Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 12
21.03.2016

Mikk Tammepõld  avaldas tempoka singli

Mikk Tammepõld avaldas uue singli “Armuandja”. Tegemist on esimese singliga Miku teiselt eestikeelselt sooloalbumilt, mis ilmub käesoleva aasta sügisel. Laulu teksti autoriks on Mari Lauk. Lugu on salvestatud Musicworks stuudios Arne Holmi poolt. Stuudiomuusikuna oli Mikul abis trummar Mikk Simson. Mikk Tammepõld annab koos oma uue soolobändiga kontserdid 15. aprillil Paides, Wabalinna Majas, 16.aprillil Tartus Genialistide klubis ja 22. aprillil Tallinnas Von Krahlis. Tartu ja Tallinna kontserditel astub soojendusesinejana üles Mick Pedaja.

Luisa Värk ja Alen Veziko lähevad tuurile

Kontserttuur kannab pealkirja „Maalida võiks maailma“.  Luisa ja Alen on koos laulnud juba pikki aastaid. Viimasest kontserttuurist on tänaseks möödas 5 aastat. Uut muusikat on tulnud välja nii Luisal (CD Maalida võiks maailma (2015)) kui Alenil (CD Sinu poole teel (2015)) ja nii esitatakse ka sellel korral ikka oma värskemate palade paremikku. Kindlasti ei jää kuulmata ka vanemad, tuntud ja armastatud hitid nagu “Ei ole öeldud tuulde”, „See maa“, “Minu Päike” või “Kodu”. Ja nagu eelmisel kontsertreisil, saadab lauljaid klaveril ja aitab taustavokaaliga Priit Sootla.
Luisa ja Alen ootavad kõiki oma sõpru ja fänne kontsertidele, et koos üks mõnus muusikaelamus luua.

Helen Adamson avaldas isiklikest raskustest kõneleva loo

Lauljanna Helen Adamson avaldas uue singli “Peegel Peegel”, millega koos ilmus samaaegselt ka loo inglisekeelne versioon "Mirror Mirror".

Loo autoriteks on Helen Adamson, Mari Tamm ja Robert Stanley Montes.

"Ma ei ole ligi aasta avaldanud juba ühtegi uut lugu. Kirjutasin loo "Mirror Mirror" ühel oma raskeimal hetkel, kui tundsin sügavat üksindust ja hingelist segadust. Mul ei olnud plaani lugu singlina avaldada seni, kuni ühel õhtul hakkasid peas jooksma loole eestikeelsed sõnad," kirjeldas Helen.

Koostöös andeka laulusõnade kirjutaja Mari Tammega viimistleti sõnad just selliseks nagu nad kõlavad nüüd. "Ma olen avaldanud väga ausaid ja siiraid lugusid armastusest, aga niivõrd isiklikku, raskustest kõnelevat lugu ei ole ma varasemalt julgenud avaldada," lisas Helen.

Põhja Konn avaldas singli „Kas ma Eestit unes nägin?“

Kollektiiv Põhja Konn on otsustanud tuua koos Betti Alveri viisistustega ilmavalgele ka oma varasemad palad ning lükanud seetõttu albumi avaldamise oktoobrikuusse. Esimese loona Põhja Konna varasemast repertuaarist avaldatakse Juhan Liivi luuletuse „Kas ma Eestit unes nägin?“ viisistus.

Oktoobrikuus ilmuvale kauamängivale „Tähetund“ jõuab neli Betti Alveri luuletuse viisistust („Selle ilma igav kainus“, „Tähetund“, „Pigilind“, „Mitte viirastus, meeltepett“) ning neile lisanduvad kaheksa laulu Põhja Konna varasemast repertuaarist. Sh Jakob Liivi „Võitlus“, Karl Ristikivi „Mängivad pillid, kuu on vees“ ning Lydia Koidula „Ilu“ viisistused. Kõik lood, v.a käesolev „Kas ma Eestit unes nägin?“, salvestatakse uuesti ning palad miksib ja master´dab Ö Stuudio helitehnik Martin Kikas.

Singli „Kas ma Eestit unes nägin?“ kirjutasid bändi laulja Valter Soosalu ja kitarrist Jürgen Kütner aastal 2007 ning sõnad viisistas Robin Juhkental.

Põhja Konna uusi ja vanu lugusid võib viieaastase pausi järel kuulda 6. mail Mailaulu ja Prima Vista festivali raames Genialistide Klubis.

Kosmikud taasesitlevad 2006. aastal ilmunud albumit “Pulmad ja matused“

Kosmikute kolmas stuudioplaat „Pulmad ja matused” on siiani bändi edukaim album, sisaldades hitte „Jeerum”, “Viimane etapp”, „Üliintelligentne”, „Iga reklaamtahvli taga” ning „Pulmad ja matused”. Plaati esitleti kümme aastat tagasi läbi raskuste, kuna laulja Hainz oli vigastanud Achilleuse kõõlust ning tuur tuli läbida ratastoolis. Vigastusterohkest spordist loobumine annab sedapuhku lootust minna liikvele täisjõududega.

Kontserdid toimuvad aprillikuus Järvakandis, Tartus, Põlvas, Pärnus ja Tallinnas. Kosmikud esitavad juubeliplaati täies mahus, sealhulgas tuleb esmaettekandele lugu „”Lilled“”, mis pole kontsertidel seni kõlanud. Lisaks pakuvad Kosmikud muidugi ka oma live-lugude paremikku teistelt plaatidelt ja lisaks sellele liitub Tartus, Pärnus ja Tallinnas Kosmikutega Üllar Jörberg, kellega bänd salvestas hiljuti lood “„Jeesus Kristus”“ ja “„Reisin“”. Tallinnas astub lavale ka DND.

Ansambel Taak avaldab neljanda albumi

Taaga neljas album, 11. aprillil ilmuv "Supersargasso" jätkab sealt, kuhu nelja aasta eest raiuti "Rist viletsuse teel". Mõtlikuma ja mitmetahulisemana, kuid endiselt tulvil kummitavaid käike ja kibedat teravmeelsust, sukeldub Taak ajastuvaimu mäslevatesse voogudesse, kõditab inimloomuse tumedat kõhualust ja toob surnuohvreid võimukatele varjudele möödanikust. "Supersargasso" on sõlmpunktiks Eesti vana kooli tumerokile, ulmelisele esteetikale ja sisekaemuslikele eleegiatele, hüppelauaks mustast minevikust ennustamatusse tulevikku.

50 minuti pikkuse "Supersargasso" üheksa lugu salvestas Keijo Koppel stuudios Roundsound. Plaadiümbrise kujundas Andres Rohtma.

Ansambel avaldas ka plaadilt esimese singli pealkirjaga „Õrjetu Jaak“.

Praeguse nime all kümnendi tegutsenud kaamosliku raskeroki bändi Taak kõik kolm täispikka albumit on jõudnud Eesti Muusikaauhindade metal-kategooria esikolmikusse.

Frankie Animal pööras värske singliga uue lehekülje

Frankie Animal avaldas aprillis ilmuvalt albumilt esimese singli. Loo pealkirjaks on "The Backbeat" ning bändi jaoks tähistab see uue lehekülje pööramist.

""The Backbeat" märgib uue aja algust. See on pärit eluetapist, mil justkui esimest korda oli vaja ise päriselt otsuseid teha ja täiskasvanulikumalt käituda. Tagasi vaadates on asjade käik olnud loomulik, aga hetkes tundus kõik palju keerulisem. Kirjutasime loo tegelikult juba poolteist aastat tagasi ning see oli meie esimene samm uue albumi suunas. Tundsime, et oleme laulukirjutamise mõttes suure sammu edasi astunud. "The Backbeat" on meile uue hingamise andnud," kirjeldas bänd.

Frankie Animali uus album ilmub aprillis, esitluskontserdid toimuvad maikuus.

31. märtsil astub Frankie Animal üle pika aja lavale Tallinnas, Tallinn Music Weeki raames klubis Sinilind.

 

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar