Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Eesti hiphopparid räägivad elulistel teemadel
21.08.2009
21. augustil algab Elvas 3. Eesti Hip Hop Festival, mille raames astuvad üles Eesti parimad räpparid. Festivali ühe korraldaja Maido Mölsi hinnangul läheb Eesti hip hopil hästi. “Kui me kunagi alustasime, ei kujutanud ette, et me ühel hetkel jõuame reaalselt ka festivalini. Aga seekord astub üles 40 erinevat artisti. See arv räägib juba enda eest,” kommenteeris Möls.

40 artisti hulgas on kümmekond nime, keda teatakse rohkem. Ülejäänud jäävad laiemale publikule tundmatuks. Mölsi sõnul on aga ka just nende hulgas noori, kes on isegi osavamad kui mõned vanemad ja tuntumad tegijad.

Kui Ameerikas on palju räppareid, kes ülistavad luksuslikku stiili ja võrdlevad, kellel on rohkem kuldhambaid või jämedam kett, siis Eesti hiphopparite sõnum on pigem elulisem. “Eesti mehed räägivad rohkem elust enesest. Popartistid jäävad pisut pealiskaudseks. Räpparid julgevad minna teemadega sügavamale,” võrdles Möls.

Eesti keele sobivuses räppimiseks Möls ei kahtle. “Mulle tundub, et see sobib. Eesti keelt saab sättida ja riime ja luuletusi saab teha igatpidi. Kahju, on ainult sellest et maailmas meist inimesed nii vähe aru saavad. Üle piiri selles keeles räppides väga ei jõua,” arvas Möls.

Eesti Hip Hop Festival kestab 22. augustini ning pakub lisaks erinevatele hiphopparitele ka graffiti kunstnike loomingut ning breiktantsijate oskuseid.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap