Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 10
07.03.2016

Eeva Talsi esitleb märtsi lõpus sooloplaati

Curly Stringsi lauljatar ja viiuldaja Eeva Talsi annab sel kuul välja sooloplaadi koos Juhan Aruga ning see kannab pealkirja “Vähemalt täna”.

“Vähemalt täna” hakkas kujunema 2015. aasta augustikuus, kui Eeva & Juhan leidsid, et päris tore on koos muusikat ja sõnu kirjutada. Just seda loomisrõõmu ja head tundmust tahetakse albumi ning kontsertidega nüüd jagada.

Kaasa löövad ka head sõbrad ja andekad muusikud: Mari Jürjens kitarri ja sooja lauluga, Kristjan Kallas ilusatel sõbralikel trummidel, Lauri Lüdimois tundlikult klaveril, Taavet Niller madalatel keeltel, Villu Talsi rõõmsal mandoliinil ning Jalmar Vabarna kitarril sama osavalt ja elavalt nagu alati.

Helikandja esitluskontserdid toimuvad:

25.03 kell 18:00 Tallinna Rahvusraamatukogus
26.03 kell 18:00 Tartu Tubina saalis
27.03 kell 16:00 Viljandi pärimusmuusika aida suures saalis

Curly Strings avaldas lummava muusikavideo uuele singlile "Hommik"

Trotsides 17ne kraadist pakast ja 40ne sentimeetrist lumevaipa, filmiti jaanuari alguses muusikavideo Curly Stringsi uuele lummavale singlile "Hommik". USA’s Nashvilles salvestatud lugu sündis läinud aasta sügise hakul Eeva Talsi ja Juhan Aru koostöös.

"Kohe kui bändiga seda lugu arranžeerima hakkasime, saime aru, et sellele loole tuleb teha video. Meie bändi kõla ja selle loo avarad sõnad lausa sulasid kokku", kirjeldab loomeprotsessi Eeva Talsi.

"Huvitav fakt on seegi, et praeguse video autorid võtsid meiega veel enne selle loo sündi ise ühendust sooviga meile üks muusikavideo filmida", räägib bändi mandoliinimängija Villu Talsi. "Algselt planeerisimegi üldse ühest teisest loost video teha, kuid kui neile selle idee saatsime, lõid lambid ka nende peade kohal põlema", lisab Villu. "Õnnelike juhuste kokkulangevus", nendib Eeva.

Räpparid Ingmar Gailit ja Robet Lõvi avaldasid laulu koos Jana Liisa Johannsoniga

Eesti Hip Hop auhindadel Aasta Uue Tulija tiitli noppinud Ingmar Gailit ja superstaarisaatest tuule tiibadesse saanud Jana Liisa Johannson on jõud ühendanud Eesti räpimaastiku tõusva tähe Robert Lõviga. Koostööst sündis värske lugu “Siis räägime”.

Ingmar Gailit, kelle laul “Kroonijuveel” lõi 2015. aastal laineid nii raadiojaamades kui teleekraanil, on enda kõrvale haaranud paljulubava tulevikuga räppari Robert Lõvi, kellega koos tuuakse välja tänapäeva suhtluse eripärad. Veel tuletatakse meelde, et vesteldes ei tohi vaid endaga arvestada.

Loole lisab vürtsi refräänis laulev ning saatest “Eesti otsib superstaari” tuule tiibadesse saanud mahedahäälne Jana Liisa Johannson.

Kuigi uue loo muusika autor pärineb välismaalt, on sellele kõlalise lihvi andnud meie oma DJ Critikal.

Kali Briis otsib debüütalbumile toetajaid

Kali Briis on lõpuks oma bändikaaslastega viiulid ühte kappi saanud ning selle viljaks ei ole miski muu, kui esimene bändiga plaat.

"Viimased pool aastat oleme veetnud palju aega Pärnus Postimaja proovikas, kus oleme kirjutanud ja salvestanud materjali meie esimese ühise stuudioalbumi "Let’s Play Love" tarvis. Albumilt leiab ühtekokku kaheksa Alan Oloneni kirjutatud lugu, mis viiekesi aranžeerides üheks tervikuks loodi," selgitasid bändiliikmed Hooandja lehel.

Oloneni hinnangul on plaadil sügav sisu. "Minu jaoks on see album üleüldiselt väga suur samm, kuna esmakordselt pole ma sada protsenti vastutav kogu helipildi eest. Sõnad ja muusika on minu kirjutatud, kuid kõla ja aranžeering on segu viie inimese ja hea sõbra visioonist. Kahtlemata üks põnevamaid ettevõtmisi minu elus," kirjeldas ta.

Tänaseks on plaadimaterjal olemas, puudu on veel mix, master ja helikandja väljaanne CD kujul. Plaadi ilmumist saab toetada Hooandja lehel.

Singer Vingeri juubelikontserdil astub lavale ka Kurjam

Singer Vingeri 30. juubeli pidustused Rock Cafes koguvad tuure ja õhtu külaliste nimekiri aina kasvab.

Juubilari tulevad tervitama pungirahvale juba ammu tuttavad kutid Tartu koosseisust nimega Kurjam. Kolmeliikmeline punkansambel on hullutanud rahvast juba 1996. aastast.

Lisaks erikülalistele lubab õhtukangelane Singer Vinger oma fänne rõõmustada ka täiesti värskete paladega.

Uue albumi valmimist planeeritakse tulevasse sügisesse. Uksed juubelipidustustele avanevad 11. märtsil kell 21.00.

Lauri Pihlap avaldas värske singli "I Ain't Sellin"

Laulja Lauri Pihlapi värske singel pärineb tema möödunud kevadel ilmunud teiselt albumilt "LP".

"Laulu refräänis ütlen, et ma ei müü oma hinge," selgitas muusik. "Selle laulu tekst sündis elus huvitaval perioodil juba mõned head aastad tagasi. Ütleme nii, et mõistsin äkki, et maailm on (minu jaoks) palju keerulisem paik, kui oleksin võinud arvata. Tekkis palju küsimusi. Mida uskuda? Keda usaldada? Miks on asjad nõnda nagu nad on? Kas ja kuidas ma selle kõigega hakkama saan?"

Lauri sõnul on tema albumil nii mõnigi lugu filosoofiline ja elu üle mõtisklev ning sama võib öelda ka uue singli kohta.

"Sõnumi kodeerib iga kuulaja alati isemoodi lahti," on artist veendunud.

"Päris sellise soundiga lugu pole minu repertuaaris ka varem olnud. Agressiivsem kui kunagi varem. Nii et mul on hea meel esitleda midagi uut," lisas Lauri.

"I Ain't Sellin'" on Lauri Pihlapi kirjutatud ja produtseeritud koos Semy Morguniga.

Legendaarne Viljo Tamm valmistub juubeliks

Kaua tehtud – kaunikene. Viljo Tamme uut lugu ootasime kaua ja poole aasta eest võttis mees asja tõsiselt käsile. Tamm on end rahva südamesse laulnud paljude algupäranditega nagu "Vaikin Siis Kui Mul On Valus", "Laugaste Pääl On Jää", "Nüüd Ma Tean", "Ingel", "Üksindus", "Täna On Mul Siiski Õnne"... On kaasa teinud legendaarsetes bändides Fix, Repriis ja Apelsin, praegu Viljo Tamm Bänd. Just sel aastal saabub sel igipõlisel muusikamehel järjekordne ümmargune verstapost ning uue kogumiku üheks “pääsukeseks” on laul nimega "Vaikuse Taga Näen Sind". Loo muusika poolega tegeles stuudios produtsent Peeter Kaljuste, kes juba aastaid plaaninud koostööd Viljo Tammega. Juubeliaasta on selleks aga kindlasti kõige õigem aeg!

Everin avaldas house´iliku singli

Everin, kelle sulest on tulnud lood nagu “Kiusatuseks jään”, “Tunnete võrgus” ja “Sind armastan ma”, on välja andnud uue singli, milleks on “Teine võimalus”.

Tegemist on house´iliku looga, mis on valminud koostöös Lauri Siskaga.

''Lugu räägib teise võimaluse andmisest, ent laulu sisu on sügavam – kõik teevad valikuid, kas need on õiged või valed, seda ei tea öelda keegi,'' kommenteerib Everin.

 

 

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap