Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 49
30.11.2015

Kristjan Kasearu ja The Heft avaldasid uue videosingli

Ansambel Kristjan Kasearu & The Heft avaldas uue videosingli "Tule Tuul".

Loo muusikavideo on filmitud Pärnus Karl-Jonatan Karitsi ja Jaagup Tuisu käe all.

"Tule Tuul" on pärit bändi värskelt ilmunud albumilt "Siin ja praegu". Kristjan Kasearu & The Hefti uue plaadi esitluskontsert toimub 2. detsembril Club Hollywoodis.

Uuelt albumilt leiab kümme head pop-rock lugu.

Naised Köögis avaldasid laulu “Viimased lumeta päevad”

Kollektiiv Naised Köögis laadis YouTube’i üles loo “Viimased lumeta päevad”, mis pärit nende kevadel ilmunud albumilt “See pole ainult sääskede ja siilide öö”.

Ansambel iseloomustab muusikapala Facebookis nii: “On päevi, kus põhjamaine kaamos haarab su paratamatult endaga kaasa. Ürgookean, igavik ja kosmose lõpmatus tunduvad liiga suured ning hingel hakkab kuidagi kõle ja külm. Lisaks oleme surelikud, tuleb siis äkki veel meelde. Olemegi lahkuvad laevad, mis libisevad üle ajamere… Aga kuskil on valgus, kuskil on seda lausa nii palju, et jätkub kõigile küllaga. Kuskil väga kaugel.”

Laulu viisi ning sõnade autor on Kristiina Ehin.

Luisa Värk on valmis saanud uue albumi “Maalida võiks maailma”

Sellel plaadil kõlavad Luisa Värgi ja Mikk Tammepõllu koostöös valminud muusikapalad. Nende koostöö algas eelmisel aastal Eesti Laulu eel, kui jõuti looga “Minu päike” ka “Eesti Laulu” finaali.

Albumi vahelt ei leia tavapäraseid laulutekste, vaid lisaks mõnusale muusikale jõuab teieni ka üheksa Luisa lemmikutoiduretsepti.

Metsatöll Pariisi kontserdi ees hirmu ei tunne

Ansambel Metsatöll suundus jõulude eel pikale Euroopa tuurile, mis sai alguse Saksamaalt. Tänaseks on bänd jõudnud otsapidi Prantsusmaale, kus pole bändi trummari Marko Atso kinnitusel tunda märke hiljutisest terrorirünnakust.

Detsembri alguses suundub bänd Pariisi, kus toimuv kontsert on juba välja müüdud. Pariisi kontserdi eel Metsatöll hirmu ei tunne.

Ansambli Euroopa tuur saab lõpu 20. detsembril Poolas. Kaks päeva hiljem astub Metsatöll publiku ette Tallinnas Vabal Laval, kus esinetakse koos värske ansambliga Bandemoonium.

Kontserdist saadud tulu annetavad Bandemooniumi bändiliikmed oma äranägemise järgi abivajajatele. Kontserdil astuvad üles veel Kosmikud ja Ingrid Lukas.

Ott Lepland ja Gertu Pabbo on muusikaliselt hingesugulased

Ott Lepland ja Gertu Pabbo suunduvad sel talvel ühisele kontserttuurile "Hingesugulane". Hingesugulased on muusikud enda sõnul ka muus mõttes.

"Meil on hästi sarnane muusikamaitse ja lavaliselt olekult oleme me ka väga sarnased," kinnitasid Lepland ja Pabbo ühiselt, vahendas ETV saade "Ringvaade".

Lisaks kontserttuurile kannab pealkirja "Hingesugulane" ka Pabbo ja Leplandi koostöös sündinud singel. "Hingesuguluse mõiste on niivõrd lai, see võib olla sinu vend, ema või õde. Alati ei pea olema armsam," rääkis Lepland loo tagamaid.

Ühisel tuuril tulevad esitamisele mõlema muusiku laulud ning kaunid duetid.

Kontserttuur "Hingesugulane" toimub koos keelpilliorkestriga Eestimaa kirikutes 1.-6. detsembrini. "Ma leian, et meie kava, mis meil on kokku pandud, sobib väga hästi kirikutesse ja keelpilliorkester annab tohutult palju juurde," kutsus Lepland kõiki kontsertidele.

Henry Laksi laulud avavad kontserdisarja "Eesti kullafondist"

Eesti muusika kullafondi on aastakümnete jooksul kogunenud aukartustäratav hulk kohalike muusikute loomingut. Kontsertsari "Eesti kullafondist" võtab ette inventuuri ulatuslikus loomepagasis.

Jaanuaris oma 55. sünnipäeva tähistav Henry Laks on esimene, kelle laulud kullafondist publiku ette tuuakse. Kolmel kontserdil Tartus, Pärnus ja Tallinnas esitavad Henry Laksi laule ansambli Seitsmes Meel saatel Ivo Linna, Lenna Kuurmaa, Märt Avandi ja lugude autor ise.

Eesti üks kaunimaid armastuslaule "Tule kui leebe tuul" ja üks esimesi uue ärkamisaja vabaduse poole püüdlevaid lugusid "Õpetaja" on kahtlemata lood, mis kontserditel esitamisele tulevad, lubavad korraldajad. Kontserdisaalis selgub ka, millised lood on Henry Laks kirjutanud aastate jooksul Ivo Linnale ning millistest on vaimustunud Lenna Kuurmaa.

"Eesti kullafondist" kontserdid toimuvad 11. jaanuaril Tartus Vanemuise kontserdimajas, 12. jaanuaril Pärnu kontserdimajas ja 13. jaanuaril Estonia kontserdisaalis.

Respekti uus naislaulja on Rita Liiver

Mõni nädal tagasi lahkus popansambli Respekt ridadest seal 6 aastat tegutsenud lauljatar Jane Kruusmaa ning tänaseks on Respektiga liitunud tema asemel uus lauljatar Rita Liiver.

Rita on lavalaudadel olnud juba 10 aastat ning sai oma lauljakarjäärile tuule tiibadesse kunagisest menuansamblist Nightlight Duo.

Värske laulja annab Respektile kindlasti uut ja väga värsket hingamist, neiu lubas panustada Respekti väga palju, seisab pressiteates.

Ühtlasi õppis Rita kuue päevaga pähe kogu Respekti repertuaari ja lavalaudadel on uus lauljatar väga soojalt vastu võetud.

Aasta 2016 saab ansamblile olema väga töine, sest plaanis on salvestada palju uusi laule ning koostöös Respekti muusikavideo meeskonnaga – Henrik Normanni ja Kati Jägeliga ka põnevaid muusikavideosid.

Esimene laul “Kui olen läinud” ning selle muusikavideo uue lauljatariga avaldatakse juba detsembri alguses.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket