju ootamisest.

"Hea on vahepeal tunda enda ümber vaba õhku ja üksiolemise-igatsemise nukrat ilu. Ja hea on kodus olla, kui saad vahepeal ära käia. Lihtsalt selle jaoks, et tagasi tulla, sest sul on, kuhu ja kelle juurde tagasi tulla. See on tähtis," võttis poeet loo sõnumi lühidalt kokku.
Kaisa Neitsov on abikaasa Pauliga osalenud mitmetes erinevates muusikaprojektides. Kaisa sõnul soovisid nad juba mõnda aega luua koosluse, kus Paul kirjutab muusika, mida Kaisa esitaks. "Pidev otsimine ja muusikas enda leidmine on see, mis meid võlub. Ja kellega veel see teekond ette võtta, kui mitte oma armsamaga. Aeg tundub ka õige olevat," lisas Kaisa.

Kaisa Neitsov on noor Pärnust pärit lauljatar, kes alustas laulmisega lauluõpetaja Toomas Volli käe all. Aastal 2013 lõpetas ta Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli pop/jazz laulu erialal, kus tema õpetajaks oli Ursel Oja. 2013. aasta sügisel asus ta õppima Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiasse jazzlaulu erialale ning on kuulunud ka ansambli Wilhelm koosseisu aastatel 2013 – 2015.

Paul Neitsov on Tartust pärit noor kitarrist ja laulukirjutaja. Ta on lõpetanud Heino Elleri nimelise muusikakooli ja õpib hetkel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzmuusikat. Pilli võttis ta kätte 12-aastaselt. Hetkel tegutseb Paul koolikaaslastest koosneva ansambli Wilhelm kitarristina.

Oktoobri lõpus valmib laulule "Kui tuleb minna" ka muusikavideo, mille tegemist on võimalik Hooandja vahendusel toetada.

Inesel uus singel väljas!

Lauljatar Ines avaldas omakirjutatud loo “Maailm minu ümbert kaob“.
Laul on salvestatud tema uue bändiga, kuhu kuuluvad Siim Mäesalu, Martin Jürman, Kaspar Kalluste ja Viljar Norman.

Ines on öelnud: “Lugu on sündinud mõeldes neile, kes on kedagi või midagi olulist elus kaotanud või pidanud loobuma millestki väga kallist

Erik Meremaa uus bänd Melissa andis välja kaks lugu

Kunagine bändi House Of Games laulja Erik Meremaa on kokku pannud uue ansambli, mis kannab nime Melissa – nad on välja andnud ka kaks esimest singlit.

Bändiliikmed ei tea, kumb oli enne – kas isu muusikat visualiseerida või himu tõestada, et ilma muusikalise kõrghariduseta on võimalik muusikat luua üle 3 minuti ja 20 sekundi. Selge on aga, et pärsia keeles tähendab Melissa punast roosi ja kreeka keeles mesimummi. Ühesõnaga kavatseb Melissa vabalt lennelda ja tolmelda samaaegselt nii raadioeetrisse kui kuulaja südamesse.
Bändi moodustavad Lauri Pajos trummidel, Heiki Lepist kitarril, Maiken Madisson viiulil ja Erik Meremaa vokaalil.

Kuu aja pärast tuleb müügile Jüri Pootsmanni minialbum

Kuu aja pärast, 16. novembril, tuleb müügile Jüri Pootsmanni esimene minialbum koos 28-leheküljelise fänniraamatuga, mis on saadaval vaid Apollo Raamatud kauplustes.
Minialbumit + fänniraamatut saab Apollo veebipoest ette tellida juba praegu hinnaga 14,99 eurot. Kõik ettetellijad saavad raamatu koos Jüri autogrammiga.

Fänniraamat sisaldab:

·                           Seniavaldamata pilte Superstaari saatest ja Jüri nooruspõlvest

·                           Behind-the-scenes pilte EP lindistamise protsessist

·                           Uusi avaldamata pilte erinevatelt fotosessioonidelt

·                           Tuntud muusikute arvamusi Jürist

Kogu raamatut, mille autoriks on Kirke Ert, läbib mina-vormis lugu Jürist, tema elamustest saates, muusikast, inspiratsioonist ja ambitsioonidest.

EP sisaldab uusi lugusid ja esimest singlit “Torm”.

Räppar Tiiu avaldas suvise video

Eesti ainus naisräppar Tiiu üllatab uue suvise loo ja videoga. Kaasa teevad hiljuti plaadi “Errorist” üllitanud räppar Okym ja Soul Militia ridadest tuntud ja armastatud laulja Semy.

“Novõi joint” on lugu lõõskavast suvest, parimatest sõpradest ja vabadusest teha, mida hing ihaldab.
Video on filmitud roadtrippides läbi Eesti ning kannab endas tohutut päikeselist ja positiivset emotsiooni.

Windy Beach pühendas parimatele sõpradele uue muusikavideo

Windy Beach ehk Tuuli Rand, kes figureerib ka bändides Vöörad, Funkifize ja Söörömöö, sihib järjekindlalt oma sooloprojektiga peagi ilmuva EP poole. "Keep Your Advice" on selle aastanumbri sees juba kolmas muusikavideoga lugu ning Rand lubab, et energia ei rauge niipea.

"Olin ammu mõelnud teha koduvideo-stiilis visuaali ning mu sõpruskonna Grupp12 reis Saaremaale tundus õige hetk. Videos näitan oma elu ja sõpru kõige puhtamas ja naturaalsemas võtmes. See valmis sõpruskonna sünnipäevaks tunnustusena, et julgeme olla täpselt need, kes me oleme," selgitab Tuuli video tagamõtteid. "Lisaks on see ka meeletuletus, et teiste arvamus polegi alati oluline. Lihtsalt ole hetkes ja naudi elu. Nagu selle loo sõnad ütlevad: “We all can look, but what do you see? Well, keep your advice, we all feel differently.""

Tuuli astub ansambliga Funkifize üles Sinulinnus 24. oktoobril. Esinevad veel DJd Muudu, ULA, Ron ja Aplaus.

Järgmise suve hittfestivali "We Love the 90’s" peaesinejad on Scooter ja Vengaboys

Tuleval suvel 26. ja 27. augustil aset leidev "We Love the 90's" festival kuulutas välja esimesed neli välismaist esinejat, kelleks on Scooter, E-Type, Vengaboys ja Londonbeat.

Soomes juba mitmeid aastaid korraldatud Euroopa suurim 90ndate festival, “We Love the 90’s” jõuab suvel suure rahva huvi tõttu taas tee Eestisse. Megafestival tõi eelneval suvel Tallinna Laululavale tõelise staarideparaadi ja rahvahulga, ning jätkab samas vaimus.

Kahel päeval vallutab lava pea 20 artisti, kelle sajad superhitid on aastate jooksul võtnud üle muusikaedetabeleid üle kogu maailma.
Järgmisel aastal astub üles Scooter, kes on Saksamaalt pärit tantsumuusika fenomen ning on tänaseks tegutsenud juba üle 21 aasta. Bänd on müünud rohkem kui 31 miljonit plaati ning bändi tuntumatuteks hittideks on lood “Fire”, “How Much Is The Fish”, “Hyper, Hyper”, “Move Your Ass”, “Nessaja”, “4 am”, “Maria (I like it loud)” ja paljud teised.

Vengaboys oli eelmise kümnendi üks enimmängitud tantsumuusika artiste nii Eestis kui kogu Euroopas. Vengaboys sai tuntuks 1998. aastal hitiga “We Like To Party” ning sellele järgnenud lugudega “Boom, Boom, Boom, Boom” ja “We’re Going To Ibiza”, „Shalala lala“ jpt.

Londonbeat, kes 1991. aastal Billboardi ja Euroopa edetabeleid vallutas ning end igaveseks muusikaajalukku kirjutas, sai tuntuks aegumatute megahittidega “I’ve Been Thinking About You”, “You Bring OnThe Sun” ja “A Better Love”.

 

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar