Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 13
28.03.2016

Mikk Mäel ilmus singel pealkirjaga “Dilemma”

Tegemist on looga, mille leiab ka laulja omanimeliselt debüütalbumilt. Muusika autoriks on Tanel Padar ja sõnad on loonud Maian Kärmas, produtsendiks Tomi Rahula.

“Tanel Padari kirjutatud lugu on kahtlemata üks ägedamaid laule, mis minu plaadil ja mul on hea meel see viimaks ka singlina välja lasta. Lisaks on see minu esimene singel, millele on tehtud muusikavideo,” sõnab Mikk Mäe ise.

Muusikavideos astub üles näitleja Ajjar Ausma, idee sündis selle aasta alguses ning video tegemiseks kutsuti appi laulukirjutaja ja režissöör/videograaf Kenneth Rüütli.

Trad.Attack! põrutab maailmatuurile

"Festivalidel, kus sellel poolaastal esineme, võib külastajate arv küündida 60 000 kanti," räägib ansambli Trad.Attack! liige Sandra Sillamaa. Bänd alustas möödunud reedel tänavuste välisreisidega, kui Saksamaal anti kolm kontserti. Aprilli lõpus minnakse aga tuuritama peaaegu kolmeks kuuks.

Trad.Attack! võtab kunagi välja öeldud soovi esineda igas maailma riigis väga tõsiselt. 22. aprillil sõidab bänd kolmeks nädalaks Hiinasse ja Lõuna-Koreasse.

"Sealt augustini jätkub meie tuurigraafik nii: Hiina, Lõuna-Korea, Saksamaa, UK, Kasahstan, Malta, Saksamaa, Holland, Tšehhi, Poola, Kanada (kolm nädalat), Portugal ja Belgia," paljastab Sandra, kuhu tee neid tänavu viib.

Hiinas esineb bänd kolmel suurel festivalil, millest üks on showcase-festival, kus neid tutvustatakse Aasia turule. Samuti tuleb üks ülesastumine Eesti päevadel.

Daniel Levi uus singel räägib armastusest

Daniel Levi ehk laulja Daniel Viinalassi uue laulu pealkirjaks on “Armastus kõneleb” ehk “Love Speaks” ja video on kokku pandud erinevatest esinemisest — alates elutoatuuri mini-kontsertidest kuni Nordea kontserdimaja ja Saku Suurhalli lavadeni. Laulu sõnum julgustab seisma asjade eest, mis on olulised, mitte lihtsalt vooluga kaasa minema.

Daniel esineb oma bändiga muide ka Tallinn Music Weekil — 31. märtsil Solarises ja 1. aprillil Rock Cafés koos Elina Borni, Jüri Pootsmanni, Karl-Erik Taukari ja paljude teistega!

Tartu Indiefest seab end kevadises Tartus sisse

Indiefesti mõnus õhkkond kutsub publikut hiliskevadel esimeste tõeliselt suviste ilmadega murule ja klubisse nautima rohkem ja vähem alternatiivseid muusikuid Eestist ning välismaalt.

2016. aasta Indiefest toimub 19.-21. mail Genialistide klubis ja Tartu Loomemajanduskeskuse pargis. Klubiõhtul astuvad uue muusikaga fännide ette HU? ja Kali Briis Band, peresõbraliku pargikontserdi peaesineja on armastatud etno-rokk bänd Dagö. Esinejate read täienevad peagi!

Dagö kodused kitarritõmbed, sarkastilis-geniaalse lüürika ja Lauri Saatpalu müriseva hääle tunneb igaüks juba kilomeetrite kauguselt ära. 1998. aastal tegevust alustanud etnomõjutustega rokkbänd on omal moel südamesse pugenud ilmselt igale eestlasele. Dagö on võitnud eesti muusikaauhinna parima etno/folkartisti, aasta bändialbumi ja aasta ansambli kategoorias.

HU? viimatised live-esinemised jäävad 2013. aastasse, kui ilmus selle Eesti elektropopi supergrupi kolmas kauamängiv "Bermuda". 2007. aastal vallutas bänd tormijooksuga kõik Eesti raadiojaamad ja telekanalid sensatsiooniliste singlitega nagu "Absoluutselt", "Depressiivsed Eesti väikelinnad" ja "UV faktor 5". HU? kolmainsus Hannaliisa Uusma, Leslie da Bass ja DJ Critical on aga uue muusika lubadustega fänne õrritanud omajagu ning Indiefest toob nad sammukese võrra austajatele lähemale.

Kali Briis ehk Alan Olonen on electro-souli meister Paidest, kes on mõnusalt voogavate rütmidega Eesti muusikamaastiku kõrvu paitanud juba üle kümne aasta. Pannud pillid ühte kappi oma bändiga, sündis Kali Briis Band. 2015. aastal lõi Kali Briis laineid Eesti Laulu konkursil looga "Idiot" ning süstis oma kirevate särkide ja hüpleva liikumisega kuulajatesse energiat kauemaks kui kolmeks minutiks. Kali Briis Band esitleb Indiefestil oma ahjusooja kauamängivat "Let’s Play Love".

Maarja Nuut esitleb teist plaati

Hetkel üks rahvusvaheliselt tuntumaid Eesti pärimusmuusika uuendajaid Maarja Nuut esitleb kevadisel Jazzkaarel oma teist plaati "Une meeles" - plaadiesitluskontsert toimub 1. mail kell 16.00 Tallinnas Vabal Laval.

Albumil kõlav muusika kompab tõsielu ja unenäolisuse piire ning nagu Maarja Nuudi kontsertidele omane, kohtuvad minimalism ja eksperimentaalne muusika traditsiooniliste tantsulugude, laulude, juttude ja live-elektroonikaga.

Uuel plaadil kõlab 12 lugu, mõne pala motiive võib teistsugusel kujul leida ka Maarja Nuudi esimese albumi pealt. “See ehk ongi minu muusika kõige tugevam ühisnimetaja pärimusmuusikaga — telg jääb paika, kuid seda ümbritsev peab ellujäämiseks ja aktuaalsuse säilitamiseks pidevalt kohanduma ja muutuma,” kommenteerib ta.

Maarja Nuudi esimene plaat “Soolo” ilmus 2013. aasta kevadel. Nüüd, kaks aastat hiljem, on artist töötamas professionaalse rahvusvahelise tiimiga ning nagu kinnitas edukas turnee mullu sügisel USAs ja Kanadas, suudab Eesti pärimusest algtõuke saanud elektro-akustiline muusika kõnetada ka välismaist publikut.

Ansambel Posõ kogub debüütplaadi jaoks raha

Ansambel Posõ on 2012. aastal Viljandi pärimusmuusika festivalil sündinud folk’n’roll punt, kuhu kuulub 6 omanäolist, energilist ja elujaatavat noort muusikut - Ariel Marksalu, Kristjan Põldmaa, Oskar Ilves, Hendrik Lõpp, Kairo Pettai ja Otto-Georg Kirsi. Ansambli juured on korraga maas nii Pärnus, Viljandis, Lavassaares kui Audrus. Alates tegutsemise algusest on Posõ äramärkimist leidnud erinevatel võistumängimistel. Näiteks on võidetud vabariiklik koolibändide konkurss BÄM, Tudengibänd ja Tudengite eurovisioon.

Nüüd on bänd otsustanud avaldada oma esimese plaadi. Selleks, et plaan õnnestuks, vajab Posõ  oma sõprade, fännide, toetajate ja lihtsalt heade inimeste abi. Albumit saab toetada portaalis Hooandja.

Noored muusikud said valmis uue klubiloo „Found my“

Noored muusikud Kristian Torm ja Egert Kanep on valmis saanud tempoka klubiloo. Lugu kannab pealkirja „Found My“, laulu esitaja ja sõnade autor on Kristian Torm, muusika eest on hoolt kandnud Egert Kanep. Kristian Torm on 16-aastane noormees, kes tegeleb laulmisega ning unistab esinemisest laiema publiku ees. Egert Kanep on muusikaga tegelenud 10 aastat, omaloominguga alustas aga vaevalt aasta tagasi. Mõlemad noormehed on Vastseliina muusikakooli kasvandikud.  

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar