Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 5
01.02.2016
Eesti Laul 2016 poolfinalist La La Ladies andis välja oma esimese muusikavideo laulule "Unikaalne"

Detsembris said ansambli La La Ladies tüdrukud kokku Stuudio 7-s, kus veedeti üks lõbus, töine päev kaamerate ees. „Muusikavideoga soovime edasi anda häid emotsioone, mis tekivad laulu "Unikaalne" kuulates. Video sai väga positiivne, värviline, lõbus ning sellest kiirgab palju naiselikku energiat," kommenteerivad ansambli La La Ladies tüdrukud.

Bändi kuuluvad Kethi Uibomägi, Inga Tislar ja Diana Varik. La La Ladies osaleb sel aastal ka Eesti Laulu konkursi teises poolfinaalis.

Lauljatar Eeva Talsi meisterdab Curly Stringsi kõrvalt sooloplaati

Olgugi, et mitmel pool sajab praegu talvist vihma, on Eeva Talsi valmis saanud ilusa loo värskelt langevast lumest. Ühtlasi annab Eeva teada, et tegeleb oma sooloalbumi salvestamisega.

Sooloalbum "Vähemalt täna" ilmub luuletaja Juhan Aru tekstidele märtsi lõpus. Talsi ja Aru alustasid koostööd möödunud aasta augustis.

Samas jätkub töö ka Curly Stringsi uue albumi kallal, mis võib Eeva sõnul kuulajaid üllatada.

Leslie Da Bass avaldas uue singli "Ladvaõun Michelle"

Uus singel pärineb Leslie Da Bassi kauamängivalt "Direktor", mis ilmus möödunud aasta oktoobris.

"Ladvaõun Michelle" on pärast albumi ilmumist võitnud Leslie Da Bassi fännide südamed nimetatuna albumi üheks parimaks rajaks, samuti on kuulda, et lugu on saamas Eesti Michelle'ide hümniks.

Dingo ja Vennaskond panevad seljad kokku

Kaks legendaarset bändi Dingo ja Vennaskond panevad seljad kokku ja korraldavad Rock Cafes ühe korraliku Eesti-Soome ühiskontserdi. Ette kantakse kõik Dingo ja Vennaskonna kuulsad lood.

Soome kultusbändi Dingo legendaarsed lood tekitasid 1980ndate keskpaigas Soome lahe põhjakaldal suisa dingomaania, mis vaatamata punavõimude ponnistustele levis laialdaselt ka Eestis. Seetõttu võib ka kindel olla, et 5. veebruaril tuleb Rock Cafesse Soome legendaarset bändi kuulama nii eestlasi kui ka soomlasi. Ja nad ei pea pettuma, sest bänd on lubanud kuulajateni tuua kõik oma tuntud lood.

Enam vähem samal ajal, kui dingomaaniast nakatunud noored kiljusid Soome kontsertidel, tuli ENSV-s kokku ansambel Vennaskond. Romantilist punki viljelev bänd pidi küll esinema palju väiksematel lavadel, nende esimene kontsert toimus Tallinna 49. keskkoolis. Muidugi ei lubatud sellisel kahtlasel seltskonnal nõukogude ajal oma plaati välja anda ja Vennaskonna esimene plaat nägi ilmavalgust 1991. aastal. Ometi on Vennaskond end kirjutanud Eesti rokkmuusika ajalukku sama suurte tähtedega kui Dingo Soomes.

Kontserdi esimeses osas kuuleb lahedat glam-roki bändi The Princes esituses. Nad on Rock Cafe laval ka varem üles astunud ja kuulajatelt kõvasti kiita saanud. Kontsert toimub 5. veebruaril.

Janika Sillamaa viimasele singlile "Unes ma lendan" ilmus muusikavideo

Video on filmitud eelmise aasta viimaste kuude jooksul Oleme Teel Stuudios ja Salme Kultuurikeskuses, Janikat esindava agentuuri Magnetuur videomeeskonna poolt. Lisaks on kasutatud lõike "Lumekuninganna" muusikalfilmist ja KUMU-s toimunud kontsertettekandest.

Janika enda jaoks aitab video edasi anda tema pikaajalist tööd Kaari Sillamaa Noorte muusikateatris lavastaja ja autorina. Muusikal "Lumekuninganna" valmis H. Ch. Anderseni samanimelise muinasjutu ainetel. "Unes ma lendan" on nimitegelase sisemonoloog, kus ta otsib lahendust sisekonfliktile mõistuse ja tunnete vahel.

Eesti astub üles Eurovisiooni esimese poolfinaali teises pooles

Stockholmis loositi välja 2016. aasta Eurovisioni lauluvõistluse poolfinaalide paiknemine ehk see, millises poolfinaalis hakkavad võistlema 43 tänavusel lauluvõistlusel osalevat riiki.

Esimeses poolfinaalis osaleb 18 riiki ja teises 19. Eesti eurolugu kõlab esimese poolfinaali teises pooles. See, millises järjekorras lood võistlema asuvad, selgub hiljem.

Poolfinaalid toimuvad Stockholmis 10. ja 12. mail, finaal aga 14. mail. Mõlemast poolfinaalist pääseb lõplikku võistlustulle vaid kümme parimat. Kokku võistleb tänavuse Eurovisiooni finaalis 26 laulu. Nagu lauluvõistlusel tavaks, siis möödunud aasta võitja Rootsi ning suurriigid Itaalia, Suurbritannia, Hispaania, Prantsusmaa ja Saksamaa pääsevad finaali otse. Loositi välja ka see, millises poolfinaalis need riigid hääletavad. Saksamaa ja Suurbritannia hääletavad teises poolfinaalis, Rootsi, Hispaania, Prantsusmaa ja Itaalia esimeses.

Lisaks avaldas võistluse peaprodutsent Martin Österdahl, et 2016. aasta Eurovisiooni hüüdlauseks on “Tulge kokku” ning ühendavaks sümboliks on võilill. Tänavusteks õhtujuhtideks valiti eelmise aasta võitja Måns Zelmerlöw ja Petra Mede.

Muusikaauhinnad on jagatud

Neljapäeval jagati Eesti Muusikaauhindu. Tänavu anti välja elutööpreemia ansambel Justamendile, kelle panust muusikasse alahinnata ei saa.

Eelmisel aastal tähistas ansambel juubelit. 1980. aastast tegutsenud Justament on andnud märkimisväärse panuse eesti muusikasse. Ansambel on end mitme põlvkonna südamesse kirjutanud paljude ülituntud lauludega nagu "Kaua sa kannatad", "Vangile ei meeldi trellid", "Maa tuleb täita lastega", "Tamula vanake" ja teiste lugudega.

Muusikaauhindade galal võidutsesid sel aastal veel näiteks Elina Born, kes korjas neli auhinda: aasta popalbumi, aasta debüütalbumi, aasta naisartisti ja aasta parima laulu kategoorias. Õnne saab soovida ka ansambli Trad. Attack! liikmetele, keda pärjati kolme auhinnaga: aasta etno/folk/rahvalik albumi, aasta ansambli ja aasta albumi kategoorias.

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar