Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 50
07.12.2015

Anne Adams avaldas uue loo

Anne Adams saatis raadiole Elmar oma uue laulu, mille pealkiri on „Delete“. Anne Adamsi sõnul on tegu teistmoodi looga, pühendatud on see neile, kes on oma armastatu kaotanud sõjas või surmas või lihtsalt kõigile, kel hing on sees. Lugu esitab Anne Adams koos Runno Tamraga -klahvpillidel, Taavi Langiga kitarridel, Roland Puusepaga trummidel. Basskitarril on Henno Kelp.

Mikk Mäe album on valmis

“Eesti otsib superstaari” ja “Su nägu kõlab tuttavalt” telesaadetest tuttav noor ning andekas laulja Mikk Mäe andis 3. detsembril välja omanimelise debüütalbumi.

Mikk on öelnud: “Oma esimese plaadi ilmumise emotsioone on raske isegi sõnadesse panna. Olen väga tänulik kõikidele laulukirjutajatele, kes on mind oma loomingut esitama usaldanud.”

12-loolise helikandja jaoks kirjutasid teiste seas lugusid Tanel Padar, Hendrik Sal-Saller, Tomi Rahula ja Kaspar Kalluste.

Plaadi esitluskontserdid toimuvad 11. detsembril Tartu ööklubis Atlantis, 17. detsembril Tallinnas, Von Krahlis; 18. detsembril Võru ööklubis Tartu ja 19. detsembril Viljandi ööklubis Qclub.

Ikevald Rannap annab välja esimese plaadi

Laulja ja laulukirjutaja Ikevald Rannap sai valmis oma esimese lühiplaadi “LiveLoveLaugh”, kus kõlavad kuus uut lugu. Kõik plaadile koondatud lood on valminud viimase aasta jooksul.

Plaat on loodud mõeldes kuulajatele, kes tahavad ületada oma hirme, kinnistada positiivset mõtlemist või ka lihtsalt head muusikat nautida.

Ikevald avaldas uuelt plaadilt ka singli “Got my Focus on”. Plaadil teevad muusikat Ricardo Guarilha, Silver Ulvik, Valdur Viiklepp, Carl Tuulik ja Rene Puura. Üks lugu on salvestatud ka New Yorkis Nick Morani, Diego Voglino ja Adam Armstrongi poolt.

Ikevald Rannapi uued lood on masterdatud mainekas Los Angelese Igloo Stuudios, mille arsenalis on juba 19 Grammyt.

Uus lugu tuletab meelde, et kuigi asjad võivad olla vahest halvasti, siis toredatele asjadele elus keskendudes, võib kõik muutuda. “ Oluline on keskenduda heale ja see mõjutab kogu meie elu positiivses suunas,” selgitas Ikevald laulu saamislugu.

Ikevald Rannap on laulja ja laulukirjutaja, kes on viimase 8 aasta jooksul esinenud nii Eestis kui välismaal erinevate bändide solistina.

Kaisa Neitsov’i debüütsinglile valmis muusikavideo

Oktoobrikuus avaldatud loole “Kui tuleb minna” on valminud heade hooandjate abiga muusikavideo, mille režissöör-stenarist on Helen Männik ja operaator -monteerija Virko Veskoja.

Laul ja video jutustavad iseendaga üksi olemisest ja armsa inimese koju ootamisest.

“Kontseptsiooni loomine algab laulust ja selle sõnumist- kui see tegijaid kõnetab, hakkavad protsessid justkui iseenesest tööle. Meid soosis ka tavapäraselt üsna muutliku iseloomuga Eesti ilm, mis oli võtteplatsile nagu tellitud. Kui võtta arvesse, et välivõtetel on peamiseks stressiallikaks just ilm, millest omakorda sõltub ka valgus, siis selle muusikavideo valmimist võiks nimetada küll kõige stressivabamaks võtteperioodiks, milles osalenud olen,” kommenteeris režissöör-stsenarist Männik muusikavideo valmimisprotsessi.

“Video võtete päevad olid väga põnevad ja kulgesid ladusalt. Olen õnnelik, et tiim sattus väga lõbus aga samas professionaalne. Oleme kõik kogemuse võrra rikkamad ja võime tehtud töö üle uhked olla,” kirjeldab võtteperioodi ja tulemust lauljatar ise.

Ingrid Lukas pälvis tähtsa Šveitsi muusika auhinna

Nimelt andis Zürichi linnapea neljapäeval, 26. novembril 2016 Ingridile üle Šveitsi väga maineka preemia „Werkjahr 2015“, mis oma olemuselt on ülisuur tunnustus senise karjääri ja tegevuse eest JAZZ/POP/ROCK kategoorias. Preemia antakse isikule vaid kord elus ja selle saamiseks hindab professionaalidest žürii muusiku tegevust läbi aastate. Sama auhinna on varasematel aastatel pälvinud näiteks Nik Bärtsch, Nils Vogram, Tobias Preisig, Sophie Hunger, Stefan Rusconi, kes kõik on Šveitsis väga tuntud muusikud ja kelle tuntus täna on ülemaailmne.

Indgrid Lukas on  viimase 13 aasta jooksul õppinud Zürichis Muusikaakadeemias ja 3 plaati välja andnud. Neid plaate on ta oma bändiga tutvustanud nii Šveitsis kui mujal Euroopas, aga ka USAs. Ta on Zürichis erinevates koolides õpetanud muusikat ja koorilaulu ning lugematul arvul kontserte andnud. Lauljatar on õnnelik selle üle, et teda valiti muusikuna Šveitsi esindama Londoni Olümpiamängudel, mille kultuuriprogrammis ta üles astus. Ka on ta uhke oma Eesti juurtele ja võimalusele igal aastal mõned kontserdid ka Eestis anda.

Menubänd Curly Stings avaldas Põhja-Ameerikas salvestatud loo

Äsja Põhja-Ameerika tuurilt naasnud menubänd Curly Strings andis välja uue singli, mis on salvestatud kantripealinnas Nashvilles. Singli “Muu ei loe” muusika kirjutas ansambli kitarrist Jalmar Vabarna ning sõnad tuntud poeet Aapo Ilves, loo arranžeeris Curly Strings.

“Oleme sel sügisel peaasjalikult loominguga tegelenud. Suvel oli meil väga palju kontserte ja väga palju häid emotsioone. Selle pealt oli mõnus uut musa kirjutada. Ameerika Ühendriikidesse läksimegi suvel tekkinud mõtteid talletama,” räägib ansambli mandoliinimängija Villu Talsi.

“Lisaks proovitegemisele oli muidugi ka väga palju muud huvitavat, mida avastada,” lisab Curly Stringsi viiuldaja ja solist Eeva Talsi. “Käisime näiteks New Yorgis Broadwayl teatris ning külastasime oma iidoli, mandoliinikuninga Chris Thile kontserti Morristownis,” lisab Eeva.

Kokku veetis bänd ookeani taga kaks ja pool nädalat ning Nashville stuudiosessioonist tõid nad kaasa ka video loole “Muu ei loe”. “See oli elu parim stuudiokogemus,” pajatab Jalmar Vabarna. “Läksime hommikul kella kümneks stuudiosse ja meid võeti vastu nagu oleksime vanad sõbrad. Läks vaevalt kümme minutit, kui juba hakkasime salvestama, kõik oli paigas,” lisab Vabarna.

Lives kuuleb Curly Stringsi sel aastal veel vaid kahel korral – 28. detsembril Tartus Väikses Vanemuises ning 29. detsmbril Tallinnas Norde Kontserdimajas.

Ansambel Põhja Konn avaldas singli "Selle ilma igav kainus"

Singel "Selle ilma igav kainus" avaldati Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonna ja Prima Vista festivali koostööprojekti "Luulest lauludeks" raames.

Järgmine aasta täitub Betti Alveri luulekogu "Tähetund" ilmumisest 50 aastat. Sellest tõugatuna on Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond koostöös Prima Vistaga alustanud projekti "Luulest lauludeks", mille tulemusena viisistab rock-bänd Põhja Konn kaheksa luuletust kogumikust "Tähetund". Salvestuste põhjal ilmub samanimeline album järgmiseks Prima Vista festivaliks.

Viisistatavad poeesid ("Tähetund", "Pigilind", "Hulkuv laev", "Selle ilma igav kainus", "Suurest haardest", "Mitte viirastus, meeltepett", "Hääled" ja "Külm puhang lõõtsub") on valinud välja kirjandusteadlane Mart Velsker, kes kirjutas augustikuus albumile saatesõna.

Põhja Konna koosseisu kuuluvad laulja Valter Soosalu, basskitarrist Siim Avango, kitarristid Jürgen ja Kristen Kütner ning trummar Ott Adamson.

Hovery leidis uue lavapartneri

Raadio Elmar sai 1. detsembril 18! Sünnipäeva tähistati koos kuulajatega ka Pärnus öölokaalis Kassa, kus astus üles legendaarne Hovery. Need, kes kohal käisid, said teada, kes on Hovery uus võluv kaaslane laval! Legendaarne muusikamees lahkus ansamblist Hellad Velled, et minna tagasi juurte juurde ja esitada laule, mis lennutasid ta 90-ndatel kohaliku muusikataeva tippu. 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge