Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 4
26.01.2016

Tanja avaldas uue singli "Kustuta tuled"

Lauljatar Tanja Mihhailova avaldas uue singli pealkirjaga "Kustuta tuled".

Lugu pärineb Tanja viimaselt albumilt "Elan päev korraga". Loo muusika on kirjutanud Tanja ja Timo Vendt, sõnade autor on Tanja.

Punklegend J.M.K.E. tähistas laupäeval juubelit

Laupäeval tähistas Tallinnas Rock Cafes kolmanda aastakümne täitumist korraliku peoga legendaarne punkbänd J.M.K.E..

"30 aastat on see nael siin püsti olnud, midagi see tähendab ja ilmselt mitte head." Bändi karismaatilise liidri Villu Tamme arvates on nii pikk tegutsemine tänase päevani teatavas mõttes arusaamatus, aga J.M.K.E. värvikas ajalugu kõneleb teist keelt. Terve rida plaate täis Eesti punk-kultuurile hümnidena kõlavaid lugusid ja arvestatav tuntus piiri taga on reaalsus.

Mart Abro hakkas tegelema sooloprojektiga

Mitmete eesti lauljate kitarrist ja perkussionist Mart Abro, kes teeb ka oma bändi Vennad Abrod, on nüüd alustanud sooloprojetkiga.  Mees kirjutas hiljuti uue laulu ning salvestas selle peagi ka stuudios. Sooloprojekt sai hoo sisse ja Mardi sõnul hakkab lugusid tulema veel ja veel.  Laul pealkirjaga „Vaid me kaks“ on kirjutatud Mardi kallimale sünnipäevak. Laulule valmib ka video, mis avalikustatakse sel nädalal. 

Lisaks sooloprojetktile ja ansamblile Vennad Abrod, teeb Mart Abro koostööd ka Jaana- Liisa Johansoni ja Anelle Tammega.

Marten Kuninga ja Miljardite singlile "Mister Please" valmis Viljandi Vibes'i raames uus video

Viljandi Vibes sessioonil osalenud Marten Kuninga uue bändi Miljardid loole "Mister Please" on valminud muusikavideo. Lugu on salvestatud täiesti uues akustilises versioonis Viljandis raamatubaaris Romaan.

"Meie jaoks oli see pakkumine väga põnev ja omamoodi vajalik. Katsetasime selle loo originaalversiooni puhul palju elektroonilise muusika helide ja võtetega ning olime lindistamise lõppfaasis seda juba üle produtseerimas. Seega lindistades "Mister Please" akustilise versiooni saime me teha täpselt vastupidist – kasutades vaid nii palju instrumente, kui meil kätte ja jalgadesse jagus," rääkis bändi kitarrist Raul Ojamaa video salvestamisest.

"Miljardid on meeletult hea bänd ja nad sobivad Viljandisse nii hästi, et nendega sessiooni salvestamine tundus meie jaoks suisa kohustuslikuna," põhjendas bändivalikut Viljandi Vibes'i kommunikatsioonijuht Siim Ammon. "Kuigi seni oleme avaldanud vaid Viljandi bändide videoid, siis tahame näidata, et Viljandi Vibes’i sessioonidele ootame head muusikat kõikjalt Eestist," lisas ta.

Viljandi Vibes’i tegevuseks on akustilistest live-sessioonidest muusikavideote tootmine uutele põnevatele artistidele. Uute muusikavideotega tahetakse toetada Eesti muusikatööstust, sealhulgas alustavate artistide turuletulekut ning edendada Eesti muusika eksporti.

Viljandi Vibes’ile saab ka Hooandja abil hoogu lisada, et projektile korralik tehniline baas luua.

Normann lendas New Yorgis kopteriga

Henrik Normann väisas maailma pealinna New Yorki. Raadiole Elmar antud intervjuus kirjeldas mees elu Manhattanil: "Pilvelõhkujad on siin võimsad! Mida kõrgem, seda parem! Imestama panevad siin aga hotellide hinnad, mis on täiesti võrreldavad Tallinna ja Tartu omadega." Küsimuse peale, mis njujorklastele hetkel kõige enam jutuainet pakub, vastas Normann, et kohalikud elavad seal täiesti omas mullis. Mis mujal maailmas toimub, neid väga ei huvita. Käiakse tööl ja elatakse nauditavat elu. Ei saa öelda, et ka Normann sellest äripealinna melust osa poleks saanud - mees lendas kopteriga linna kohal ning sõitis valge limuga Central Parki loodust nautima. Ehedaid killukesi sellest reisist saab näha ka valmivas videos, mis oligi ameerikareisi peamiseks põhjuseks. Üks ammune laul "Saluut" saab lõpuks ka väärilselt luksusliku visuaalse pildi. Video režissööriks on Kati Jägel. Video peaks valmis saama hiljemalt veebruaris. Avaldatakse see esmalt Elmari Eesti Disko Facebook'i lehel.

 

Grete Paia Eesti laulu võistlusloost valmis eestikeelne versioon

Grete Paia osaleb sel aastal Eesti Laulu poolfinaalis lauluga “Stories Untold”. Nüüd on valminud samast loost ka eestikeelne versioon, mil pealkirjaks “Rääkimata lood”. Alates esmaspäevast on lugu võimalik kuulata ainult raadio Elmari vahendusel. 

 

Mari Kalkun nomineeriti esimese eestlasena Soome muusikaauhinnale

Etnomuusik Mari Kalkun ja tema ansambel Runorun on nomineeritud Soome muusikaauhindade jagamisel aasta etnomuusika albumi tiitlile ehk Etno Emmale albumiga "Tii ilo". 

Lisaks Mari Kalkuni rahvusvahelisele Eesti-Soome-Austraalia bändile on etnomuusika kategoorias nominentideks Soome pärimusmuusika raskekahurvägi nagu Kimmo Pohjonen, Anne-Mari Kivimäki, Pekko Käppi ja Sväng.

Soome muusikaauhindu jagatakse alates 1983. aastast ning see on teadaolevalt esimene kord, kus nominendiks on nimetatud eestlane.

"Nominatsioon Soomes on väga võimas üllatus. Soomes on meie bändil ja muusikal läinud tõusvas joones ja eelmise aasta jooksul oleme saanud plaadiarvustused kõigis võimalikes kirjutava meedia kanalites, kuid saada nii suure äramärkimise ja omaksvõtu osaliseks on tõeliselt ootamatu," rääkis Mari Kalkun.

"Tii ilo" salvestati Viljandimaa metsade keskel ning albumi sünniprotsessi juures olid kaastegevad nii eestlased kui soomlased, lisaks bändi austraallasest kontrabassimängija. Rahvusvahelist mõõdet on plaat kogunud pärast ilmumist mujalgi: sügisel 2015 ilmus album Jaapanis, kevad 2016 lubab plaadil jõuda Inglise ja Kesk-Euroopa muusikaturule.

 

 

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge