Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 5.nädal
07.02.2010
Hannah tõuseb Billboardi tabelis
Hannah on esimese eesti lauljatarina jõudnud Ameerika Billboard tabeli esiotsa ning edestab tänaseks isegi kuulsaid ameerika diivasid – Beyoncé’i ja Lady Gaga’t. Esiksingel „Keeping Score“ on Billboard „Hot Dance/Club 50“ edetabelis olnud kokku üheksa nädalat ning hõivanud 15-nda tabelipositsiooni. Hannah ütleb oma edu kohta tagasihoidlikult, et selline saavutus on pika töö tulemus ning Ameerika turg on väga suur ja keeruline. „Kõik jõuab USA’sse väikese hilinemisega ning sealne muusika levitus võtab tohutult aega ja energiat.“ Lauljatari sõnu kinnitab ka fakt, et kõneall olev singel ilmus Euroopas müügile juba eelmise aasta suvel. Lauljatar, kes terve eelmise aasta veetis Londoni stuudiotes oma seitsmendat albumit lindistades, kinnitab, et peagi jõuab raadiojaamadesse tema kolmas singel, mis peaks taaskord rõõmustama tema fänne ning kõiki tantsumuusika austajaid, sest lisaks loo originaal- versioonile on uut singlit remixinud Bimbo Jones, Sharp Boys, Cahill, Fred Falke ning Riff’s Rays.

Joala saab teenetemärgi
"Mis asja???" imestab muusik Jaak Joala, kui kuuleb Publiku reporterilt, et Eesti Vabariigi 92. aastapäeva eel tunnustatakse teda Valgetähe teenetemärgi IV klassi ordeniga. Joala on uudisest ilmselgelt meeldivalt üllatunud, kuid hoiab tunded talle omaselt vaka all. Küsimuse peale, milliseid emotsioone temas ordeni saamine tekitab, kostab muusik naerdes. "Mitte mingisuguseid!" Kui uurida, kas Joala läheb oma Valgetähe teenetemärki vastu võtma, kostab mees: "Ütleme nii, et ma ei kommenteeri."

Mägi saab ordeni

"Kõik probleemid, mis on eestlastel täna, on olnud ka varem," mõtiskleb muusik Tõnis Mägi kaasmaalaste muredest. Eesti Vabariigi 92. aastapäeva eel tunnustatakse heliloojat Riigivapi III klassi teenetemärgiga. "Ma ei arva, et oleks selline aeg, kus on just nüüd palju muresid. Pigem on probleemid lainelises liikumises. eestlaste probleemid on erinevad. Kellel on rahakitsikus, kellel inimsuhetes muresid," räägib Tõnis Mägi Publikule. Oma eluga on armastatud muusik rahul. "Lapsed kasvavad ilusti. Mis ma oskan öelda? Pole halvemaid ja paremaid aegu, elame hetkes, kui tsiteerida Artur Alliksaart."

Airon valmistab plaati

Mõnusatt raadiorokki viljelev Airon on maha saanud oma teise singliga “Ma tulen laevaga”. Lugu pärineb loodetavasti juba veebruaris ilmuvalt debüütalbumilt, mille eranditult kõik lood on bändimeeste enda looming. Aironisse kuuluvad: Marko Hakmann (kitarr, laul), Indrek Talts (trummid), Tarvo Tiivits (bass). Lähemat infot leiab veebiaadressilt: www.myspace.com/airon999.

Marten valmistab esimest albumit

Marten Kuningas laulab sel aastal “Eesti Laulu” konkursil Heini Vaikmaa kirjutatid laulu “Oota mind veel”, mida erinevates ennustustabelites ka seekordse konkursi üheks favoriidiks peetakse. “Nii võib vist öelda küll,” on Marten favoriidi staatusega nõus. Heini kirjutatud laulu sattus Marten laulma täiesti juhuslikult. “Heini helistas mulle, kes ma juhtusin just üle hoovi olema. Ma siis elasin seal veel. Juhtusin olema kodus ja Heini ütles, et tal on mulle midagi. Mulle laul täitsa meeldis ja järgmisel hetkel avastasin ennast lauluputkast. Järgmisel päeval viisime laulu ära ja nii see sündis,” meenutas Marten. Plaani ise konkursil osaleda Martenil ei olnud, kuigi pakkumisi tehti talle teisigi. Laulule “Oota mind veel” on valminud ka video, mis Marteni sõnul on hetkel monteerimisjärgus. “Noor mees käib läbi elu ja elu pakub igasuguseid ahvatlusi, aga lõpuks jõuab ta ühe ja õige juurde, kes annab talle kõrvakiilu,” tutvustas laulja video ideed. Kui “Eesti Laulu” konkurss kõrvale jätta, on Marten käed löönud ka juba ühe Eesti produtsendiga ning töötab oma esimese albumi kallal. “Üks superprodutsent pöördus minu poole ja tema pakkumise ma võtsin ka vastu,” rääkis laulja. “Tema initsiaalid on V ja E. Kes see on, jääb teie mõistatada. See on hästi lihtne tegelikult,” naeris Marten. Oma esimese albumi plaanib laulja välja anda juba hiliskevadel. “Mulle meeldib ilus muusika. Mulle meeldib harmoonia ja meloodia,” naeris Marten. “Sinna on plaanis nii vokaal- kui ka instrumentaalpalu. Seal on nii popmaigulisi lugusid kui ka sellised, mida muidu raadios ei mängiks. Lisaks ma usun, et seal on vaiksemaid ja mõtisklevaid lugusid ka,” iseloomustas Marten oma tulevast albumit.

Justament tähistab juubelit

Ansambel Justament saab oktoobris 30- aastaseks, ent tuuritamist alustati juba 3. veebruaril. "Hakkasime vanainimeste kombel varakult peale. Nii nagu päris eluski, et kui 20-aastased alustavad oma sünnipäeva kell 22 või 23, siis vanainimeste sünnipäevale tullakse juba kell 15," naeris bändi liige Toomas Lunge. Justament andis oma esimese kontserdi 28. oktoobril 1980ndal aastal tartus Vanemuise kontserdisaalis. "Ma üritust ausalt öeldes ei mäleta, aga me olime toona Sõpruse Maja huviringina kirjas ja ringide päevikus on see kirjas," meenutas Lunge. Paljud peavad Justamenti kantribändiks, ent Lunge sõnul on jõutud päris palju muid asju ka teha. "Ühe sildi kleepimine on suhteliselt keeruline, kui on tegemist elusorganismiga, sest see ju pidevalt areneb ja liigub igasuguses suunas," kommenteeris muusik. 30 aastat tegutsemist näitab Lunge sõnul seda, et on paar rumalat lolli, kes pole elus jõudnud muud ette võtta. "On normaalne, et ansamblid sünnivad siis, kui nende liikmete eluiga on 16, 17 või 18 eluaastat. 25 saades hakatakse elus ikka millegi muuga juba tegelema." Et Justament võiks ka 50. sünnipäeva tähistada, pole Lunge sõnul välistatud. "Meil pole enam põhjust laiali minna," muigas Lunge. Kontserttuuril plaanib bänd tolmust puhtaks pühkida mitmed laulud, mis seni pole plaatidelegi jõudnud. Samas ei saa unustada loomulikult ka bändi seniseid suurimaid hitte. Päris uut materjali plaanivad mehed, aga Justamendi pärissünnipäevaks oktoobris.


Disko4000 on stiilitu
"Disko4000 saab olema üks hullumeelne ja põnev segu meie kõigi senistest mõjutustest ja taustast. Oleme otsustanud, et ei sea endale üleüldse mingisuguseid stiililisi piire ette," räägib konkursil "Eesti laul" osalev Piret Järvis uuest bändist, kuhu kuulub lisaks temale veel Kallervo Karu, Paul Oja ja Sander Loite. "Suhtume ühisesse loometegevusse suure mängulisusega ja laseme fantaasial vabalt lennata," kirjeldab Piret Õhtulehele bändi loomust. Järvis räägib, et maailm jätkaks pöörlemist ka siis, kui Eesti Eurovisioonil ei osaleks, kuid sellegipoolest leiab ta, et suurejoonelist telešõud on alati põnev vaadata. "Eurovisiooni on ju tegelikult täpselt sama põnev jälgida kui mis tahes rahvusvahelist spordivõistlust, kus mõni kaasmaalane võistlustules on," ütleb ta ja lisab, et omadele on alati tore pöialt hoida.

Klas sattus Moskva haiglasse
Maestro Eri Klas viibib juba kolmandat nädalat põletushaavadega Moskvas, kus lamab haiglas. Igavust härra Klas tundma ei pea, sest tal käivad sõbrad ja tuttavad külas. Klas rääkis saatele “Ringvaade”, et teda on paljud inimesed meeles pidanud — saadetakse e-kirju ja käiakse haiglas vaatamas. “Mul käivad külas teatrite solistid. Üks tšellokunstnik tõi mulle suppi ja toodud on ka kotlette,” jutustas Klas. Ta ütles, et põletushaava paranemise juures on oluline hea tuju. “Selles mängus peab olema mehisust, et naeratada,” lisas Klas vapralt. Eri Klas põletas 16. jaanuaril oma jalga, kui aurusaunas õnnetult kukkus. “Süüdi on minu suur kohusetunne. Selleasemel, et minna Eestis haiglasse, panin oma punasele jalale soki peale ja sõitsin lennujaama, et läbi Helsingi jõuda Moskvasse. Kui aga siiajõudsin, pandi mind kohe haiglasse,” meenutas Klas Publikule õnnetust. Eri abikaasa Ariel Klas sõnas Publikule, et tegu on õnneliku õnnetusega, sest abikaasa ei oska alati aega maha võtta ja puhata. Nüüd peab maestro seda aga sundkorras tegema. “Ringvaatele” ütles Klas, et plaanid on tal suured, kuid esmalt tuleb terveks saada ja tal pole kiiret kuhugi.

Linna pühendus ema hooldamisele

Varem aktiivselt seltsielus figureerinud Reet Linna (65) on pühendunud oma 88-aastase ema eest hoolitsemisele. "Ma olen teadlikult ennats kõrvale hoidnud praegu. Mis ma ikka kilkan," pajatab Reet Kroonikale. "Mul on ema nii kehva, et ma väga palju välja ei saa," räägib ta, et kui pole just suurt vajadust välja minna, siis püsib ta toas. "Ema on seisus, nagu öeldakse, et ei ela ega sure - mõsitus hakkab tasapisi haihtuma ja on viletsakene, mistõttu ei saa teda üksi jätta."

Samuelist saab ajakirja peatoimetaja

"Jään ilmseks paljude jaoks elu lõpuni eurolauljaks. Aga mingil hetkel sain aru, et nii intensiivne elu pole minu jaoks," rääkis lauljatar Evelin Samuel saates "Ringvaade". "Mind häiris väga suur tähelepanu. Olen edev, aga privaatne inimene," selgitas Samuel saatejuht Anu Välbale oma otsust laumisest loobuda. Nüüd seisab naine uue väljakutse ees - temast saab ajakirja Tervis Pluss peatoimetaja. "Ma olen hariduselt turundaja. See töö on märksa teistsugusem, kui avalikkuse ees seista ja laulda," tõdes Samuel. Ta sõnas, et peab end ajakirja meeskonna ees tõestama. "Eks minult oodatakse veel enamat, kui suured läbimüüginumbrid. On selge, et pean andma endast 200% ja kohe." Värske peatoimetaja ütles, et ei kavatse midagi ajakirjas muuta: "Küll aga plaanin tuua uusi ideid." Evelin Samuel on kahe lapse ema ja mõlemal põnnil on toidutalumatus, mistõttu peab ta iga päev laste tervist jälgima.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge