Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 6
08.02.2016

Kosmikud avaldasid uue laulu "Pärsia vaip"

Lugu "Pärsia" vaip on salvestatud Tallinna Linnahallis ning masteringu taga on Elmu Värk. Loo sõnade autor on Mait Vaik.

Kosmikud on Eesti rokkbänd, kes on alates 2000. aastast andnud välja juba kuus stuudioalbumit. Viimati ilmus neil lugu "Jeesus Kristus" koos Üllar Jörbergiga.

Windy Beachil valmib video

Windy Beach alias Tuuli Rand esitleb lähipäevil oma uut muusikavideot, mis valmis “Eesti Laulu” poolfinaaliloole “Salty Wounds”.

Video filmiti üles ühes Tallinnas stuudios ning selle režissöör on Elise Eimre. Grimmi eest vastutas Sigrid Jaanus ning tantsijatena astusid üles Mark Nettan ja Ramon Paukson.

Singel “Salty Wounds” on valminud koostöös ULA-ga, sõnad kirjutas Mari Tamm. Veebruarikuu lõpus valmib ka esimene Windy Beachi album.

Tuuli Rand on laulja ja laulukirjutaja, kes on pärit Kuressaarest. Lisaks elektroonilise muusika loomisele Windy Beachi nime alt, on ta lauljaks ansamblites Funkifize, Vöörad ja Söörömöö. Sel aastal astub Tuuli Eesti Laulul üles kolmandat korda.

Hurts otsib soojendusesinejat

Briti popduo Hurts otsib konkursiga endale soojendusesinejat, kes astub märtsis nende kontserditurnee "Surrender" käigus lavale kolmes Balti riigis.

Võistlusel saavad osaleda Eesti, Läti ja Leedu bändid, neil tuleb jagada videot ansambli elavast esinemisest, kirjeldada lühidalt koosseisu biograafiat, laadida üles pilt oma kollektiivist ja lisada linke enda muusikast.

Igal maal valib žürii välja kolm bändi, kelle seast teevad lõpliku valiku Hurtsi liikmed Theo Hutchcraft ja Adam Anderson. Kandideerida saab 8. veebruarini.

Hurts esineb Tallinnas Saku suurhallis 10. märtsil.

Uus ansambel A3 laulab ahvileivapuust

Valdavalt Pärnust pärit uus ansambel A3 avaldas singli „Ahvileivapuu“. Viisi ja sõnad on kirjutanud Martin Lõbu. Ansamblisse kuuluvad veel Erik Grenberg, Sander Aasaväli ja vokaalansamblist Greip tuttav Fred Rõigas. 

VII noorteorkestrite festival toob Estonia kontserdisaali lavale üle 450 mängija Eestist ja Lätist

13. veebruaril toimub Estonia kontserdisaalis Eesti sümfooniaorkestrite liidu VII noorteorkestrite festival. Suurejoonelisel tasuta kontserdil esinevad kümme noorteorkestrit erinevaist Eesti paigust ning külalisorkester Lätist. Kokku on laval üle 450 noore muusiku.

Kontserdil esinevad Nõmme muusikakooli sümfooniaorkester, Tallinna ülikooli sümfooniaorkester, Viljandi noorte sümfooniaorkester ja orkestri koor, Kose muusikakooli vilistlasorkester Pillipiigad, Kuusalu kunstide kooli sümfoniettorkester, Tallinna muusikakooli sümfooniaorkester, Harjumaa keelpilliorkester, Lasnamäe muusikakooli sümfoniettorkester ja Pärnu muusikakooli keelpilliorkester ning külalistena Lätist J. Medinši nimelise Riia 1. muusikakooli kammerorkester Armonico.

Eesti sümfooniaorkestrite liit esindab 28 tegutsevat noorte sümfoonia- ja keelpilliorkestrit. Liidu peamisteks eesmärkideks on orkestripillide õppe propageerimine, orkestrite festivalide, kontsertide ja seminaride organiseerimine, sümfooniaorkestrite esinemise korraldamine laulupeol ja noorteorkestrite tegevusele kaasaaitamine. Noorteorkestrite festivali korraldamine sai alguse 2011. aastal laulupeo eelõhtul katusekinos toimunud nelja orkestri ühiskontserdiga ja sealt alates on festivalid toimunud nii Narvas, Paides, Pärnus kui ka Valgas.

Reket avaldas "Tuule tee" digikanalites

Eesti muusikaauhindadel aasta hip-hop/rap/R’n’B albumi kategooria nominent Reket avaldas kauaoodatud hip-hop albumi "Tuule tee" nüüd ka digikanalites.

Eelmise aasta lõpus ilmunud "Tuule tee" tegi suurepärase stardi - albumi CD tiraaž müüdi kahekordselt läbi. Uued eksemplarid on õnneks poelettidel müügil ja nüüd on võimalik albumit kuulata ka enamikes digikanalites nagu Spotify, Deezer, Apple Music, iTunes.

"Tuule tee" on mitmekesise ja värvika kõlaga hip-hop album, mis osaliselt flirdib nii popp- kui RnB-muusikaga. "See on tõsiselt sümpaatne album. Kui te Reketit varem ei armastanud, siis nüüd hakkate. Kui see 2015. aasta parim hip-hop album ei ole, siis…" jättis plaadifirma Legendaarne Records eestvedaja Genka Reketi värske loomingu kirjeldamisel mõtte õhku.

Plaadi produktsiooni eest vastutavad teiste seas DJ Critikal, Sander Mölder ja Lauri Täht. Kaasa teeb ka ansambli Elephants from Neptune solist Robert Linna. Plaadi väljaandmise eest vastutab Legendaarne Records nind digitaallevituse eest Universal Music Baltics.

Praegu on Reketil käsil tuuritamine "Tuule tee" plaadiga üle Eesti.

I Wear* Experiment tegi Eesti Laulu võistlusloo akustilisest versioonist video

I Wear* Experiment, kes astub “Eesti Laulul” üles teises poolfinaalis, andis välja video akustilisele versioonile loost “Patience”.

“Kui aasta alguses kokku saime, et luua ja salvestada “Patience” akustilisena, siis ei osanud me arvata, et see võiks loole anda nii hea uue dimensiooni ja lähenemisnurga. Pärast esinemist “Terevisioonis” saime väga palju positiivset tagasisidet ning mõistsime, et peame selle versiooni jäädvustama ka visuaalselt – vastavalt I Wear* Experimendi standarditele,” kommenteerib bändi liige Hando Jaksi.

Bändi kuuluvad: Hando Jaksi, Mikk Simson ja Johanna Eenma.

Visuaali ja kõla eest vastutavad Martin Randalu, Meelis Lusmägi, Kaspar Brandt, Bert Prikenfeld. Lisaks bändile näeb ja kuuleb videos veel keelpillisektsiooni, kuhu kuuluvad Johanna Mängel, Ann Mäekivi ja Marianne Leibur.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge