Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 6.nädal
14.02.2010
Eurovisiooni piletid müüdi välja
29. mail toimuva Eurovisiooni lauluvõistluse piletid müüdi läbi 20 minutiga. Esmaspäeva hommikul müügilettidele jõudnud 90 000 piletit läksid kui soe sai. Lauluvõistluse pressiesindaja sõnul jagus piletihuvilisi ka poolfinaalidele, kirjutab Aftenposten. Leht kirjutab, et kallimad finaalipääsmed maksid 200 eurot ehk umbes 3120 krooni. Poolfinaalid toimuvad 25. ja 27. mail, finaal aga 29. mail.

Eesti osaleb esimeses poolfinaalis

Poolfinaalidesse loositi Eurovisiooni lauluvõistlusel osalejad. Eesti astub üles 25. mail esimeses poolfinaalis. Eesti peab esimeses poolfinaalis rinda pistma veel Albaania, Bosnia ja Herzegovina, Soome, Moldova, Venemaa, Serbia, Valgevene, Belgia, Kreeka, Malta, Islandi, Makedoonia, Poola ja Portugaliga, teatas Eurovisiooni ametlik koduleht. Teine poolfinaal toimub 27. mail.

Eesti neiu võib esindada Leedut

Virumaalt pärit Marjaana Seppern tahab esindada Leedut Eurovisiooni laulukonkursil ning tema omakirjutatud sõnade ja isa Arthur Sepperni muusikaga “My home is Europe” juhib praegu vaatajahääletust. Marjaana on lõpetanud tehnikaülikooli finantsjuhtimise eriala ja on juba mitu aastat taimetoitlane, kuna leiab, et inimesed ei tohiks loomi oma toiduks tappa. Tema isa on eestlane, ema venelane ja abikaasa leedulane. Sestap on ka laulu sõnum rahvusvaheline, vahendas „Aktuaalne Kaamera”. Leedu eurolaulu konkursile laekus 80 laulu, televaatajatele hääletamiseks valiti 36 lugu.

Röövel Ööbik osaleb Naapurivisal

Seekordsel Naapurivisal astuvad üles Eesti ansambel Röövel Ööbik, Soome au ja uhkus 22 Pistepirkko ning põhjanaabrite Tuomari Nurmio. Helsingis toimuv kontsert leiab aset Eesti 92. iseseisvuspäeva auks 24. veebruaril klubis Nosturi. Samad bändid kolivad Soome lahe teisele poolele 26. veebruaril, mil Rock Cafes võimas esinemine antakse.

Mahavoki kontsert lükkub edasi

Seoses Kare Kauksi haigestumisega lükkub 20. veebruaril toimuma pidanud Mahavoki ja Kare Kauksi kontsert edasi. Kontserti uus aeg on 28. märts 2010. Heini Vaikmaa ütles Publikule, et tegemist on külmetushaigusega ning loodetavasti on Kauks paari nädala pärast jälle vormis. Tegemist saab olema ühe unikaalsema etteastega, kus kasutatakse surround heli, mida ilmestavad visuaalsed lahendused. Mahavok on kõrge kullaprooviga pop-rock ansambel ning tänu sellele kõlab nende ülipopulaarne 80-aastatel loodud muusika jätkuvalt paljudes Eesti raadiojaamades ja üle pika aja taas ka kontsertilavadel.

Kerli laulu tellis Burton ise

Lauljatar Kerli Kõiv võib enda üle uhkust tunda - ta on ainus artist, kes Tim Burtoni uhke linateose "Alice Imedemaal" soundtrackil kahe looga esindatud on. "See oli Tim Burtoni isiklik erisoov Disney’le, et ma filmi jaoks loo kirjutaksin," rääkis Kerli Publikule mõne aja eest. Kokku on märtsi alguses poelettidele jõudval plaadil 16 lugu, mida esitavad lisaks Kerlile veel ka näiteks Avril Lavigne, 3OH!3, Tokio Hotel jne. Just viimasega tegi ilma tegev Eesti lauljatar ka koostööd ja seegi pala on leitav "Alice Imedemaal" albumilt. Tim Burtoni "Alice Imedemaal" jõuab Eesti kinodesse 5. märtsil.

Ninjad poe laiali läinud

Vanilla Ninjast pole enam ammu midagi kuulda olnud. Kõik bändiliikmed on endale leidnud uue väljundi - Katrin Siska on poliitikas aktiivne, Lenna Kuurmaa nokitseb sooloplaadi kallal ning Piret Järvis on lisaks ametile majandusministeeriumis loonud uue bändi Disko4000. Kas Eesti kõige populaarsem tüdrukutebänd on pillid kotti pakkinud? "Vanilla Ninja pole kuhugi kadunud ja lahkumineku plaane me samuti ei pea," kinnitab Piret Järvis Publikule ja lisab, et lahkuminekuks ei ole ühtegi erilist põhjust. "Käsil on lihtsalt rahulikum periood, kus tahame kõik ka muude enda jaoks tähtsate asjadega tegeleda. Lennal saab kohe-kohe valmis oma esimene sooloalbum ja Katrin tegutseb jõudsalt poliitikarindel. Mina tahan rohkem energiat suunata Disko4000-sse," räägib Piret.

Anmatino rõõmustab uue lauluga

Anmatino uues kooseisus osaleb Mati asemel Elmar, keda ootame ka lähiajal Elmarisse külla rääkima endast ja bändi tegemisest. Mänežer Gunnar Loho sõnul on mees punti sisse elanud ja tuleb oma uue ametiga kenasti toime. Valmis on tehtud ka uus laul sõbrapäevaks oma bändi sõpradele. Laulu “Kaks sõpra” muusika pärineb idapiiri tagant, ent eestikeelsed sõnad tegi valmis Gunnar. Loo leiab kuulamiseks ka Youtube keskkonnast.

Ines ja Tanel on head sõbrad

Endised elukaaslased ja praegused sõbrad Tanel Padar ja Eda-Ines Etti sõbrapäeva kui sellist tähtpäevana ei tähista, kuid sõprusel on mõlema jaoks eriline väärtus. Nad ei vali spetsiaalset kuupäeva, et vanadele sõpradele kingitusi teha või neile midagi toredat öelda. Sõprus on nende mõlema jaoks väärtuslik omadus, mida hinnata ja austada, kirjutab ajakiri Naised.

Boogie Compani sõlmis võimsa plaadilepingu

Soome suurim plaadifirma ja Eesti rockabilly ansambel Boogie Company sõlmisid plaadilepingu. Edel Records Finland OY ja BC vahel sõlmitud lepingu kohaselt ilmub Soomes ja Skandinaavias bändi uus CD. Plaat ilmub käesoleva aasta teises pooles ja on ingliskeelne. Lepingu pikkuseks on 3 ja pool aastat, ning leping sisaldab optsiooni veel ühele singlile ja täispikale CD`le. ”Plaadileping on meie bändi arengu loogiline jätk. Uus etapp alagas aastal 2008, kui esinesime Los Angelesis, muusikakonverentsil "Musexpo 2008". Pärast seda ilmus EP “Amerika”, tänu millele astusime üles möödunud suvel 6000 pealise publiku ees Soomes, festivalil "Ilovaari Rock". Selle aasta alguses ilmus paar meie lugu ka juba Edeli kogumikel ja nüüd siis selle jätkuna juba täispikk CD Soome ja kogu Skandinaaviasse. Samuti on lepingu sõlmimisele palju kaasa aidanud hea koostöö muusika-mänedžeri Renee Meristega,” kommenteerib lepingut Boogie Company eestvedaja Andrus Kasesalu. EDEL Records Finland on Saksa muusikakontserni EDEL AG Soome haru. Käesoleval hetkel on EDEL Records Finland Soome suurim plaadifirma. Veebiaadress: www.edel.fi BC on tegutsenud aastast 2004. Bändi koosseisu kuuluvad: Andrus Kasesalu (laul ja kontrabass), Oleg Davidovitch (kitarr), Marek Lillemägi (trummid) ja Margus Jürisson (klahvpillud ja laul). Bändi veebileht:
.
www.myspace.com/boogiecompany

Vähi loobus lihast

Lennukompanii Lufthansa, kes avas suurejooneliselt Tallinna-Müncheni lennuliini, pakkus sel puhul Eesti turismimaastiku tippudele rikkalikku saksapärast õhtusööki. Oma elukaaslase, turismileedi Tiina Jokineniga üritusele saabunud helilooja Peeter Vähi jäi aga lookas laua juures päris hätta, kuna enamik saksapäraseid toite oli valmistatud lihaga, Vähi on aga budist ja taimetoitlane, kirjutab ajakiri Naised. "Otsus lihast loobuda tekkis mul 15 aastat tagasi justnimelt ühel Saksamaa kultuurireisil olles," meenutab Vähi. "Saksamaal olid kõik toidud nii rasvased, et ma lihtsalt ei suutnud neid enam süüa ja nii tegingi otsuse elada lihata, millest juhindun oma toiduvalikus tänaseni."

Järvi otsib Eestisse kodu

Kolm aastakümmet võõrsil elanud Neeme Järvi (72) on asunud süvendama sidemeid Eestiga - aasta algusest ERSO peadirigent, vaatab ta endale sünnilinna ka elamise. "Tal saab Tallinnas olema alaline peatuspaik, mis ei ole hotell," räägib ERSO direktor Andres Siitan Kroonika onlinelePerega Eestist 1980. aastal Ameerika Ühendriikidesse kolinud Neeme Järvi siiski oma senise eluga hüvasti ei jäta. "Ta jääb ikkagi lõviosa aastast elama väljapoole Eestit. Neemel on palju juhatamist nii Hollandis, Šveitsis kui ka Ameerika Ühendriikides," tõdeb Siitan. Peadirigendi roll ei tähenda Neeme Järvile aastaringset sunnismaisust, vaid aastas mõnda kibedat töökuud kodumaa pinnal. Kuid maailmakuulsa tippdirigendi naasmine ERSO ette, kus ta oli peadirigent ka aastatel 1976-1980, toob aga olulised muutused Eesti klassikalisse muusikasse. Loomisel on Eesti Filharmoonia, mille alla hakkavad kuuluma nii ERSO kui ka moodustatav oratooriumikoor..

Klas plaanib astuda märtsis pulti

«Väga tahaksin ja mu kindel soov on, et juhataksin märtsikuus Tallinnas Georg Otsa 90. sünniaastapäevale pühendatud kontserti Estonias,» ütleb Eri Klas Moskvas haiglavoodis lebades. «Ei saa ma veel haiglast välja,» kurdab dirigent Õhtulehele Moskvast Sklifossovski-nimelise instituudi haiglast, kus ta on lamanud juba kolm nädalat. «Arstid ütlesid, et nemad ei lase mind siit enne välja, kui on kõik ilusti kinni kasvanud. Kaua see aega võib võtta, seda ei oska küll keegi veel öelda.» Pikali ei pea dirigent kogu aeg olema. «Saan astuda küll jalale, sest tallaalune haav on kinni kasvanud. Kuid kõige kehvem on olukord suure varba juures, kus kont vastu nahka – see koht on ju kogu aeg liikumises ja seal nahka polnud ju, see põles kõik ära!»

Marvi taastub operatsioonist

Laulja Marvi Vallaste teeb Vanemuises "Nukitsamehe" muusikali proove ja on oma Iti-rolli pärast ülipõnevil. Suurt rõõmu ei tumestanud isegi hiljutine mandlioperatsioon. Kolme nädala eest toimunud lõikus oli ammu paika pandud, sest Marvi ja tema kurgumandlite koostöö polnud sujunud juba pikemat aega, kirjutab Naisteleht. "Kui arst ütles, et paranemine võtab maksimaalselt kaks nädalat, siis olin kindel, et nii lähebki." Ja läkski. Proovides oli Marvi tagasi juba nädal pärast lõikust, laulma hakkas kaks nädalat hiljem. "Nukitsameest", kus üht peaosatäitjat just Marvi kehastab, saab näha alates 6. märtsist.

Tubekad on tagasi

"2007. aasta kevadel lõpetasime aktiivse tegevuse, kuid nüüd oleme tagasi - nõudlus meie muusika järele pole kuhugi kadunud," ütleb ansambli The Tuberkuloited solist Indrek Raadik, kes kavatseb juba kevadel vanade bändikaaslastega kontserttuurile minna. "Saime üle pika aja bändikaaslastega kokku ja esinesime surfilaagris. Pärast kontserti istusime ja rääkisime, kuidas kellelgi läheb ja millega keegi tegeleb," räägib Summer Õhtulehele. Hilissügisel istusimegi lõpuks maha ja otsustasime teha 12 kontserdist koosneva üle-eestilise kontserttuuri," räägib Summer. Bändimehed ütlevad, et tagasitulek muusikaareenile pole tingitud majanduslikust kehvast olukorrast, mis sunniks uuesti pillid kätte võtma ja muusikaga leiba teenima: "See pole vaid tuuriprojekt - kavatseme oma muusikat teha nii kaua, kuni on nõudlust ." Elmarile antud intervjuus lubas Summer juba loodetavasti märtsis Tubekate uut singlit.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Kristiina Kraus ja
Tambet Ind

SÕNUMISOOVID/
INTERNETISOOVID

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket