Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 48
24.11.2015

Ol´ Mill avaldas debüütsingli

Viljandist pärit Noortebänd 2015 finalist Ol' Mill on valmis saanud debüütsingli ''Road".

Tegu on gruuviva rokipalaga, milles on psühhedeelseid efekte, kus näiteks saatekitarr voolab ühest kõrvast teise. Lugu on valminud Viljandi kultuuriakadeemia helistuudios, kus heli eest hoolitses Anton Stvolov.

“Road" on esimene singel Ol' Milli 2016. aasta esimesel poolel välja tulevalt albumilt.

Räppar Robert Lõvi avaldas esimese videosingli

Eesti muusikamaastiku uus tulija Robert Lõvi avaldas äsja kolmanda singli "Suured soovid" ning sellega koos ka oma esimese muusikavideo.

Robert Lõvi on artist, kes julgeb nii räppida kui ka laulda. Tema uue loo sõnum paneb kuulaja mõtlema õnne ja väärtuste üle.

Robert Lõvi uhiuus singel "Suured soovid" on selle aasta algul Eesti muusikamaastikule kerkinud artisti kolmas avaldatud lugu. Värske singel ilmus koos videoga, kus vastandatakse tormilist elutempot rahuliku kulgemise ning materiaalseid väärtusi perekonna tähtsusega. "Suured soovid" tekitab kuulajas küsimuse, kas praegune elu ja elutempo teevad ta tegelikult õnnelikuks.

Robert Lõvi on 22-aastane artist, kes on luulet kirjutanud alates seitsmendast eluaastast. Ta jõudis luule ja muusika sidumiseni 2015. aasta alguses, mil astus WAF kooli hääleseadet õppima. Robert Lõvi esimesed lood "Andke veel" ja "Ööloomad" ilmusid kevadel 2015.

Mikk Mäe avaldas uue singli omanimeliselt debüütalbumilt

Mikk Mäe on valmis saanud oma järjekordse singli "Meie aeg on käes".

Loo muusika autoriks on Tomi Rahula, sõnad on loonud Anni Rahula ja Kristjan Vardja.

"Oma esimese plaadi ilmumise emotsioone on raske isegi sõnadesse panna. Olen väga tänulik kõikidele laulukirjutajatele, kes on mind oma loomingut esitama usaldanud," rääkis Mikk Mäe.

Singel on salvestatud Sinusoid Stuudios ning loo produtsendiks on Tomi Rahula. Mäe 3. detsembril valmivalt omanimeliselt debüütplaadilt leiab lugusid Tanel Padarilt, Hendrik Sal-Sallerilt, Tomi Rahulalt, Kaspar Kallustelt ning paljudelt teistelt tunnustatud muusikutelt.

Liis Lemsalu annab välja minialbumi

Lauljatar Liis Lemsalu avaldab novembri lõpus oma uue albumi "Rules", kus kõlab vaid neli lugu. Lemsalu põhjendas, et tahtis kuulajateni tuua vaid kõige-kõige paremad palad. "Vahel pannakse albumile täidet, seekord ma mõtlesin, et ei ole vaja täidet panna, vaid nii palju lugusid, nagu meil tuleb ja millesse me usume," selgitas Lemsalu.

Lood kirjutab Lemsalu peamiselt kodus ning viib seejärel stuudiosse viimistlemiseks. "Ta tuleb veidi erinevam kui varasem materjal, mis on olnud kuulajatele üleval. Ma olen ise hakanud produtseerima ja üldse natuke rohkem läinud kirjutamise mõttes muusikamaailmasse," tõdes Lemsalu.

"Rules" tuleb välja 26. novembril.

Superfantastikul ilmus teine singel

Mõte luua uus bänd sündis trummar Raido Lillebergil ja klahvimees Tarmo
Sillaotsal juba 2014. aasta suvel.
2015. kevadel said mehed tuttavaks Rakveres elutseva laulumehe
Veljo Muruveega. Veljo kutsuti bändi ja Superfantastik oli sündinud. Salvestati esimene lugu "Ilusad silmad" ja saadeti raadiotesse. Nüüd on bänd valmis saanud oma teise loo, mille on kirjutanud koos Veljo Muruvee ja Raido Lilleberg. Superfantastiku esimene avalik ülesastumine on 27.11.2015 Gunnar Grapsi mälestuskontserdil Kochi Aitades.

Jüri Pootsmann hakkab jaanuaris tegelema uue materjaliga

"Eesti otsib superstaari" viimase hooaja võitja Jüri Pootsmann avaldas eile oma debüüt-lühialbumi, millel kõlavad Vaiko Epliku loodud laulud.

Universali plaadifirma ettepanekul tegi Pootsmann lisaks Eplikule albumil koostööd ka Sten Sheripoviga - noore muusiku hinnangul sobis talle see variant hästi.

Uuel plaadil kõlab viis lugu ning Pootsmanni hinnangul on kõik lood väga temalikud - värsked ja laheda soundiga. Muusik lisas, et nägi stuudios kõvasti vaeva, et kõik lood hästi välja kukuksid.

Juba jaanuaris hakkab Pootsmann koguma ja salvestama aga täiesti uut materjali. "Peas on meil päris palju erinevaid mõtteid, mis koosluses jätkata," avas Pootsmann veidi uue albumi tagamaid.

Angus avaldas uue singli "Vääriskiivi"

Anguse uue laulu „Vääriskiivi“ sõnade autorid on Anton Ventsel ja Rauno Vaher, muusika on bändi ühislooming.

Ansambel Angus on 8-liikmeline kooslus, mis viljeleb rõõmsameelset reggae ja ska muusikat. Bänd esitab omaloomingut, repertuaari kuuluvad lood on ansambli hinnangul kaasahaaravad, täis päikest ja helgust.

Angus on võtnud eesmärgiks luua kuulajatele oma muusikaga hea tuju. Lõunamaiste rütmidega ja lavalt pakatava elamisrõõmuga on nad võimelised sulatama ka kõige vaoshoituma publiku südamed.

Uut singlit on võimalik elavas esituses kuulda 28. novembri õhtul aset leidval kontserdil Tallinnas, paigas nimega Kivi Paber Käärid.

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar