Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 51
14.12.2015

Ansamblil Köök uus lugu väljas!

Jaan Pehk ja Madis Aesma andsid ansambliga Köök välja uue singli "Mägede taga ja ees"

Värske pala näol on tegu looga, mis tegelikult kirjutatud juba 2006. aastal, kuid linti sai see alles 2015. aasta novembris.

Loo vokaali teeb Jaan Pehk ning instrumentidega tegeleb Madis Aesma.

Winny Puhhi video jõudis Youtube´i

Dokumentaalfilm “Winny Puhh: maailma veidraim bänd” (“The Weirdest Band In The World”) jõudis YouTube’i vahendusel avalikkuse ette. 

Winny Puhhi dokumentaalfilm räägib sellest, kuidas 20 aastat tegutsenud Põlva bänd äkitselt maailmakuulsaks sai ning kuidas “Eesti Laulul” osalenud “Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti” nad Pariisi moe-show’le esinema viis.

Filmis näeb eksklusiivseid intervjuusid ning kaadreid sellest, kuidas Põlva poisid suures linnas hakkama saavad ja mida arvab nende esinemisest maailma moepress.

Tanel Padar & The Sun võtab aasta kontsertidega kokku

Ansamblile Tanel Padar ja The Sun on 2015. aasta olnud ülimalt tegus. Bänd võtab oma aasta kokku viimaste kontsertidega Tartus, Tallinnas ja Pärnus.

"Tänu sellele, et pärnakad on suured The Suni sõbrad ja tahavad meid jätkuvalt näha, on Pärnu kontsert välja müüdud. Õnneks nägime seda ohtu ette ja planeerisime Tartusse 27. detsembriks lisakontserdi ning kõik, kes soovisid tulla meile külla Pärnusse, saavad koos oma sõpradega võtta ette väikese sõbraliku autosõidu Tartusse. Teine sõnum on see, et meiega Pärnus koos esinev Sepo Seeman astub meiega koos lavale ka Tallinnas. Nii on Tallinnas laval Tõnu "Tõun" Timm, Jaanus Nõgisto, Sepo Seeman ja Ivo Linna," tutvustas Padar kontserte.

Tanel Padar & The Sun reisisid sel suvel mööda kaunist Eestimaad ning sellest ettevõtmisest sai üks meeleolukas ja südamlik teekond täis uusi ja vanu sõpru, head muusikat ning põnevaid kogemusi. Kuna talveks jäi koostegemisest hinge väike igatsus, otsustati seda muusikalist teekonda oma sõpradega veel korrata.

Pileteid saab osta veel:
27. detsembril kell 15.00 toimuvale kontserdile Tartus Vanemuise kontserdimajas, kus külalistena laval Eeva ja Villu Talsi ning Ivo Linna;
27. detsembril kell 19.00 toimuvale kontserdile Tartus Vanemuise kontserdimajas, kus külalistena laval Eeva ja Villu Talsi ning Ivo Linna;
28. detsembril kell 19.00 toimuvale kontserdile Tallinnas Nordea kontserdimajas, kus külalistena laval Tõnu Timm, Jaanus Nõgisto, Sepo Seeman ja Ivo Linna.

Grete Klein avaldas koos Margus Vaheriga akustilise dueti.

Värske lugu kannab nime “Ma valin Sind” ning selle muusika ja sõnade autoriks on Margus Vaher.

“Laul räägib kahe armastaja kohtumisest, teiseteise leidmisest ja äratundmisest, et lõpuks on leitud teineteises kodu! Kirjutasin loo ainult kaks nädalat tagasi ja kui Gretega seda ühel mõnusal tormisel sügisõhtul jämmisime, sain aru, et soovin selle salvestada duetina ja koos Gretega. Mulle meeldib ta mahe ja sügav tämber – ta võiks rohkem akustilisi kontserte anda!”, ütles Vaher.

Grete iseloomustab lugu nii: “Kohe kui Margus mulle seda lugu mängis, tundsin, et see on see laul, mille võiks koos, duetina salvestada ja välja anda. Pala ise on selline mõnusalt voolav ja südamlik.”

Laul on salvestatud RoundSound stuudios. Loo helirežissöör on Tanel Maandi ning viimase lihvi andis loole Johannes Lõhmus. Kitarril mängib lisaks Margusele ka hinnatud kitarrist Paul Neitsov.

Laura avaldas loo “Supersonic”

Laura on viimase kümne aasta enimmängitud artist Eestimaa raadiojaamades. Tema viimased singlid “Sädemeid taevast” ja “Head uut aastat!” ilmusid 2012. aastal.

Laural on ilmunud kolm edukat sooloalbumit “Muusa”, “Ultra” ja “Sädemeid taevast” ja lugematu arv raadiohitte, kuid viimastel aastatel on tema tegemised olnud seotud pigem jazzmuusika ja eksperimentaalsete improvisatsiooniprojektidega.

Loo autori Sven Lõhmuse sõnul räägib laul sellest, et me elame siin maailmas vaid hetke ja kõik on ülikiirelt kaduv. Hoolimata igapäevastest muredest, depressioonist ja vahel ka üksindusest, peaksime elu nautima ja mitte unustama, et oleme siin vaid viivuks. Seepärast ka pealkiri `ülehelikiirusel`.

Hovery on tagasi!

Legendaarne muusikaprodutsent ja laulja Hovery on tagasi. Mees jättis maha ansambli Hellad Velled on pöördunud tagasi juurte juurde. 

Raadio Elmar sünnipäevapeol Pärnus esitles Hovery oma uut kava, milles palju uusversioone legendaarsetest hittidest nagu näiteks "Kaks me kaks", "Ära jahtu", "Luba mul oodata", "Võõra linna tuled" ning uus laul "Lootuse kaev".

Idee oli korraldada Hovery comeback. Toimunud raadiopeol tutvustas muusik ka oma uut lavapartnerit, keda hoiti kuni selle hetkeni kiivalt saladuses. Koos Hoveryga saab nüüd ja edaspidi näha-kuulda ansamblist Respekt tuntuks saanud Jane Kruusmaad.

Andekas ja elava loomuga noor lauljatar vajas uut hingamist ning peab uut lavakooslust suurepäraseks.

Estonian Vioces on jõulutuuril

Kontsertidel saab tuntud jõululugude kõrval kuulda ka rahvamuusikaseadeid ning lõbusaid arranžeeringuid tuntud hittidest, kuid ka ansambli liikmete põnevat originaalmuusikat. Efektselt läbikomponeeritud muusika jääb kontsertidel alati avatuks ka improvisatsioonidele.

Estonian Voices sündis Jazzkaare ning Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 algatusel. Kultuuripealinn andis võimaluse kutsuda legendaarse vokaalansambli M-Pact’i solist ja arranžeerija Britt Quentin appi Estonian Voicese esimest kava produtseerima. Sama aasta lõpul anti Jõulujazzi raames ka koos kontserte. Tänaseks on grupp esinenud hulgaliselt nii siin kui sealpool piiri. Eelmise hooaja tippsündmusteks kujunesid turnee Eesti suuremates kontserdimajades koos Estonian Dream Big Bandi ja Datevik Hovanesjaniga ning esinemine ansambliga New York Voices Jõulujazzi raames.

Vokaalansamblis laulavad Mikk Dede, Rasmus Erismaa, Maria Väli, Mirjam Dede, Aare Külama ja Kadri Voorand.

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap