Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 52
21.12.2015

Männiste Perebänd avaldas lume ootamise laulu

Võistlussaatest "Perepidu" tuttavaks saanud perekond Männiste on jõulude eel välja andnud uue laulu, millega tervitatakse sõpru ja oodatakse lund.

Laulu sõnad on kirjutanud Anneliis Kõiv, muusika Chris Norman. Muusika produtsent on Marco Margna ning video on teinud Jaanus Silla.

Männiste Perebändi kuuluvad lapsed Merit Männiste ja Märten Männiste ning isa Kaupo Männiste.

Eesti lauljatar on oma looga maineka Taani konkursi kolme finalisti hulgas

Noor ja andekas Eesti lauljatar ning muusikakirjutaja Pille-Rite Rei, kes end ka korduvalt Eestis lavalaudadel näidanud, on pääsenud oma teosega "Decatylen" Taani maineka konkursi kolme finalisti hulka.

Tegemist on Taanis korraldatava konkursiga (Uus Jazzitalent 2016), mida korraldab Taani Autorite Ühing. Võistlusele laekus ligi 40 anonüümselt esitatud tööd, millest valiti välja kolm finalisti. Finaalkontsert toimub 15. jaanuaril Kopenhaageni kontserdimajas, kus ka kolme finalisti teosed Taani Raadio Big Bandi poolt esitusele tulevad

Pille-Rite Rei on pärit Saaremaalt, lõpetanud Tallinna Georg Otsa nimelise Muusikakooli popp-jazz saksofoni erialal ja jazzlaulu eriala Skurups Folkhögskolas Rootsis. Nüüd resideerub Pille-Rite Kopenhaagenis vabakutselise muusikuna. Looga "Decatylen" on ta näinud edu ka Eestis, saavutanud esimese koha 2015. aastal Uno Naissoo nimelisel loominguvõistlusel.

Carine Jessica Kostla on mõtetega juba pühades ja üllitas jõuluhõngulise singli!

Lauljatar Carine Jessica Kostla on saanud valmis uue jõuluhõngulise singliga, millel pealkirjaks "Pidid nad ju täituma". Singel valmis koostöös Johanna Marie Ainomäe, Sandra Hiie ja Silvia Ilvesega, kes moodustava trio La Phoenix, kellega on ühinenud ka saksofonist Eliisa Elfenbein. Kaasa teevad muusikutena ka Daniel Reinaru ja Egon Veevo.

Loo sõnum on Carine sõnul soovide ajale kohane. "Meil kõigil on soove, mille täitumisest unistame. Vahel võib tunduda, et kõik soovid polegi mõeldud täituma. Kuid alati jääb püsima lootus, sest kui unistustesse piisavalt uskuda, pidid nad ju täituma," räägib ta.

Koit Toome ja Maria Listra on ühisel jõulutuuril

Koit Toome ja Maria Listra esitavad 15 kontserdiga turneel harjumuspärasest elegantsemat repertuaari.

Koit Toome jaoks teeb tänavuse jõulutuuri eriliseks see, et erinevalt tavapärasest jõulurepertuaarist saavad nad Mariaga koos esitada laule klassikalisemas seades poplugudest ooperiaariateni välja. „Seekord ei laula me kuusepuust või jõulutaadist vaid pigem sellist Bocelli-Brightmani stiili, lisaks eesti ja inglise keelele ka itaalia keeles," lisas Koit.

Laval ka Jorma Puusaag (klassikaline kitarr) ja Joel Remmel (klaver).

Rein Rannap, Kristjan Kannukene ja ansambel C-Jam on jõulutuuril

Kontserttuur kannab pealkirja „Taevast ülevalt“ ning seal kõlavad traditsioonilised jõuluhitid ja Rannapi igihaljad viisid.

Kontsert "Taevast ülevalt" toob kuulajate südamesse tõelise jõulutunde! Kokku on põimitud muusikat kahest allikast: kõigepealt – vanad eestikeelsed jõululaulud, mida me kõik teame ja armastame kaasa ümiseda ("Püha öö", "Neil inglitel väljal", "Oh sa rõõmustav", "Oo Betlehem", "Kuula ingli lauluhäält", "Üks roosike" jne ja muidugi kava nimilaul "Ma tulen taevast üllevalt"). Seekord on mitmetelegi neist -  nii laulduna kui mängituna -  lähenetud värske nurga alt: põhiliselt mõtlikult, kuid vahel ka juubeldavalt, nagu jõuluajal on ju põhjust!

Teiseks - Rannapi popmuusika; ka selle valik saab olema jõulu- või talveteemaga kooskõlas. Kristjanile sobivad (Rannapi meelest) eriti hästi just varajase Ruja laulud ja nii ongi esialgse plaani kohaselt, kavas "Nii vaikseks kõik on jäänud", "Õhtunägemus", "Ülemlaul" ja "Lumi sädeles". Loomulikult laulab Kristjan ka palju jõululaule.

C-Jam on peoperemees, kes on külla kutsunud Rannapi ja Kannukese - tšellod on osalised kõigis numbrites, solistina, aga ka fooniloojana. Loomulikult ei jäta nad pakkumata ka oma seniseid menukamaid palu. Rannap kaunistab kava kaasavõetud digiklaveril. Kristjan aga haarab vahel kitarri, et kontserdile veelgi rohkem värve lisada!

Erakordse hääleulatusega lauljanna Mariah Carey esineb kevadel Tallinnas

Mariah Carey on kahtlemata üks võimekamaid ja edukamaid naislauljaid kogu maailmas. Uuel aastal toob tuur "Sweet Sweet Fantasy" ta üle 13 aasta taas Euroopasse, Tallinnas esineb lauljatar 6. aprillil.

USA-st pärit lauljanna Mariah Carey karjäär on olnud fenomenaalne. Popdiiva albumeid on ostetud üle 220 miljoni koopia, mis teeb temast enimmüüdud naisartisti meie planeedil. Ta on ainus artist, kes on suutnud lausa 11 järjestikusel aastal esikoha hitte välja anda ja ühtlasi on ta veetnud kokku kõige rohkem nädalaid (79) Billboardi singlimüügiedetabeli esikohal. Sama pikalt on suutnud tabeli tipus püsida veel vaid Elvis Presley. Esikohale jõudnud singleid on Mariah Careyl kokku ette näidata tervelt 18, mis kõigi aegade edetabelis annab talle biitlite järel teise koha. Edetabeli tippu jõudnud lugude hulka kuuluvad näiteks "Hero", "Fantasy", "Always Be My Baby", "We Belong Together" ning "One Sweet Day". 6. aprillil on võimalik paljusid neist hittidest Tallinnas oma kõrvaga kuulda.

Viieoktavilise hääleulatusega Mariah Carey on lisaks laulmisele ka suurepärane laulukirjutaja ja produtsent ning osalenud filmides nii näitleja kui režissöörina. Mariah on võitnud mitmeid Grammy auhindu ja Ameerika muusikaauhindu, Billboard on ta tituleerinud dekaadi parimaks artistiks ning tänu oma mitmekülgsele talendile on tal hulgaliselt fänne igas riigis.

Mikk Saar ja Marvi Vallaste ühendasid jõud

Muusikute koostöös on sündinud ühine singel pealkirjaga “Keeruline armastus”.

Laulu teksti autor on Andra Teede ning produtsent Ivo Etti. “Oleme korduvalt koos esinenud ning on väga hea meel, et see koostöö on viinud ühe toreda, armsa ja ilusa loo sünnini,” kommenteerisid laulupartnerid.

Ewert and The Two Dragons annab märtsis Saku Suurhallis karjääri senise suurima soolokontserdi

Märtsis annab ansambel Ewert and The Two Dragons oma karjääri senise suurima soolokontserdi Saku Suurhallis Tallinnas. Draakonite võimsaima produktsiooni, heli- ning valguslahendustega kontsert toimub 22. märtsil, piletid on Piletilevis juba saadaval.

Lõppev aasta on olnud Ewert and The Two Dragonsi jaoks produktiivne ning edukas. Aasta alguses andis plaadifirma Warner välja bändi kolmanda stuudioalbumi pealkirjaga “Circles”, tuuritati nii USAs kui ka Euroopas, anti mitu ülimenukat kontserti kodumaal ja naaberriikides. Värskeima albumi nimilugu sai novembris liigutava video ning vähem kui ühe päevaga müüdi välja viis järjestikust kontserti Von Krahlis.

Nüüd on draakonid otsustanud astuda sammu edasi ning bänd annab 22. märtsil karjääri esimese areeni-kontserdi Tallinnas, Saku Suurhallis. “Meile meeldib liikumine. Samamoodi nagu Good Man Downi plaadiesitlus kinos Sõprus ja kontserdid Nokia ja Nordea Kontserdimajas, esinemine Positivuse pealaval, on ka kontsert Saku Suurhallis väljakutse. Tahame ise jätkuvalt üllatuda ja proovida asju, mida varem ei ole proovinud. Eesmärk on pakkuda märtsis nii endale kui kuulajatele maailma kõige vingem muusikaline elamus, ei rohkem ega vähem,” kommenteerib bändi solist Ewert Sundja.


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar