Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 11
14.03.2016

Würffel annab välja teise albumi

Elektro-poptriol Würffel ilmub 1. aprillil teine stuudioalbum “I’m Facing North”.

Helikandja sisaldab kümmet pala ning nende autorid on ansambli liikmed Rosanna Lints, Tarvi Kull ja Kaspar Kalluste.

Albumi kujundas Sohvi Viik, lood masterdas Siim Mäesalu Sonic Mediast.

Aprilli keskel avaldab I Wear* Experiment oma debüütalbumi "Patience"

"Patience" on pikaajalise töö ja kannatlikkuse vili. Koostöös produtsent Martin Kuudiga valminud plaat koosneb kaheksast loost, mis viivad kuulaja teekonnale eepilistest staadionihümnidest kõige underground’imate reivipidudeni.

Plaadil teevad kaasa ka bändi head sõbrad ja andekad muusikud Kristel Aaslaid, Taavi Paomets, Robert Linna ja Jaan Varts. Albumi kujunduse autoriteks on Kristjan Oden ning Renee Altrov.

"Patience" esitluskontsert toimub 28. mail Kultuurikatlas, Tallinnas.

Mart Abro pühendas armastatud naisele laulu!

Mart Abro avalikustas oma suvel valmivalt EP-lt uue singli “Ma tean sa tead”. Muusik kommenteerib Facebooki fännilehel: “Laul, nagu ka kõik teised laulud EP-l, on kirjutatud  naisele, keda armastan! Ja see lugu on minu kingitus temale naistepäevaks. Imelist naistepäeva!”

Artjom Savitski esitleb sel nädalal uut singlit ja videot

15. märtsil esitleb Artjom Savitski oma uusima singli “Vajuta gaasi veel” muusikavideot.

Varasema laulu “Valin ise oma tee” järjena Artjomi suvetunnetest tekkinud loo lindistamisel lõi kaasa suur hulk andekaid noori inimesi, aga ka artisti oma bänd ja tantsijad.

Laulu sõnumiks on see, et iga inimene peaks oskama leida oma elust midagi, mis teeb teda õnnelikuks ning sellega tegelema.

Mitmed tuntud muusikud kutsuvad inimesi toetama lastele pillide soetamist

Muusikaõppe jätkumiseks lähiaastatel on vaja soetada tuhandeid pille, et muusika kõlaks Eestis ka aastate pärast. Paljud praegu kasutuses olevad pillid on vanad, sageli jääb mõne pilliliigi õpe tahaplaanile, sest õppeasutustel napib raha kallite pillide ostmiseks.

Maestro Tõnu Kaljuste sõnul on meie muusikatraditsioonide kestmiseks ülioluline, et leitaks raha laste pilliõppeks. Just tema ettepanekust sündis EV100 ühiskingitus "Igal lapsel oma pill", mille raames soetatakse nelja aasta jooksul muusikaasutustele uusi pille.

Need, kes soovivad toetada laste pilliõpet, saavad helistada numbrile 9005505 ja toetada 5 euroga. Piletilevi keskkonnas saab soetada "Igal lapsel oma pill" toetuspileteid. Samuti on avatud spetsiaalne ühisrahastuskeskkond pill.hooandja.ee, kus on võimalik toetada juba kindlat muusikaasutust pillide ostmisel.

Muusik ja Ewert and The Two Dragons kitarrist Erki Pärnoja sõnul on väga tähtis, et lapsed saaksid muusikat õppida juba varases lapsepõlves. Kahe väikse põnni isana seisab ta selle eest, et ka lasteaedadesse saaksid soetatud uued muusikainstrumendid.

Muusik, viiuldaja ja Curly Strings solist Eeva Talsi, kes ise alustas viiulimänguga juba kolmeaastaselt, peab oluliseks, et lastel oleks võimalus muusikakoolides õppida erinevaid stiile. Nii leiavad muusikat südames kandvad lapsed ise omale meelepärase pilli ja stiili, mida naudinguga harjutatakse. Praegu jääb õpe tihtipeale erinevate pillide ja ka õpetajate puuduse taha.

Jaan Tätte seisab hea Saaremaa pillide eest. Eelmisel aastal andis ta heategevuskontserti Orissaare muusikakoolis kontrabassi ostmiseks. Kokku koguti raha rohkemgi kui ühe kontrabassi jagu. Ka sel aastal vaatab Tätte koos muusikakoolidega, milliste pillide järgi on järgmisena vajadus kõige suurem.

Kogu info ühiskingituse "Igal lapsel oma pill" kohta on leitav veebilehelt www.ev100.ee.

Elektroonilist popmuusikat viljelev ansambel Nivoo avaldas loo „Jälg ja vari“

Kolm aastat tegutsenud kollektiiv on tänaseks ilmutanud omanimelise EP ja mitu singlit. Uues loos teevad kaasa Siim Rospu kitarril, Ats Treimaa bassil ja Daniel Reinaru trummidel. 

„Jälg ja vari on lugu, mis räägib Looja ja inimese või ka kahe inimese vahelisest suhtest, kus

toetutakse tugevamale poolele. On selline ütlemine, et kaks paari jalajärgi on rannal, kuid vahepeal ühed jäljed kaovad. See on see hetk, kus ühel on raske ja teine kannab teda oma süles. Sellest ütlemisest inspireerituna sündiski antud laul,“ kommenteerib loo autor Viivika Reintam. Nivoo lõid muusikud Viivika Reintam (vokaal) ja Risto Iljas (klahvpillid, elektroonika) 2013. aastal. Bändi muusika on mõjutatud stiilidest nagu pop, r&b ja electro.

Sõpruse Puiestee tähistab 15. sünnipäeva

Sõpruse Puiesteel täitub 15 aastat aktiivsest tegutsemisest. Sünnipäevakontserdil astuvad üles ansambli liikmed algusaastatest ning esitusele tulevad vanad igihaljad ja ka päris uued, esmaesitlust ootavad lood.

Bänd alustas aktiivset tegevust 2002. aastal Tallinnas. Idee sai alguse juba aastal 1992, mil ansambli ristiisa Andres Rooväli käis välja mõtte teha kerget elektroonilist muusikat, mis läheks laiadesse massidesse, kuid mille sõnum oleks varjatult sügav. Tänaseks on muusikaliste vormide piirid küll avardunud ja elektroonika kõrval domineerivad "klassikalised" instrumendid. 2002. aastal tõusis kollektiiv looga "1905” eesti muusika edetabelite tippu ja püsis seal aasta, pälvides erinevaid kohalikke muusikaauhindu.

2003. aastal ilmus ansambli esimene kauamängiv "Mustale merele", mis sisaldas palju edukaid laule nagu "Ma olen õnnelik, et inimesed on nii ilusad ja head”, "Kaks meest”, "Krambid”, "Kaotaja” jne. 2011. aastal liitus ansambliga lauljatar Merili Varik ning Sõpruse Puiestee osales Eesti Laulu poolfinaalis looga "Rahu, ainult rahu”.

Tänaseks kuuluvad põhikooseisu Allan Vainola, Merili Varik, Mait Vaik, Andrus Uutsalu, Mart Süda, Kaupo Kaldmäe, Tõnis Veelmaa ja Abraham Kenny. Eelmise aasta novembris avaldas Sõpruse Puiestee oma viienda albumi “Mõistlikult ja mugavalt” näidates jätkuvalt tugevat loomingut.

Firmabändil Palavik sai valmis plaat

Viimastel aastatel on järjest populaarsust kogumas firmabändide loomine, samuti on ettevõtete enda bändid heaks vahelduseks igapäevasele tööle.

Microsofti band Palavik on selles liikumises osalenud üsna algusest peale ja 2016. aastal saab täis 10 aastat tegutsemist. Viimasteks jõuludeks valmis ka Palaviku esimene plaat "windows kümme" kus seitsmest loost 4 on omalooming ja kolm on tuntud lugude töötlused. Plaati saab soetada ansambli kontsertidel.

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap