Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 1
04.01.2016

Frederik Küüts valmistab albumit

Frederik Küüts on 16-aastane laulja/kitarrist/laulukirjutaja Pärnumaalt, kes on vaatamata oma noorele eale muusikat kirjutanud juba aastaid. Selle aasta juulis enda esimese ametliku singli “Not Today” avaldanud noormees on valmistamas albumit ja kogub selleks toetust keskkonnas Hooandja.

Debüüt EP pealkirjaks saab “Lights & Lies” ning plaat avaldatakse uue aasta alguses. Kogutud summa läheb salvestuse ja trükikulude katteks. Albumil teevad kaasa Frederiku head sõbrad Karl Birnbaum, Erko Niit, Johannes Eriste, Marek Talts, Martin Mänd ja Laura Junson.

Janice lubab suvel kuulajaid albumiga rõõmustada

Janice ehk Jaanika Merelaht, kes laulnud ansamblis Släm ning kelle tuntumad soololood on “Children” (Wh1telandiga), “Langevad suled” (Bennex’iga), “Kuum” (Demie’ga) ja “Adrenaliin”, teatas Facebookis, et loodab järgmisel suvel anda välja debüütalbumi.

Lauljatar kirjutab: “Palju-palju aega on möödas uutest lugudest :(. Tegelikult on asjad nii, et olen terve suve ja pool sügist kogunud inspiratsiooni uue muusika jaoks. Pikalt oli raske midagi uut luua, kuid lõpuks olen jõudnud selleni, mis mulle väga meeldib ja kõnetab. Minu koostöö ja muusikategemine Tõnis Lillega on jõunud täiesti teisele tasemele! Kallid sõbrad, ei taha kiirustada, aga suveks peaks teieni jõudma minu esimene album! :). Pool materjali on juba valmis!”

Eesti Muusikaauhindade sajaliikmeline žürii alustas parimate valimist

Sel nädalal alustas tööd üle 100-liikmeline žürii, kes selgitab välja eelmise aasta parimad 16 kategoorias. Muuhulgas valitakse parimad artistid, albumid, laulud ja muusikavideod. Kokku on hääletuseks üles seatud üle 150 albumi.

Žüriil tuleb teha raske valik kõikide aastal 2015 Eestis ilmunud albumite vahel, klassikast hiphopi ja rock-muusikani. Hääletusel lähtuvad žürii liikmed kandideeriva albumi, laulu või muusikavideo kvaliteedist, mitte nende müügitulemustest või raadioedust. Hääletamine toimub kahes voorus.

Nominendid tehakse teatavaks jaanuari keskpaigas ja võitjad kuulutatakse välja 28. jaanuaril Nordea Kontserdimajas toimuval Eesti Muusikaauhinnad 2016 galal. Suurejoonelisel auhinnatseremoonial astuvad üles käesoleva aasta silmapaistvaimad artistid. Õhtut juhivad Eesti Muusikaauhinnad 2012 aasta naisartist Liis Lemsalu ja 2015 aasta meesartist Karl-Erik Taukar.

Ürituse korraldaja on Eesti Fonogrammitootjate Ühing. Gala piletid on müügil Piletilevis.

Kanada veebiajakiri kuulutas Tartus välja antud plaadi parimaks Euroopa bluusialbumiks

Kanada veebiajakiri Blues Underground Network kuulutas aasta parimaks Euroopa bluusialbumiks Tartus välja antud Steve Lury & Andres Rootsi plaadi "Live in Lerwick".

Inglise suupillimängija Steve Lury ja Tartu kitarristi Andres Rootsi kontsertplaat "Live in Lerwick" salvestati Shetlandi saartel 2013. aasta sügisel ning ilmus 2014. aastal, aga nii hilja aasta lõpus, et jäi aastakokkuvõttest välja ja kanti üle 2015. aastasse.

2016. aastal tähistab Andres Roots 40. sünnipäeva ja 20 aasta möödumist oma esimese bändi asutamisest. Juba jaanuaris ilmub sel puhul vinüülkogumik "Roots Music", mis sisaldab aastatel 2010-2014 Tartu stuudios Valge Tuba salvestatud lugusid. Külalistena teevad kaasa Steve Lury (Suurbritannia), L.R. Phoenix (Suurbritannia), Dave Arcari (Suurbritannia), Eric "Red Mouth" Gebhardt (USA), Black River Bluesman (Soome), Lorete Medne (Läti), Bottleneck John (Rootsi), Bert Deivert (USA), Jantso Jokelin (Soome) jpt.

Ansambel Funkifize avaldas jõulude eel muusikavideo loole "Ingver ja mesi"

Laul sündis koostöös Funkifize lauljanna Tuuli Ranna ja laulukirjutaja Pille-Rite Reiga, kes pääses hiljuti Taani maineka jazzkonkursi kolme finalisti hulka.

"Tundub, et kui kaks saareneiut kokku saavad, tuleb sellest alati midagi head välja," ütles Pille-Rite Rei uue laulu kohta.

Tuuli Rand lisas, et loo sõnad sai ta sõbralt Mari Tammelt juba eelmisel aastal, kui palus tal kirjutada ilusa jõululuuletuse. "Sain selle järgmisel päeval kätte, kuid tol aastal ei tulnud sellele õiget viisi. Sügisel aga sattusin Pillega jämmima. Võtsime need sönad ette ning välja tuli selline. Olime kohe looga rahul ning otsustasime jättagi just täpselt nii," selgitas Rand.

Laulule tegi muusikavideo Eesti kunstiakadeemia tudeng Gita Siimpoeg. "Tahtsime videot, mis annaks edasi loo mõnusat ning rahulikku hõngu," ütles Rand.

Seitsmeliikmeline ansambel Funkifize esitab funki-stiilis tantsumuusikat. Seni on bänd esitanud pidudel peamiselt 1970.-1980. pärinevat funki kullafondi, nüüd on aga on võetud suund oma lugude loomisele.

Tõnis Mägi ja Ivo Linna annavad üle 20 aasta koos kontserte

Üle pika 20 aasta kohtuvad suurtel lavadel kaks Eesti levimuusika legendi - Tõnis Mägi ja Ivo Linna. Seekord küll ilma varalahkunud Jaak Joalata, kellega koos 20 aastat tagasi, 1996. aastal "Las jääda kõik, mis hea" projektiga tuuritati.

2016. aasta suvel toimuvatel kontsertidel saab kuulda laule, mis Mäksile ja Iffile endale kõige rohkem meeldivad ning enamikke menuhitte ka toonase "Las jääda kõik, mis hea" repertuaarist. Kõlavad meeste enda laulud kuid meenutatakse ka lavakaaslast Jaak Joalat mitmete tema lauludega.

Nostalgilistel kontsertidel saab kuulda teiste seas menuhitte "Öö Chicagos", "Vana jõgi", "Moonika", "Tähti üheks õhtuks", "Ma loodan, et sa muudad oma meelt", "Sangar seiklusfilmis", "Taas punab pihlapuid", "Vildist kübar", "Butterfly" ja "Naerata".

Lavale tullakse vaid kahel korral: 08.06. Tartu lauluväljakul ja 09.06. Käsmus.

Trad. Attack! Suundub tuurile

Populaarne folk-ansambel Trad.Attack! suundub tuleval aastal mööda maailma tuurile, kuid annab enne seda Eestis ühe erilise kontserdi.

"Tundub, et aasta 2016 tuleb väga põnev - esineme Hollandis, Saksamaal, Hiinas, Lõuna-Koreas, Kasahstanis, Iirimaal, Inglismaal, Kanadas, Rootsis. Otsustasime enne suuremat tuuritamist teha ühe erilise kontserdi Eestis 6. veebruaril," rääkis bänd aastalõpu tervituses tulevikuplaanidest.

2015. aasta möödus bändile tormiliselt ja meeleolukalt. Trad.Attack! avaldas täispika albumi "AH!" ja andis 96 kontserti 16 eri riigis. "Meie master-plaan on päriselt hoo sisse saanud. Aitäh kõigile, kes on meid toetanud ja hoidnud," kirjutas bänd.

 

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar