Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 9
29.02.2016

I Wear* Experiment soojendab Hurtsi!

Briti popduo Hurts liikmed Theo Hutchcraft ja Adam Anderson valisid 47 muusikalise kollektiivi seast välja Eesti bändi I Wear* Experiment, kellel on võimalus soojendada Hurtsi Baltimaades.

Bändi liikmed on Hurtsi tunnustuse üle õnnelikud ja ootavad tuurile minekut: "Meil on väga hea meel alustada 2016. aastat ja I Wear* Experimenti uue albumi kava nii mastaapsete arena-kontsertidega. Midagi paremat on väga raske soovida."

I Wear* Experiment saab koos Hurtsiga lavale astuda 1. märtsil Riias, 10. märtsil Tallinnas ja 11. märtsil Vilniuses.

2011. aasta lõpus alustanud I Wear* Experiment ühendab endas avangardistlikku, elektroonilist ja eksperimentaalset muusikat. Trios on mõttelõngad ühendanud trummar Mikk Simson ning ilusa hääle ja geniaalsete ideedega Johanna Eenmaa. Eestkõneleja Hando Jaksi tegeleb bändis kõige muuga peale trummimängimise ja laulmise. Sel aastal paneb bänd end proovile ka Eesti Laulu konkursil, olles juba pääsenud finaali.

"Kalevimehed" panid Ieva Ilvese laulu sisse

Muusikaline kollektiiv "Kalevimehed", kes said omal ajal tuntuks looga "Aurik Viljandist", on valmis saanud uue üllitise, mis kannab pealkirja "Ieva Kupce".

Meeste sõnul võib laulu pidada lootusrikkaks austusavalduseks meie vastsele esileedile. Ansambli liikmed arvavad, et alati räägitakse asjadest, mis meeldib või ei meeldi, ent kunagi ei räägita asjadest, mis jätavad külmaks. Seetõttu pidasid mehed õigeks Ieva laulu sisse panna ning näidata oma sümpaatiat.

Ansambel Blacky otsustas fänne tänada seniavaldamata lauluga "Planeet Maa"

Ansambel Blacky on lähtuvalt fännide tungivast soovist otsustanud välja anda veel ühe plaadi. Järjekorras viienda. Seekord saab see aga olema ainult virtuaalne. Ansambli ajaloo kõige viimase plaadi peale saavad kokku kogutud kõik siiani maa ja taeva vahele ripnema jäänud laulud. Juba avaldatud lugude hulgas on aga ka kolm siiani avaldamata lugu. Kuniks plaadi kokkupaneku ettevalmistused käivad, avaldatakse neist üks, plaati tutvustav singel “Planeet Maa” Kontserte ansambel plaadi väljaandmise puhul korraldada ei plaani. Küll aga soovib plaadiga oma seniseid kuulajaid tänada ja esitleb seda kui lõbusat ja mitmepalgelist muusikalist hüvastijättu.

Kruuv avaldas loo „Laimjala labajalg“

Laul "Laimjala labajalg" on inspireeritud "Saaremaa valsi" sõnade autori, poetess Debora Vaarandi kodukandist Laimjalast Saaremaal. Laul tuli esmaettekandele 26. juunil 2015 heategevuslikul kontsertõhtul "Laimjala valss" Laimjala mõisapargis, kontsert oli pühendatud sealt pärit luuletaja Debora Vaarandi ja kirjaniku Henno Käo loomingule ja mälestusele. Kontserdiga koguti raha Debora Vaarandile mälestuskuju püstitamiseks tema 100. sünniaastapäevaks 1. oktoobril 2016.

Debora Vaarandi kirjutas oma Laimjala kodutalus toimunud talgute ning Lööne talgutest kuuldu põhjal poeemi "Talgud Lööne soos". Raimond Valgre viisistas poeemi lõpuosa ning nii sündiski "Saaremaa valss". Georga Otsa esituses sai laul kuulsaks nii Eestis kui Soomes. Tänaseks on "Saaremaa valsist" saanud Saaremaa tunnuslaul. Siia on põimitud kogu kaunis Saaremaa, siinne loodus ja inimesed.

Laul "Laimjala labajalg" on omakorda kummardus poetess Debora Vaarandile, kes on teenimatult tagaplaanile jäänud.

Debora Vaarandi mälestuskuju fondi raha koguv kontsertõhtu "Laimjala valss" toimub ka sel suvel, 2. juulil 2016. aastal. Kuju avatakse Vaarandi sünniaastapäeval, 1. oktoobril.

Ansambel X-Panda avaldas uue stuudioalbumi ilmumise kuupäeva

X-Panda teatas, et ansambli uus stuudioalbum ilmub 10.10.2016. Ansambli debüütalbum „Flight Of Fancy“ ilmus 5 aastat tagasi. Möödunud aeg on olnud bändi jaoks üpris tegus. Viimaste aastate jooksul on X-Panda andnud kontserte nii Eestis, kui ka välismaal. Bänd andis välja muusikavideo loole „Slaves Of Lies“, mis ilmub ka uuel albumil.

X-Panda liige Kaarel Tamra räägib bändi tegemistest ja uuest plaadist: „Oleme bändiga

võtnud ette kindla suuna ning asunud aktiivselt tegutsema, et anda välja uus album.

Viimastel aastatel oleme kirjutanud palju uut muusikat, mis on valmis salvestamiseks.

Võrreldes esimese albumiga oleme žanriliselt avatumad ning rohkem rõhku on pööratud

vokaalile. Plaadil kuuleb lisaks bändile ka sümfooniaorkestrit ja koori, nii et salvestamiseks

tuleb kokku päris suur seltskond.“

X-Panda on progressiivset metal/fusionit viljelev Eesti ansambel. X-Panda tegevustega saab end kursis hoida Facebookis.

Elisa Kolk avaldas tantsulise singli

Lauljatar Elisa Kolk ja tema muusikaprodutsendist ja heliloojast elukaaslane Vahur Valgmaa avaldasid ühise loo, mis kannab pealkirja “Stay Stop”.

“Lugu on oma olemuselt melanhoolne, kuid stiililt tantsuline ja tänapäevase soundivalikuga,” kirjeldab Valgmaa. “Loo sõnumiks on, et kunagi pole liiga hilja midagi muuta ning meie kõigi ümber on inimesi, kes meid rasketes olukordades aidata soovivad.”

“Laulu “Stay Stop” muusikavideo idee autoriks ja režissööriks on Elisa ise. Tegemist on minimalistliku muusikavideoga, mis jäljendab tänapäeva noorte DIY (do it yourself) stiili sotsiaalmeedias. Terve video on filmitud ühe jätkuva stseenina kasutades selleks vaid nutitelefoni,” tutvustab produtsent.

Lauljatar Renate andis välja uue isamaa hõngulise loo "See Maa"

"Lugu kannab endas Eestimaa ilu ja valu," kirjeldas lauljatar. Laul sai salvestatud selle aasta alguses ja loo tegemisel tuli appi Tomi Rahula, kes muusikapala arranžeeris ja produtseeris. Kaasa teevad ka keelpillikvartett ning Tallinna poistekoori meeshääled.

"Laul annab edasi minu soovi, et eestlased julgeksid hoida oma kultuuri ja traditsioone ning näha rohkem Eestimaa ilu.“, ütles Renate.

 

 

 

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar