Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 47
17.11.2015

Maarja-Liis Ilus üllatas üle kümne aasta uue videosingliga

Maarja-Liis Ilusa uuele loole "Tulilinnud" valmis müstiline muusikavideo, mis on loodud koostöös fotograafi Laura Nestoriga.

"Viimati tegin muusikavideo siis, kui olin veel Universali artist. See oli üle kümne aasta tagasi. Tänapäeval suurt väljundit muusikavideotele ei ole, kuid see lugu inspireeris mind väga," kommenteeris Maarja värske video saamislugu.

Loo muusika on kirjutanud Rolf Roosalu. Teksti autor on Aapo Ilves, kes sidus tulilinnumüüdi põhjamaise metsalooga. "Tulilind ehk fööniks sümboliseerib elu ja surma vaheldumist, igikestvat taassündi. Ta elab kaua, põleb oma kaneeliokstest pesas ereda leegiga tuhaks, millest tõuseb taas, ja tema imeilus laul paneb päikesejumala kaarikugi igal hommikul korraks peatuma," selgitas Ilves.

Eesti Laulu poolfinalist Indrek Ventmann avaldas võistlusloo “Hispaania tüdruk”

Lugu räägib Haanja poisist, kes igatseb Hispaania tüdrukut. Laulu esitaja on Indrek Ventmann, muusika ja sõnade autor Allan Kasuk ning taustvokaali laulab Kaia Oidekivi.

Allan ja Indrek elavad hetkel Tenerifel ja küpsetavad suvest pakatavat albumit.

Renate toob uue suvise looga sügisesse päikest

Laulja ja laulukirjutaja Renate avaldas uue laulu, pealkirjaga "Kust leida sind võin".

"Tegu on lihtsa ja siira suvise lauluga. Loodan, et ehk toob see külma ja tuulisesse sügisesse veidi päikest juurde," rääkis Renate uuest loost.

Loo sõnade ja viisi autor on Renate, produtsendiks Lenny LaVida ehk Lauri Lembinen.

Laul pärineb Renate suvel ilmunud albumilt "Teekond Hingeni".

Kõrsikud avaldasid magusa loo

Ansambel Kõrsikud avaldas isadepäeval lapsepõlvesuvesid ja kohupiimaga kisselli igatseva singli "Magus aeg".

Kahe häbeliku varateismelise ilusast suvest rääkiv video filmiti pea täielikult Prangli saarel, et tabada looduse puutumatust ja retrohõngu. Kõrsikute liikme Bonzo ehk Andrus Albrechti sõnul on "Magus aeg" Kõrsikute kollektiivne ajarännak, milles on pildikesi kõigi bändiliikmete lapsepõlvest.

"Vahel viib mõni lõhn või maitse hetkega tagasi lapsepõlve. Kissell kohupiimaga on minu jaoks üks selliseid uksi tagasi suvevaheaegadesse. Hetkega olen maal laua taga värsketest marjadest ja mõnusa sõmera kohupiimaga magustoitu sisse ahmimas, et kohe tagasi õue söösta ja sõpradega tähtsaid asju edasi teha," kirjeldas Bonzo. "Ja see ongi magus aeg!"

Bonzo tunneb enda sõnul rõõmu, et ilusad hetked õnnestus kinni püüda ja laulu sisse panna.

Liis Lemsalul ilmus tantsuline videosingel "Breaking the Rules"

Lemsalu sõnul sündis "Breaking the Rules" tegelikult läbi peas viisijupiga ringi tiirlema hakanud väljendi "hmm hmm", mis on loo vältel siduvaks jooneks ning mida on seal korduvalt kuulda. "Uuele singlile on andnud väga huvitavad kõlavarjundid produtsent Rob Stanley Montes ning sõnad kirjutati koostöös USA-s resideeruva Janne Saarega," kommenteeris Liis, kes on ise ka laulu muusika üks autoritest.

"Breaking the Rulesi" video räägib klassidevahelisest keelatud armastusest ning on kohati ka ühiskonnakriitilise alatooniga. "Ekraanile tuuakse ootamatu lõpuga lugu armastuse keerdkäikudest, mille tulemuseks on olukorrad, kus inimesed ei oska enam realistlikult mõelda," avas Liis video tausta.

Režissöör Sven Oltersi ning teiste andekate BFMi tudengite Risto Niilsi ja Ahto Nuuti käe all valminud video filmiti Tallinnas Vene Teatris oktoobrikuus.

"Breaking the Rules" on Liis Lemsalu teine singel peagi EPna ilmuvalt minialbumilt "Rules".

Ansamblist Respekt lahkus lauljatar Jane Kruusmaa

Popansambel Respekt avalikustas muusikavideo laulule “Su hing mu hinges”. Ühtlasi teatas bänd oma Facebooki lehel, et kollektiivist on lahkunud lauljatar Jane Kruusmaa.

“Jane Kruusmaa lõpetas tõesti koostöö Respektiga ja et vältida Respekti lagunemist, liitub tulevasest reedest Respektiga uus lauljatar, keda võib lugeda Respekti päästjaks,” kommenteeris bänd MuusikaPlaneedile. “Uue muusikavideo ja lauluga teeb Respekt sügava kummarduse Janele ja täname teda iga sekund nende ilusa ja töise 6 aasta eest. Jane hing jääb alatiseks Respekti!!!”

Loo “Su hing mu hinges” sõnad kirjutas Kerdo Mölder. Oktoobri lõpus Prantsusmaa pealinnas Pariisis filmitud video režissöör on Henrik Normann ja operaator Kati Jägel.

Marten Kuninga ansamblil Miljardid on valminud lugu „Mister please“

Lugu räägib bändiliikmete sõnul sellest, kuidas Marten Kuningas ja Raul Ojamaa Berliinis käisid.

Miljarditesse kuuluvad lisaks Kuningale ja Ojamaale veel Eesti Jazziliidu president Peedu Kass ja ansambli Ewert & The Two Dragons esidraakon Kristjan Kallas.

Sama bändiga salvestas Marten Kuningas oma teise sooloalbumi “Praktiline mees” (2014).

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket