Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 14
04.04.2016

Katrin Ruusel ilmus singel „Sõda”

30. märtsil ilmus Katrin Ruuse uus singel “Sõda”. Loo viisi ja sõnade autoriks on Katrin ise ning pala produtseeris Siim Sillamägi. Laulule filmiti video Patarei vanglas, klipi autoriks on Rauno Oolberg.

Lugu räägib purunevast armastusest, valusatest, kuid värsketest tunnetest veel enne seda, kui inimesed on lõplikult valmis oma teed lahutama. “Vahel lihtsalt tead, mis ootab ees, aga võitled ikkagi selle vastu ja tahad kõike parandada. Suhete puhul on mõnikord parim parandus need lõpetada. Minu jaoks on lugude kirjutamine nagu teraapia, saan kõik oma tunded ja emotsioonid välja elada ning neid jagada ka teistega. Lugu “Sõda” sündis umbes poolteist aastat tagasi, olen juba ammu tahtnud seda lugu avaldada, kahjuks või õnneks ei ole ma varem saanud seda teha, kuid tunnen, et nüüd on õige aeg, haavad on paranenud ja alles on jäänud vaid üks viis, mis mulle neid vahel meenutab,” kommenteeris Katrin Ruuse.

Katrin Ruuse on “Eesti otsib superstaari” 2012. aasta finalist, kes on teinud koostööd Ardi Kaljuveega, kellega on ta välja andnud 2 lugu: “Tell Me” ning “Jahitav” ja Anterro Ahoneniga, kellega koostöös valmis enne jõule lugu “Kiirga soojust”.

Ilmus Pur Muddi teine singel

Eesti Laulu konkursilt tuule tiibadesse saanud kollektiiv Púr Múdd avaldas koos muusikavideoga oma värske singli “Figures”.

“Loo peamine sõnum on, et alati tuleks otsida oma rada, isegi, kui see ei ole veel sisse tallatud või ei vasta kellegi teise ootustele,” räägib laulja Joonas Alvre. Tema sõnul sündiski lugu mõttest, et kõigi jaoks on siin elus oma koht ja kutsumus, mis tuleb üles leida. “Selleks, et unistusi püüda, peab jääda iseendaks,” tõdeb ansambel.

Videos kõnetab vaatajat suurepärane tantsija ja koreograaf Joel Kotsjuba. Video on Púr Múddile omaselt tumedais toonides, kuid loo sõnum ise pole seda mitte.

Kaameratöö eest vastutas Dave Rooso.

Estonian Voices avaldas Viljandi Vibesi raames video

Vokaalansambel Estonian Voices tuli välja uue videoga loole “Ära löö noorikut”. Tehtud töö sai valmis Viljandi Vibes sessioonide raames.

Estonian Voices on nii Eestis kui Euroopas kõrgelt hinnatud vokaalkuuik, kes viljeleb jazzi ja folkloori sugemetega a capella muusikat. Kui kollektiiv on enim tuntud lõbusate jazz/pop hittide arranžeeringute poolest, siis just valminud video jaoks helisesid nende hinged hoopis sügavamatel taktidel. Kuuik esitab efektselt läbi komponeeritud muusikat, mis ei tohiks kuulajat külmaks jätta.

Viljandi Vibes on akustiliste live-sessioonide kanal, mille eesmärk on tutvustada head uut Eesti muusikat ja põnevaid paiku Viljandis.

Sunset Waves sai valmis rütmika loo

Ansambel Sunset Waves, kellelt jõudsid eelmisel aastal raadiotesse lood “Mälestus” ja “Sinu juurde tagasi”, sai valmis uue pala “Nii kõik jääb”.

Lugu on segu erinevatest stiilidest, milles on kasutatud rütmikaid elektroonilisi elemente ja eheduse lisamiseks ka akustilisi pille.

Sõnad räägivad sellest, et üritatakse veel uut võimalust saada ning muuta eelnevalt tehtud vead heaks.

Jana Kasel ilmus mõtlemapanev lugu

Möödunud nädalal ilmus Jana Kase ja Arvi Aigro kirjutatud laul “Ood nr. 6”, millele filmiti ka mõtlemapanev video.

Laul ja video on inspireeritud täna Euroopas ja Eestis toimuvast ja seda kirjeldavad märksõnad nagu segadus, kooseluseadus ning rändekriis.

“Inimestel on alati piir, kui palju kannatada. Kui kannatus katkeb, tekib vastupanu. Sellest see lugu ongi,” selgitas Kask.

“Imelik, et inimesed leiavad nii lihtsalt endi hulgast vaenlaseid, selle asemel, et hoida kokku ja tunda ühtsust,” lisas lauljatar. “Uue loo sõnum ongi see, et hoidkem üksteist, ärgem kakelgem ja ohu saabudes saame vaid koos olla, sest peale meie endi ei aita meid keegi.”

Ansambel Bombillaz andis välja värske reggaeloo “Suve ilusaim päev.

“Suve ilusaim päev” on mõnusaks sissejuhatuseks Bombillaze maikuus ilmuvale

kolmandale kauamängivale plaadile, mille valmimisele on ka kõigil Bombillaze

sõpradel ja fännidel tänu Hooandja vahendusele võimalik ise õlg alla panna.

Küsimusele kas suvest inspireeritud laulu avaldamine varakevadel kui väljas on

kraade napilt üle nulli ja õues laiutavad veel porised lumehunnikud pole mitte liiga

varajane ettevõtmine, vastab bändi laulja- frontman KillBaba järgmist:

“Kõik meie sõbrad teavad, et kus esineb Bombillaz, seal valitseb alati ka suvi. Ma

arvan, et just täna ongi aeg laulda suvest, sest pärast kurnavat talve, kaamose käes

vaevleva eestlase suveihalus on just praegu kõige valusam. Esimesed soojad

päikselised päevad annavad meile lootust, et suvi ka sellel aastal tuleb ning meie

ülesanne ongi seda sooja tunnet omaltpoolt võimendada. Kutsume kõiki üles toetama

meie plaadi sündi Hooandja vahendusel

Kollektiivi kuuluvad: Kill Kaare (laul, rütmiinstrumendid), Tõnis Leemets (kitarr), Tanel Liiberg (basskitarr), Arno Kalbus (trummid, tablad), Kristjan Jõemägi (rütmiinstrumendid).

Jalmar Vabarna esitleb sooloplaati

Muusik Jalmar Vabarna on valmis saanud oma esimese sooloalbumi “Minapilt”. Instrumentaalne kitarrialbum koosneb Jalmari viimase pooleteise aasta jooksul valminud loomingust.

Siin on ilusaid meloodiaid, ilusaid harmooniaid, pisut kurbust ja pisut rõõmu, sügavust ja põnevust. Igaüks suhestub selle plaadiga isemoodi, leiab omad mõtted, ehk oma minapildigi.

Esitluskontserdid toimuvad 9.-20. aprillini. 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar