Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 8
22.02.2016

Lepaseree esitleb esikplaati

Ansambel Lepaseree esitleb märtsi alguses oma esikplaati "Väräjän", mis tähendab Lõuna-Eesti keeles "väraval". Albumit esitletakse kontsertidega Viljandis, Tallinnas, Raplas, Tartus ja Võrus.

Nagu värav loob võimaluse liikumaks selle ja tolle ilma vahel, nii avab nende muusika väravad mineviku maailmast praegusesse aega ja olemisse. Plaadile saanud rahvalaulud ja laulumängud räägivad inimlikest ja igavikulistest teemadest: loodusest, lootusest, lootusetusest, ilust, kurbusest ja armastusest.

Lepaseree on pärimusmuusika ansambel, mis ühendab endas kolme põneva taustaga eesti muusikut: Meelika Hainsoo, Kulno Malva ja Paul Daniel. Lepaseree muusika keskmes on traditsiooniline laul, selle iseäralik esituslaad ja paeluvalt salapärane tähenduste maailm. Minimalistlikes seadetes on vanadele lugulauludele jäetud kandev ruum, mis annab neile võimaluse joonistada ühe pildi teise järel.

"Väräjän" esitluskontserdid toimuvad 3.-11. märtsil.

Brainstorm siirdub uue albumiga Euroopa tuurile ning esineb kevadel ka Eestis

Läti armastatuim ja edukaim bänd Brainstorm avaldas uue singli "Little Raindrops", mis pärineb eelmise aasta lôpus ilmunud albumilt "7 steps of fresh air".

Möödunud suvel tuuritas Brainstorm värske albumiga edukalt mööda Lätit. Muljetavaldava videoprojektsiooniga showd Riias vaatas rohkem kui 45 000 fänni, lisaks 50 000 vaatajat otseülekandega.

Bänd on välja kuulutanud oma "7 Steps Of Fresh Air" albumi Euroopa tuuri, mis saab alguse selle aasta aprillis. Muu hulgas külastatakse Suurbritanniat, Iirimaad, Leedut ning ka Eestit.

Tallinnas Rock Cafes astub Brainstorm üles 28. aprillil.

Niidiip avaldas uue loo koostöös Mariann Saarega

Elektroonilist muusikat viljelev duo Niidiip koosseisus Jürgen Pärnsalu ja Kristjan Madalvee on valmis saanud uue loo.

Lugu pealkirjaga "The Devil" sündis koostöös laulja Mariann Saarega, kes laiemale publikule on tuttav saatest "Eesti Otsib Superstaari".

Marianniga on plaanis enne suve avaldada lisaks loole "The Devil" veel üks singel ning koostöö jätkub ka teiste lauljatega.

Varem on Niidiip koostööd teinud Hanna Martinsoni aka NoMe-ga ja Anna-Liisa Supiga.

Henrik Normann tõi New Yorgi Eestisse

Henrik Normann väisas Ameerika Ühendriike ja jäädvustas seal nii temale kui ka paljutele kuulajatele armsaks saanud laulu "Saluut" muusikavideo. Times Square, Central Park, kopterilend Manhattani kohal, valge limusiin ja punased roosid - need on need kaunid hetked, millest videot vaadates võib osa saada. Laul on saanud palju esituskordi raadio Elmar soovisaadetes, mistõttu said kuulajad raadio vahendusel osa Henriku seiklustest NY-s. Intervjuu käigus avaldas Normann uudise, et Broadwayl olles ja elades kirjutas ta ka uue püstijalasoolo (monoetenduse) "Lambapea New Yorgis", mida saab näha eesti teatrilavadel juba aprillikuus.

Muusikavideo Operaator/režissöör Kati Jägel. Filmitud New Yorgis selle aasta jaanuaris.

Hurtsi soojendusesineja koha eest hakkab võistlema Eesti Laulu poolfinalist I Wear* Experiment

Hurtsi soojendusesineja leidmine on jõudnud lõppvooru, kus oma valiku teevad bändi liikmed Theo Hutchcraft ja Adam Anderson isiklikult. Eestlastest pääses võistlustulle bänd I Wear* Experiment, kes osales edukalt ka Eesti Laulu 2. poolfinaalis.

Lisaks Eesti bändile I Wear* Experiment pääses konkursi finaali üks Läti bänd ja kaks Leedu ansamblit. Neljal finalistil tuleb nüüd saada Hurtsi bändiliikmete sümpaatia, et pääseda Baltimaades Briti popansambli soojendusesinejana lavalaudadele. Võitja saab koos Hurtsiga lavale astuda 1. märtsil Riias, 10. märtsil Tallinnas ja 11. märtsil Vilniuses.

Konkurss Hurtsi soojendusartistiks saamiseks oli väga tihe, sest kokku osales võistlusel 47 erinevat muusikalist kollektiivi. I Wear* Experiment astus võistlustulle koos teiste andekate Eesti bändidega nagu NOËP, Innersound, Kristjan Kasearu, Kali Briis ja Facelift Deer.

I Wear* Experimenti fännidele on aga kaks toredat uudist veel. Nimelt valmis Eesti laulu võistlusloost „Patience” kaks remiksi. House´iliku remiksi on teinud Marcus Peak, kes mullu suvel andis uue hingamise Maarja esitatud „Lumevärvile“. Teise Remixi on teinud aga ULA, kes ise samuti Eesti Laulu konkursil koos Tuuli Ranna ja Teele Viiraga üles astunud on.

I Wear* Experimentil on valminud aga ka muusikavideo, loole “Patience”. “Narratiivlugu on inspireeritud I Wear* Experimenti kinolikust helimaastikust ja muusikaloo enda seksuaalsest laengust. Loosse on põimitud nii hilisteismeliseks olemise äng kui ka futuristlikud eriefektid, mis sobituvad bändi kosmilise kuvandi ja laulu eepilisusega,” kommenteerib loo visualiseerimist video autor, loovagentuur Propapanda.

Windy Beach esitleb neljapäeval oma esimest albumit ja peab ühtlasi sünnipäeva

Windy Beach esitleb neljapäeval, 25. veebruaril kultuuriklubis Kelm esimest albumit ja tähistab koos sõpradega oma 26. sünnipäeva.

“See on mu köige esimene päris oma album. See on eriline mitmes mõttes ja ma loodan, et see kostub ka mu muusikast,” ütles Windy Beach alias Tuuli Rand. Ta lisas, et ootab kõiki oma sõpru 25. veebruaril kontserdile ja peole, kuid kingitusi ta ei soovi.

Plaadiesitluskontsert, kus on võimalik osta ka äsja plaaditrükikojast saabunud plaate, toimub kultuuriklubis Kelm, mis asub Tallinna vanalinnas aadressil Vene 33.

Uue albumi ümbris on kujundatud disainer Helene Vetiku poolt. Kasutatud on erilist hologrammi tehnikat, mis püüab pilke ainuüksi seepärast, et Eestis kasutatakse sellist trükitehnikat esmakordselt.

 

Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?