Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 7
15.02.2016

Kerli on loomingus uue lehekülje keeranud

Kerli uue albumi esimene singel “Feral Hearts” (“Metsikud südamed”) ilmub üheaegselt USAs ja Euroopas 19. veebruaril. Oma loomingus ja elus täiesti uue lehekülje pööranud artist pöördub nii hingeliselt, muusikaliselt kui visuaalselt tagasi kodumaale.

“Feral Hearts” on filmitud tervenisti Eesti metsades, rabades ja rahvusparkides. Singli video tutvustab erinevaid Eesti mütoloogilisi karaktereid ja nende värvikaid pesitsuspaiku ning on valminud koostöös Eesti parimate kunstnikega.

“Olles veetnud poole oma elust erinevates maailma nurkades ja töötades meelelahutusäri valgemates ja varjulisemates soppides, olen leidnud tagasitee lihtsuse, ürgsuse ja päris asjade juurde,” iseloomustab Kerli oma uut suunda. “Üks nendest päris asjadest on minu kodumaa Eesti, mille müstilist väge ammutades ning äärmiselt askeetlikku metsaelu elades lõin eelmise aasta jooksul oma senise kunstnikutee kõige ausamad muusika ja visuaalid,” lisas Kerli.

“On suur au tunnetada selle ebamaise koha juuri ja vereliini ning olen meeletult põnevil, et saan sellest inspireeritud loomingut lõpuks maailmaga jagada,” rõõmustab artist.

Tervenisti kodumaast inspireeritud Kerli kolmas kauamängiv ilmub täismahus septembris.

Jüri Pootsmann ja Elina Born annavad ühise kontserdi

Hiljuti toimunud Eesti Muusikaauhindade galal parimaks mees- ja naisartistiks valitud Jüri Pootsmann ja Elina Born annavad Rock Cafes ühise kontserdi.

Pealinna kuulsaim kontsertklubi tähistab Eesti muusikaauhindade jagamist võitjate ühiskontserdiga. Teatavasti tegi Elina Born EMA galal puhta töö, viies endaga kaasa neli trofeed. Elina Borni ja Stig Rästa esitatud “Goodbye to Yesterday” võitis 2015. aasta Eesti Laulu ülikindlalt 79 protsendilise toetusega ja oli paljude Eurovisiooni fännide meelest möödunud aasta üks paremaid Viinis kõlanud lugusid, saavutades kogutud punktidega seitsmenda koha. Lisaks esitleb Elina kontserdil oma uut singlit.

Popmuusika uus särav ja andekas täht Jüri Pootsmann viis EMA galalt kaasa aasta meesartisti tiitli. Samas on Eesti Laulu konkursil ja miks mitte ka Eurovisioonil tema tähetund alles ees. Jüri esitab laulu “Play” teises poolfinaalis, päev pärast Rock Cafe kontserti.

Go Away Birdi lugu “Sally” sai videopildi

“Eesti Laulul” osalev bänd Go Away Bird vormis aastavahetuse-eelses Tartus kogetud müstilised emotsioonid videoks, mida nüüd avalikkusele esitleb.

Bändi kommentaar: “Eestlane, ameeriklane ja venelane* läksid baari, siis teise, siis kolmandasse – ega Tartus muudmoodi ei saa. 2015. aasta viimase päeva hommikul oli Tartu aga tühi, tühi oli ka Tartu Uus Teater, kus sai filmitud mõned kummalised kaadrid. See oli üks pöörane päev, mille hetkedest Tartu visuaalkunstnik Kristin Pärn pani kokku ühe sumeda ja müstilise video.”

“Sally” osaleb “Eesti Laulu” teises poolfinaalis 20. veebruaril.

Maarja Nuut esitleb Jazzkaarel uut plaati

Hetkel üks rahvusvaheliselt tuntumaid Eesti pärimusmuusika uuendajaid Maarja Nuut esitleb kevadisel Jazzkaarel oma teist plaati “Une meeles”.

Plaadiesitluskontsert toimub 1. mail kell 16 Tallinnas Vabal Laval. Albumil kõlav muusika kompab tõsielu ja unenäolisuse piire ning nagu Maarja Nuudi kontsertidele omane, kohtuvad minimalism ja eksperimentaalne muusika traditsiooniliste tantsulugude, laulude, juttude ja live-elektroonikaga.

Uuel plaadil kõlab 12 lugu, mõne pala motiive võib teistsugusel kujul leida ka Maarja Nuudi esimese albumi pealt.

Maarja Nuudi esimene plaat “Soolo” ilmus 2013. aasta kevadel. Nüüd, kaks aastat hiljem, on artist töötamas professionaalse rahvusvahelise tiimiga ning nagu kinnitas edukas turnee mullu sügisel USAs ja Kanadas, suudab Eesti pärimusest algtõuke saanud elektro-akustiline muusika kõnetada ka välismaist publikut.

Ansambel "Avarsus" sai valmis uue laulu "Ole osaline oma õnneloos”

Bänd kirjutab loo kohta nii: “Arvame, et praegusel keerukal ajal on kõigile inimestele vaja natuke rohkem eneseusku ja positiivset energiat. Loodame, et see meie uus laul aitab natuke sellele kaasa.” Loo muusika autor on Avo Laanemaa, sõnad on kirjutanud Silja Laanemaa.

Avarsus on varem avaldanud lood: "Väike valge kivikene", "Sügavikus laiub kõrgus" ja "Oled ootel".


Draakoneid soojendab 22. märtsil Kanada bänd Yukon Blonde

22. märtsil astub Saku Suurhallis üles Ewert and The Two Dragons. Külalisesinejaks kutsuti Tallinnasse Kanadast pärit indie-rock bänd Yukon Blonde, kellega koos draakonid eelmise aasta märtsis USA läänerannikul kontserte andsid. “Selle bändi esinemine oli mu eelmise aasta üks parimaid kontserdielamusi,” kinnitab draakonite kitarrist Erki Pärnoja. Yukon Blonde andis 2015. aastal välja oma kolmanda kauamängiva pealkirjaga "On Blonde", albumit saab kuulata Spotifyst.

Ewert and The Two Dragonsi eelmise aasta veebruaris ilmunud album "Circles" vallutas kodumaise plaadipoe Lasering müügiedetabeli, olles 2015. aasta enimmüüdud album. Vinüülide müügitabelis saavutas "Circles" teise koha. Lisaks pärjati plaat jaanuari lõpus toimunud Eesti Muusikaauhindade jagamisel parima rock-albumi tiitliga.

Ewert and The Two Dragons ning Yukon Blonde esinevad 22. märtsil Saku Suurhallis.

Kenneth Rüütli loobus artistinimest Kenito

Kollektiivi Põhja-Tallinn endine räppar Kenneth Rüütli avalikustas kaks kuud tagasi endakirjutatud loo “Läbi tule ja vee”, millega osales ka “Eesti Laul 2016” konkursil, aga mis 20 parema sekka ei jõudnud. Nüüd on loost valminud remiks.

Ühtlasi andis räppar teada, et loobub oma artistinimest Kenito ja avaldab nüüdsest loomingut oma kodanikunimega.

 

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap