Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 53
28.12.2015

Skandaalne vene tüdrukuteduo t.A.T.u esineb taas Tallinnas

Skandaalne tüdrukuteduo t.A.T.u Moskvast, kes loodi 1999. aastal Ivan Šapovalovi poolt, astub taas Tallinna lavalaudadele. Seekordne kontsert toimub 11. märtsil ööklubis CatHouse.

t.A.T.u. koosneb kahest vene näitsikust, Julia Volkovast ja Lena Katinast.

Bändi rahvusvaheline edu saabus debüütsingliga "All the Things She Said", mis leidis sooja vastukaja nii fännide kui kriitikute poolt.

Debüütsinglile järgnesid üliedukad hitid "Not Gonna Get Us" ja "All About Us". Duo on andnud välja kuus stuudioalbumit: kolm neist vene ja kolm inglise keeles.

t.A.T.u. esindas Venemaad 2003. aasta Eurovisioni lauluvõistlusel, kus nende "Ne Ver', Ne Boysia" saavutas kolmanda koha.

2011. aasta märtsis teatas duo laialiminekust ja tüdrukud jätkasid soolokarjääridega. Bänd sai taas kokku 2012. aasta detsembris.

Janne Saar müttas muusikavideot filmides paljajalu sügiseses metsas

Lauljatar Janne Saar avaldas möödunud nädalal uue muusikavideo "Meeting the Wolf". Video autor on Tanel Toom, kes tegi muusikavideost tõelise lühifilmi.

Kuna Eestis on võimalused piiratud, pidi Toom video valmimiseks digivõlurite poole pöörduma. Nii on video alguses näha olevad politseiautod hiljem digitaalselt videole juurde lisatud.

Video peaosas astub üles Janne ise, kes Toomi sõnul suutis sõnumit hästi edasi anda. Toom lisas, et vastukaja videole on olnud väga hea, kuid uusi pakkumisi ta üle ookeani muusikavideote vallas veel saanud pole.

Jassi Zahharov avaldas oma esimese suure orkestriga salvestatud sooloalbumi

Jassi Zahharov andis koos noorteorkestriga Reaalmažoor välja oma esimese suure orkestriga sooloalbumi. Plaat kannab pealkirja “Olla vaid kloun” ning sellel kõlavad Zahharovile olulised laulud muusikalidest.

Valdavalt on plaadile valitud lood muusikalidest, mis on ka eesti publikule tuttavad ja siinmail lavastatud, näiteks “Hüljatud”, “Vampiiride tants”, “Ooperifantoom”, “Mees La Manchast” jt.

Lisaks Zahharovile teevad plaadil kaasa ka tema lavapartnerid 2001. aastal Tallinna linnahallis etendunud muusikalist “Hüljatud”. Koos Koit Toome, Hanna-Liina Võsa, Sepo Seemani, Anne Reemanni ja Marko Matverega taaselustatakse lavastuse esimese vaatuse finaallugu “Veel üks päev”. Loomulikult ei puudu plaadilt ka suur koor.

Kui viisteist aastat tagasi oli tohutult populaarne koos Nele-Liis Vaiksooga lauldud “Öölaps”, siis sel plaadil kõlab duetina koos Hanna-Liina Võsaga nimilaul muusikalist “Ooperifantoom”, mille peaosa Zahharovil ilmselt mängimata jääb.

Plaat on salvestatud 2014. aasta sügisest 2015. aasta sügiseni Eesti Raadio esimeses ja teises stuudios ning plaadi toonmeistriks on Teet Kehlmann.

Electronic Family festival jõuab Eestisse

Järgmise aasta juulis lahkub vabas õhus toimuv Electronic Family festival oma sünnimaalt Hollandist ning jõuab ka Eestisse.

Hollandi elektroonilised festivalid on tuntud oma suurepärase tehniliselt viimistletud produktsiooni poolest, mis tuuakse spetsiaalselt kohale Madalmaadest.

Viimase viie aasta jooksul on tuhanded elektroonilise muusika fännid üle terve maailma kogunenud kaunisse metsaparki Amsterdami lähedal, et võtta osa Electronic Family festivalist, suurimast vabas õhus toimuvast elektroonilise muusika sündmusest Euroopas.

Electronic Family kogukonnast on välja kujunenud väga märgiline festival, kus astuvad üles rahvusvahelisse esikümnesse kuuluvad elektroonilise muusika ikoonid. Viie aasta jooksul on see igal suvel ligi tõmmanud üle 20 000 inimese, kes on saanud osa kvaliteetse elektroonilise muusika võludest.

Kuna ükski tõeline hollandipärane elektrooniline festival ei ole mõeldav imepäraste tehniliste ja dekoratiivsete lahendusteta, siis seegi kord ehitatakse Tallinna lauluväljakule üles otse Madalmaadest toodud unikaalne kerakujuline lava ja muu kujundus. Electronic Family toimumisajal muutub lauluväljak tõeliseks üle-euroopaliseks elektroonilise muusika keskuseks, kus külastajad teevad kaasa reisi läbi selle planeedi elektroonilise muusika maailma.

Festival toimub Tallinna lauluväljakul 2016. aasta 16. juulil ning on vanusepiiranguks seadnud 16 eluaastat.

Mauno Meesit avaldas originaalmuusikaga soundtrack-plaadi põnevusseriaalile "Varjudemaa"

Mauno Meesit avaldas instrumentaal-albumi "Varjudemaa", mis on ühtlasi TV3's linastunud samanimelise põnevus-sarja soundtrack.

Albumil teevad külalisena kaasa Tiit Kikas viiulil ja Jaagup Tormis klaveril. Eesti esimese originaalmuusikaga soundtrack-plaat teleseriaalile on välja antud Meesiti enda plaadifirma Grainy Records koostöös produktsioonifirmaga Kassikuld.

Meesiti sõnul plaanis ta pärast sel kevadel ilmunud albumit "Closer" jõuda paari aasta pärast instrumentaalplaadini: Kui muusik suvel Berliinist Tallinnasse tagasi kolis, rääkisid Ergo Kuld ja Martin Algus talle “Varjudemaa" ideest. Nende nägemus seriaali muusikast oli üllatavalt sarnane sellega, kuhu Meesitki soovis enda loominguga järgmiseks liikuda ja nii oli ta  koostööst huvitatud.

Ta nimetab "Varjudemaad" nii muusika kui seriaalina ühe väikese grupi inimeste suure sünergia viljaks, mis oli talle inspiratsiooni mõttes ilusaks kogemuseks sellest, kuidas iga lugu saab olla isikliku tähendusega ja samal ajal olla ka inspireeritud suurepärastest näitlejatest, tekstist, pildist ja seriaaliga seotud Eesti loodusest.

Eesti Muusikaauhinnad 2016 õhtujuhid on Liis Lemsalu ja Karl-Erik Taukar

28. jaanuaril Nordea Kontserdimajas toimuva Eesti Muusikaauhinnad 2016 suurgala õhtujuhid on Karl-Erik Taukar ja Liis Lemsalu.

Auhinnatseremoonial tunnustatakse 2015. aasta parimaid kodumaiseid artiste. Hinnalised trofeed jagatakse parimatele albumitele muusika eri valdkondades ning kuulutatakse välja aasta parim laul ja muusikavideo.

Liis Lemsalu sõnul on tema aasta olnud väga meeleolukas. Tohutult palju on tehtud tööd, kaasa löödud erinevates projektides ning päevavalgust nägi ka Liisi kaasprodutseeritud minialbum “Rules”. Ka oli kaasalöömine saates “Laula mu laulu” Liisi jaoks suureks inspiratsiooniks. "EMA on Eesti muusikamaailma särav teemant, kus premeeritakse tublisid ja andekaid inimesi. See on õhtu, mida ei tasu maha magada," arvas Liis Lemsalu.

Karl-Erik Taukar peab 2015. aastat tormiliseks ja põnevaks. Talle jäävad seda aastat meenutama saatejuhtimise kogemus "Eesti otsib superstaari" projektist, tuuritamine mööda Eestimaad, "Laula mu laulu" ning muusikavideo filmimine mu viimasele singlile "Segased lood".

Suurejoonelisel galal astuvad üles käesoleva aasta silmapaistvaimad artistid, kes toovad publikuni just selleks õhtuks kavandatud erilahendustega etteasted. Gala piletid on müügil Piletilevis.

Hendrik Sal-Saller peab sünnipäeva kontserdimajades üle Eesti

Rõõmsaid kontserte peetakse viies kontserdimajas üle Eesti, et tähistada Hendrik Sal-Salleri 50. sünnipäeva.

Muusiku sünnipäev leiab aset järgmise aasta jaanuari viimasel päeval. "Et kõik sõbrad, tuttavad ja õnnesoovijad koju ei mahu, tuleb selleks võtta pisut suurem pind... Ja mis seal niisama ikka süüa-juua, pigem siis juba midagi põnevamat korraldada," arvas Sal-Saller.

Tähistamiseks on ta kutsunud appi sõbrad Smilersist ning üheskoos sõidetakse läbi viis kontserdimaja Eesti erinevates nurkades. "Teeme asja, nagu ikka, hingega. Mul on hea meel, et olen oma elus just selles kohas, kus olen ning miks mitte seda head emotsiooni jagada," lisas muusik.

Ekslusiivne kontsertsari „Intervjuu iseendaga“ toimub 9. -14.veebruarini Viljandi Pärimusmuusika Aidas, Pärnu kontserdimajas, Jõhvi kontserdimajas, Tartu Vanemuise kontserdimajas ning sõbrapäeval Nordea Kontserdimajas Tallinnas.

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Tambet Ind

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket