Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 44
26.10.2015

C-Jam rõõmustab uue albumiga

Tšellokvartetil C-Jam on suurepärane uudis, nimelt valminud on nende tuttuus album "Crazy Cellos". Viimase helikandja peale on koondatud bändi sõnul hoolikalt valitud palad, mis on meeldinud enim nii esitajaile endile kui ka publikule Hiinast Eestini.
Plaadi salvestas tunnustatud helikunstnik Tammo Sumera. Ka visuaalse poole eest kandsid hoolt oma ala parimad, fotode autoriks on näiteks Kaupo Kikkas.
Plaat on justkui absoluutne paremik C-Jam-i repertuaarist. Raske on varjata meeste kõrgetasemelist klassikalise muusika tausta, mida illustreerivad hingematvad meloodiad ja lüürilised palad. Sellele vastandub hullumeelne pillimängutehnika ja raju lammutamine, mis on viinud C-Jam-i mehed ühtlasi ka rokk- ja popmuusikute staatusesse.
Kõik, kes austavad kvaliteetset huumorit ja elutervet muusikat, ei pea kindlasti pettuma uues helikandjas.

Taak avaldab peagi uue kauamängiva

Ansambel Taak on lõpetanud neljanda stuudioalbumi salvestamise. Värske pala "Eesti sült ja Eesti muda" peagi ilmuvalt kauamängivalt on põgus kõrvalepõige rooplikuks tallatud doom-rajalt gootirokk-kiirteele, mis ometi jääb truuks eestikeelsele sõnumile ja süngetele meeleoludele. Luuletaja Kaarel Kressa satiirilis-hõllanduslik tekst haakub Kristjan Virma apokalüptilise heliloominguga, soodustades leppimist taeva halluse ja hiiliva talvemasendusega. Ära uputa muresid alkoholi, vaid räägi nendega — Taaga põhjamaise roki taktis! Viska kõrv peale ja anna võimalus ka kuulajaile.
Praeguse nime all kümnendi tegutsenud kaamosliku raskeroki bändi Taak kõik kolm täispikka albumit on jõudnud Eesti Muusikaauhindade metal-kategooria esikolmikusse. Bänd on loksutanud publikut nii kodumaistel kui ka piiritagustel lavadel, viimati Turkus mainekal psühhedeelse roki ja doom-metali festivalil Unta Kauan.

Maarja küla toetuskontsert toob tänavu lavale Jaan Tätte

Tartus ja Tallinnas peetakse taas Eesti pikima järjepideva traditsiooniga heategevuskontserti "Kuula, palun!". Koos paljude eesti näitlejatega tuleb Maarja küla abistamiseks kontserdile laulma ka Jaan Tätte.

"Kuula palun!" kontserdisarja piletitulu ja esinejate honorarid loovutatakse selgi korral Maarja küla ettevõtmiste toetuseks. Tänavuse kontserdi tuludest on plaanis toetada küla vajadusi rahuldava kasvuhoone ehitamist. Maarja küla elanikud saavad seal jõukohast tööd ning nende söögilauale jõuab omakasvatatud mahe ja värske toit. Samuti saavad sel moel rakendust Maarja küla elanike Räpina aianduskoolis omandatud teadmised ja oskused.

Maarja küla toetuseks annavad sel aastal Vanemuise ja Vene teatri lavadel unustamatu kontserdi lauljad-näitlejad Jaan Tätte, Priit Strandberg, Kärt Tammjärv, Hannes Kaljujärv ja Saara Kaljujärv, Kärt Tomingas, Karol Kuntsel, Diana Klas, Linda Kolde, Marian Heinat, Karmo Nigula, Maarika Mesipuu, RAMMM, Mihkel Tikerpalu, Katrin Pärn, Jaanus Tepomees, Maria Soomets, EMTA lavakunstikooli 27. lend, Alo Kurvits, Imre Õunapuu, Maarius Pärn ja paljud teised. Kontsertidel esinejate koosseis on kahel järjestikusel õhtul veidi erinev.

Esinejaid saadab bänd koosseisus Paul Daniel, Aleksandra Kremenetski ja Joel-Rasmus Remmel.
Maarja küla on intellektipuudega noortele mõeldud küla Põlvamaal, Kiidjärve ja Taevaskoja vahel. Küla on hetkel koduks 38 elanikule vanuses 18-38 eluaastat. Maarja küla elanikud püüavad aktiivselt iseseisva eluga toime tulla ning viimaste aastate arengud näitavad, et see tuleb neil aina paremini välja.
"Kuula palun!" kontserdid toimuvad 1. novembril Tartu Vanemuise teatri suures saalis ja 2. novembril Tallinnas Vene teatris.

 Eesti artistid esitavad Disney laule

Järgmisel pühapäeval, 1. novembril tuleb Apollo poodides müügile CD-plaat “Seitsme maa ja mere taga”, millel erinevad Eesti artistid esitavad laule Disney animafilmidest.

Disney laule kuuleb ka 22. novembril Nordea Kontserdimajas toimuval suurejoonelisel heategevuslikul kontserdil. Tegemist on kulminatsiooniga aasta aega väldanud projektile.

Projekti eesmärgiks on aidata abivajajaid inimesi läbi muusikalise tegevuse. Koostöös Apolloga annetatakse plaadimüügist saadav kasum ning MTÜ Baltic Melody poolt korraldatava esitluskontserdi saadav kasum Eesti Vähiliidule vähki tuvastava mobiilse nahaarsti kabineti ehk dermatoskoobi soetamiseks. Eesti Vähiliit võimaldab dermatoskoobi laialdast kasutamist üle Eesti, luues inimestele mugavama võimaluse kahtluste korral enda kontrollimiseks. Plaadil laulavad teiste seas Getter Jaani, Mihkel Raud, Karl-Erik Taukar, Liis Lemsalu, Dave Benton ja mitmed teised tuntud lauljad.

Kõrsikud avaldasid uue laulu

Ansambel Kõrsikud tõi avalikkuse ette uue loo "Magus aeg". Loo muusika on loonud Bonzo, sõnade autoriks on Andrus Niit.
Sel sügisel tuuritab ansambel Kõrsikud ringi Märt Avandiga, ühised kontserdid kannavad pealkirja "Elud, asjad".
Märdi ja Kõrsikute kontserdil tuleb esitusele palju häid laule ja luuletusi - laulud Kõrsikute viimaselt albumilt "Viies", aga ka nende varasemad lood.

Suvel esineb Saku Suurhallis 5 Seconds of Summer

Järgmise aasta suvel esineb Saku Suurhallis komeedina pop-muusika taevasse tõusnud 5 Seconds of Summer.
Bänd jõuab Eestisse oma uue albumi esitlustuuri Sounds Live Feels Live raames.

Austraaliast pärit pop-punk bänd 5 Seconds of Summer on viimase paari aasta jooksul teinud muusikamaailmas tõelise läbimurde. Bändi omanimeline debüütalbum oli lausa 76 erinevas riigis iTunesi enimmüüdud plaat ning jõudis paljude erinevate muusikaedetabelite tippu, nende hulgas oli ka mainekas Billboardi edetabel. Sel nädalal, 23. oktoobril, annab 5SOS välja oma teise albumi pealkirjaga "Sounds Good Feels Good" ning jõuab plaadi esitlustuuri raames 4. juunil ka Tallinna Saku Suurhalli.
Sel aastal on 5 Seconds of Summer tuuritanud nii Austraalias, USA-s, Suurbritannias ja Euroopas ning välja müünud hulgaliselt kontsertpaiku, sealhulgas esinesid nad kaks õhtut järjest ka legendaarsel Wembley staadionil. 2016 toob bändi jaoks kaasa uue maailmaturnee nimega Sounds Live Feels Live.

Põhja-Tallinna uus album „Regeneratsioon” ilmub 31. oktoobril

Eesti hip-hopi kooslus Põhja-Tallinn avaldab 31. oktoobril uue stuudioalbumi "Regeneratsioon". Käesolev album on debüüdiks kahele liikmele - grupiga liitusid räpparid Mini (Kaspar Raudkivi) ja Chance (Kristjan Soomre).

"Tegelikult lõid Mini ja Chance kaasa meiega bändi algusaegadel ning on jälle ringiga tagasi", räägib bändi frontman Wild Disease ehk Jaanus Saks.

 "Järjekorras kolmas album jätkab küll musikaalses mõttes vanu traditsioone, ent samas on ka samm uues suunas. Lisada eelnevale ka värske veri uute liikmete näol ja tulemuseks ongi teatud mõttes taastekkimine. Ehitasime eelmisel aastal endale päris enda stuudio ja võtsime suure osa materjalist linti just seal. Oleme saavutatuga rahul ning loodame, et iga kuulaja leiab albumilt endale lemmiku", lisab Saks.

Sellega koos avalikustati ka teine raadiosingel “Selgeks saab kõik”, mis on Saksi arvates albumi toonile tabavaks eessõnaks.

“Regeneratsioon” on salvestatud 2014. aasta suvest kuni 2015. sügiseni ning sellelt leiab 13 uut lugu. Külalistena astuvad üles ka Uku Suviste ja Jaagup Kreem.
Plaadiesitluskontserdid toimuvad novembrikuu jooksul erinevates Eesti klubides.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar