Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 2
11.01.2016

Trad. Attack! avaldab muusikavideo

Folkmuusika ansambel Trad.Attack! avaldab peagi muusikavideo laulule “Jaan’kene”. Video  loob andekas Martti Helde, kelle käe all valmis ka ansambli eelmine video “Kuukene” (juulis 2014), mis valiti eelmisel aastal Eesti Muusikaauhindade galal parimaks muusikavideoks.

6. veebruaril annab kollektiiv eksklusiivse kontserdi Tartus uues ja popis kohas Aparaat.

Bänd tähistab seal oma kaheaastaseks saamist ja edukat möödunud 2015. aastat, mil anti välja album “AH!” (Nordic Notes) ning esineti umbes 70 kontserdiga kuueteistkümnes riigis. Lisaks tähistatakse trummari Tõnu Tubli sünnipäeva ja uue muusikavideo sündi.

Bänd kutsub kõiki meeleolukale kontserdile veel enne kui minnakse taas välismaale tuuritama. 2016. aastal esineb Trad.Attack! Hollandis, Saksamaal, Hiinas, Lõuna-Koreas, Kasahstanis, Iirimaal, Inglismaal, Kanadas, Belgias.

Mick Pedaja mõtlik ballaad sai video

Konkursi Eesti Laul 2016 esimeses poolfinaalis (13. veebruaril) osalev Mick Pedaja kirjutatud ja esitatud “Seis” on saanud muusikavideo, mis filmiti 6. jaanuaril Viljandimaal, Hüpassaare Soomaa Rahvuspargis.  Otsige video internetis üles ja heitke pilk peale.

Eesti Muusikaauhinnad 2016 galal astuvad üles aasta säravaimad artistid

Eesti Muusikaauhinnad 2016 galakontserdi esinejate rea avavad Tanel Padar & The Sun, Cartoon ja Elina Born.

Juba väga tuntud esinejate kõrval on Eesti Muusikaauhindadel rõõm näha laval Cartooni, kes on teinud aastal 2015 kiireima ja üllatusliku tähelennu. Muuhulgas on kaheksa kuud tagasi loodud bändi laulu "On & On" YouTube keskonnas kuulatud juba üle kuue miljoni korra.

Tanel Padari & The Suni jaoks oli aasta 2015 eriti tihe ja töine. "Üle viie aasta tuli eelmisel aastal välja lausa kaks plaati: suvel "Ma näen sind" ning sügisel "Veidi Valjem kui Vaikus III"," ütles Danel Pandre.

Elina Born iseloomustas enda möödunud muusikaaastat kui erakordset. "Sain kogeda midagi vapustavat, milleks oli Euroopa suurimal muusikaüritusel esinemine, ilmus minu debüütalbum ning kohtusin väga paljude inimestega, kellele meeldib minu muusika. Oli palju esinemisi ja aasta lõpus sain tegeleda ka näitlemisega," ütles laulja.

Suurejooneline auhinnatseremoonia toimub 28. jaanuaril Nordea kontserdimajas.

Go Away Birdi moodustab rahvusvaheline seltskond

Eesti Laulul osaleva ansambli Go Away Birdi moodustab rahvusvaheline seltskond: lauljatar Hanna Parman on eestlane, kitarrist ja taustalaulja Stanislav Bulganin venelane (pärit Moskvast) ning klahvpille mängiv Dirk Lloyd ameeriklane (Oregoni osariigist). Lisaks on trummidel Madis Aesma ning ansamblisse kuuluvad ka kaks taustalauljatari.

Bänd ei ole vaid Eesti Laulu jaoks kokku pandud. “Mina ja Stas oleme teinud muusikat juba üle aasta ja Dirk on ka meiega vahepeal stuudios istunud. See, et me Eesti Laulule saime, on lihtsalt väga rõõmus uudis meie jaoks. Saame nüüd ka rahvale näidata, mida me oleme lindistanud ja teinud,” rääkis Hanna raadiole Uuno.

“Sally” on nende esimene välja antud lugu, kuid “sahtlis” ja salvestatud veel omajagu materjali.

Elupõletajast Sallyst rääkiva loo kohta jutustas Hanna, et Stanislav saatis talle e-maili et tal on väga kreisid sõnad kirjutatud ja mis ta arvab, kas neist saab asja. Hanna luges neid sõnu ja talle tundusid need kohe “hullult loogilised”, kuna need räägivad ühest tüdrukust, keda ta tunneb. Loo viisi tegid nad juba Stanislaviga koos ja see sündis “lihtsalt ja mõnusalt”.

Hiljuti lauljatari vahetanud popduo Respekt avaldas uue singli

Popp-duo Respekt, kes vahetas hiljaaegu lauljatari, soovib oma fännidele head uut aastat värske singliga „Aeg toob ja viib“.

Laul on kaver kunagisest Bad Boys Blue hittloost „Come back and stay“. Loo eestikeelsed sõnad on kirjutanud Kerdo Mölder.

16. jaanuaril läheb Respekt pikemale puhkusele ning naaseb taas lavalaudadele kevadel.

Viljandi Vibes filmis Angusele muusikavideo

Viljandi reggae-ska ansambel Angus tuli välja uue videoga viimase albumi nimiloole “Angus”. Tavapärase bändi ülesehituse asemel on poisid pannud kokku hoopis ootamatu akustilise lahenduse. Video on valminud Viljandis, uut Eesti muusikat tutvustava projekti Viljandi Vibes raames.

Viljandi Vibes’i tegevuseks on akustilistest live-sessioonidest muusikavideote tootmine erinevatele eesti artistidele. Osalevate muusikute hulgas on võrdselt nii värskeid kollektiive kui ka tuntumaid nimesid. Praeguseks on Viljandi Vibes juba üles võtnud viis videot erinevates põnevates Viljandimaa paikades ning tegijate eesmärk on välja anda igal kuul kaks uut videot. Uute muusikavideotega tahetakse toetada Eesti muusikatööstust, sealhulgas alustavate artistide turuletulekut ning edendada Eesti muusika eksporti.

Viljandi Vibes’i taga on MTÜ Viljandi Vibes, mille on loonud kuus Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tudengit. Viljandi Vibes’i leiab kodulehelt ning Facebookist.

Esimese video väljatulekuga alustas projekt ka Hooandja kampaaniat, et hooandjate abiga soetada endale puuduolev tehnika.

La Phoenix tegi muusikavideo ja tutvustab uut koosseisu

Neidude ansambel La Phoenix avaldas uuel aastal mõnusa video Stingi loole “Englishman in New York”.

Video loole “Englishman in New York” tutvustab ühtlasi ka bändi uuenenud koosseisu saksofoniga.

“Uuel aastal ikka uue hooga! Tõime La Phoenixi kollektiivi sisse veelgi ägedama instrumendi, milleks on saksofon ning meiega liitus veel üks andekas muusik – Eliisa Elfenbein,” räägivad bändi liikmed viiuldajad Johanna Marie Ainomäe ja Sandra Hiie.

2016 aastast kuulub La Phoenixi põhikoosseisu küll tšello asemel saksofon, kuid siiski on oodata ka kontserte keelpillikoosseisus. Juba mõne nädala pärast sõidavad tüdrukud turneele Itaaliasse, kus suurtes Põhja-Itaalia kontserdisaalides tulevad ettekandele kõik neli Mozarti flöödikvartetti koostöös noore itaalia flööditalendi Tommaso Bencioliniga. Veebruaris saab samu kontserte kuulata ka Eestis.

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap