Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 46
09.11.2015

Ott Lepland avaldas värske singli "Hingesugulane"

Laulja Ott Lepland avaldas uue singli maikuus ilmunud albumilt "Siinpoolne". Värske lugu kannab nime "Hingesugulane".

""Hingesugulane" on laul kellestki, kelle olemasolu elus on täiesti iseenesestmõistetav, ükskõik, kui kaugel te parasjagu teineteisest ka ei ole. Me kõik oleme siin elus alati otsimas midagi - olgu see õnn, rahu, sõprus või midagi kolmandat. Leides oma hingesugulase, oleme leidnud palju rohkemat kui kõik muu siin elus kunagi olla saaks," rääkis Lepland oma uuest loost.

Detsembrikuus läheb Ott koos Gerttu Pabboga kirikukontsertide ringreisile.

Mauno Meesit ja Allan Vainola avaldasid koos muusikavideo

Laulja ja muusikakirjutaja Mauno Meesit avaldas koos Allan Vainolaga laulu "Sõnumid", mis pärineb Meesiti kevadel ilmunud albumilt "Closer".

Plaan Vainolaga koostööd teha oli Meesitil tema sõnul juba kaua aega, sest tema lauludes on midagi muusikut kõnetavat. "Kui kirjutasin loo "Sõnumid" siis mõtlesin, et just see lugu võiks sobida ka Allani häälega. Mul on hea meel, et see mõte ja lugu ka plaadile jõudsid. Olen samuti õnnelik, et loole valmis video, mis annab nii hästi edasi laulu abstraktset, kuid samas isiklikku mõtet," ütles Meesit.

Loole on valminud ka muusikavideo, mille filmis Berliini kunstnik chelovekvsobake Eestis ja Islandil.

Eiko ja Ave Altmäe andsid välja enda elust rääkiva räpiloo

Kohalikul muusikamaastikul tegutsevad vend ja õde Eiko ja Ave Altmäe andsid välja enda elust rääkiva räpiloo.

Duo sõnul on tegemist lihtsa looga, mis räägib lisaks nendele ka unistamisest. "Unistuste olemasolu on väga tähtis, sest see motiveerib edasi tegutsema ja annab energiat eesmärgile  püüdlemisel," kommenteerisid muusikud.

Esimeses videosinglis proovib räppimises kätt ka Ave, mis lisab uuele loole väikse vimka.

Video on filmitud Tartus Raadi sõjaväelennuväljal ja selle läheduses. Video autor on Tambet Aru. Loo tausta on produtseerinud Eiko, kes on ka eelmiste raadiosinglite "Quasimodo", "Muuta mind ei saa" ja "Mu relvituks teed" muusika autor.

Bonzo: sügisel tahan olla oma lauludega ausalt ja alasti

Muusik Bonzo (Andrus Albrecht) kogus värskele albumile "Sügise süles" kokku oma lemmikaastaajal kirjutatud lood, mis sündinud üksi ja oodates.

"Sügis on mu lemmik aastaaeg, mil endast väljapoole vaadata. Natuke kurb ja väga ilus. Siis on kõige paremad lõhnad ja värvid, vihm on hea ja videvik meelitav. Sel ajal meeldib mulle olla üksinda ja oodata laule," ütles Bonzo.

Bonzo seitsmenda plaadi lugude seaded on minimalistlikud, toetudes häälele ja kitarrile. Helivärvide mõju aitavad avardada peenekoelised taustakõlad, mis tekitatud klaveri, süntesaatorite ja hillitsetud elektroonikaga.

Vaatamata kammerlikule lähtepunktile, omab album suurejoonelist üldistusvõimet ja on sügavalt puudutav teos eestipärase sisekaemuse mõistmiseks. Muusiku ja trubaduuri sõnul annab sügis oma ilus ja kurbuses aastaaegadest erilisema inspiratsiooni.

Lugude kõla inspireeris Joni Mitchell, kellelt on laenatud kitarri erihäälestusi. Asendamatu panuse lisasid sõbrad Tõnu Timm (pedal steel), Inga Kaare (hääl) ja Janek Murd (salvestus ja produktsioon).

Albumi "Sügise süles" esitluskontserdid toimuvad 12. novembril Tallinnas Al Bastiones, 14. novembril Rakvere teatri kohvikus, 19. novembril Saku mõisas, 21. novembril Kuressaares Arensburgis ja 26. novembril Pärnus Ammende villas.

Smilers esitleb uut lugu

Eesti publiku üks suuri lemmikuid, ansambel Smilers rõõmustab kuulajaid uue singliga - nimelt ilmub 9. novembri õhtul, peale uue kodumaise sarja “Üheotsapilet” avaosa ansambli värske lugu nimega “Et sa teaks”.

“Lugu oli mul peas juba olemas, ootas lihtsalt õiget aega. Kui Toomas Kirss helistas, uuest sarjast rääkis ning musa küsis, läks tuluke põlema… Lugesin avaosa stsenaariumi läbi ning oli selge, et need kaks - lugu ja sari - sobivad”, rääkis loo autor Hendrik Sal-Saller. Loole on fimitud ka video, mida on esmakordselt võimalus näha just esmaspäeva õhtul ansambli Facebooki lehel.

Lisaks tunnusloole on Hendrik Sal-Saller koos Smilersi kidramehe Erko Laurimaaga loonud ka kogu sarja muusikalise tausta. See on Eestis esmakordne, et ei kasutata lugusid siit ja sealt, vaid ainult spetsiaalselt sarjale loodud originaalmuusikat.

Koostöö on olnud igati põnev ja produktiivne”, lisab uue 12-osalise kodumaise teledraama “Üheotsapilet” produtsent Toomas Kirss.

Eesti Laulu poolfinalist Jüri Pootsmann avaldas singli uuelt albumilt

"Eesti otsib superstaari" tänavune võitja Jüri Pootsmann avaldas singli "Aga siis", mis osales ka tänavusel Eesti Laulu konkursil, kuid poolfinaali ei jõudnud. Võistlustules on Pootsmann looga "Play".

Lugu kõlab ka Jüri Pootsmanni minialbumil, mis on koos fänniraamatuga saadaval 16. novembrist.

Minialbum sisaldab nelja uut lugu ning valmis koostöös Vaiko Epliku ja Sten Sheripoviga. Plaadilt leiab ka Spotify Eesti rekordi püstitanud superstaarisaate võidusingli "Torm".

Minialbumiga kaasnevast fänniraamatust saab lugeda lavatagusest elust, Jüri tegemistest, ambitsioonidest ning sellest, mis noort lauljat inspireerib. 28-leheküljelisest raamatust leiab seni avaldamata pildimaterjali ning sõna võtavad ka muusikud, sõbrad ja fännid.

Minialbumi esimese singli "Aga Siis" autor on Sten Sheripov.

Pühapäeval, 29. novembril toimub Kohvikus Sinilind esitluskontsert. Jüri astub esimest korda suurele lavale koos enda äsja kokku tulnud bändiga, mille liikmeteks Joonas-Mattias Sarapuu, Siim Avango, Pent Järve ja Hans Kurvits.

26. novembril kell 18.00 saab aga Solarise keskuse Apollos kuulda uusi lugusid akustilises võtmes ning toimub ka autogrammisessioon.

Jääääre kitarrist avaldas debüütalbumilt esimese singli 

Jääääre kitarrist Teet Velling avaldas debüütalbumilt esimese singli "Kadunud sõbrale", milles laulab ka Tuuli Velling.

Teet Vellingu debüütalbum "Vend August" ilmub 17. novembril.  

Peamiselt Eestis ja Rootsis sündinud lugudes kõlab nii jazzi, autorilaulu kui ka akustilist instrumentaali, millele tunnustatud Eesti muusikutest koosnev ansambel on andnud mitmekesise ja värvika kõla. Ansamblisse kuuluvad lisaks Teet Vellingule Mart Soo, Indrek Palu, Tuuli Velling, Marti Tärn ja Tanel Ruben.

Teet Vellingu debüütplaadile saab hoogu anda ühisrahastusplatvormis Hooandja.

 

Pilt


Ilusat advendiaega!

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?