Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 15
11.04.2016

Setomaa folkrockpunt Zetod avaldas värske loo “Ku sa lupat”

Kollektiiv kommenteerib, et tegu on paljudele Venemaal elavatele rahvastele tuntud meloodiaga naljalauluga. “Eestisse jõudnud läbi Siberi setode. Poisil on külm üksinda magada ja ta läheb õhtul küla peale. Külanaised kurjustavad esmalt noormehega, kuid juhatavad ta siis aita tüdrukute juurde. Poiss lubab selle neiu ära võtta, kes talle suud annab.”

Zetosid näeb ja kuuleb 15. aprillil Tartu Püssirohukeldris ning 16. aprillil Tallinna Sinilinnus (Lõõtsavägilastega). Pääsmed müügil Piletilevis.

Risto Vürst on Põhja-Tallinnas tagasi!

Eelmisel nädalal avaldasid räpparid Wild Disease (kodanikunimega Jaanus Saks) ja Fate (Risto Vürst) ühise loo “Kui sajab, siis kallab” ning see oli vaid avapauguks uudisele, et viimane neist on tagasi kollektiivi Põhja-Tallinn ridades.

“Risto Vürst on pundis tagasi. Oleme tasapisi uut muusikat temaga koos teinud juba eelmisest aastast saadik, aga ametlikult on ta tagasi märtsi algusest ja koos ka mõned kontserdid juba tehtud,” kommenteeris räpikollektiiv MuusikaPlaneedile.

Risto lahkus bändist 2014. aasta suve lõpus, kommenteerides ajakirjale Kroonika: “See otsus tuli pärast pikka, suve läbi kestnud kaalumist. Otsustasin, et pean oma tegemistega jätkama. Lahku läksime sõpradena.”

Peale väikest pausi on ta niisiis jälle Põhja-Tallinnas, kuhu kuuluvad nüüd: Wild Disease aka Jaanus Saks, Kerli Kivilaan, Fate aka Risto Vürst, Mini aka Kaspar Raudkivi, Meelik Samel, Robert Loigom ja Eric Kammiste.

Mari Jürjens salvestab kolmandat albumit

Mari Jürjens teatas Facebookis, et asus Sten-Olle Moldau stuudios salvestama oma kolmandat albumit.

Helikandja ilmumise kuupäev on juba paigas: selleks on Mari sünnipäev, 27. mai.

Lauljatarilt on varem Mari Pokineni nime alt ilmunud kaks plaati: “22” (2010) ja “Maa saab taevani” (2013).

Neljapäeval algab Jürjensi kontserttuur “Kuuekeelsed. Omi ja laenatud laule” koos Riho Sibula ja Vaiko Eplikuga. Esinemised toimuvad aprillikuus Raplas, Haapsalus, Kuressaares, Tallinnas, Keilas ja Tartus.

Go Away Bird avaldas teise singli “Dora Lee”

Miks Dora Lee? Bändi ameeriklasest klahvpillimees Dirk Lloyd kommenteerib loo sündimise müstilisi tagamaid: „Kui meie kitarrimängija Stas selle loo sõnad kirjutas ja mulle toimetamiseks saatis, kõlas see nagu tavaline lugu seljakotiränduri roadtrip'ist – 20-aastane tüdruk reisib mööda maailma, seikleb ning magab suvalistes kohtades. Stasil oli tõsiseid raskusi tüdrukule nime valimisega, et see sobituks silpide arvult ning kõlaks loos hästi, aga ei oleks liiga banaalne. Ühel jalgrattasõidul torgatas talle pähe nimi Dora Lee. Kui ta koju jõudes nime googeldas, sai ta suure üllatuse osaliseks. Üks vastetest oli järelhüüe ameerika tüdrukule, kes suri täpselt 20-aastasena 1. augustil 1988, samal päeval, kui oli Stassi 30 sünnipäev... Lugu sai pärast seda hoopis uue hingamise ning stuudiost tuli välja midagi hoopis teistsugust, kui esialgu mõeldud oli.”

Loole valmis ka muusikavideo.

Ilmus Kristjan Kannukese debüütsingel

Eelmisel aastal “Eesti otsib superstaari” saates kolmanda koha võitnud Kristjan Kannukene üllitas debüütsingli “Ladurée”.

Kristjan kommenteeris MuusikaPlaneedile, et tegemist on omaloominguga ja tal on vähemalt augustini plaan iga kuu esimesel päeval esitleda omaloomingut koos videoga. Nii et jääme ootama ka järgmisi laule!:)

Laduree on Prantsuse tuntud maiustusebränd. Kõrgkvaliteetne ning kuningliku välimusega, rõhub Laduree rikkuse ülistamisele. Kristjan Kannukese sõnul jutustab aga antud heliteos kaunist preili Ladureest, keda noormees südamest armastab.

Normann kutsub Pärnusse

Raadio Elmar ja Henrik Normann kutsuvad 15. aprillil kõiki Pärnusse! Võrratu kevadõhtu kulmineerub suure Eesti muusika raadiopeoga kahes kohas! Kell 21 saame kokku Kentuki Kõrtsis, kus astub lavale muusikamees Henrik Normann. Tuntud lavategelane esitab kaasakiskuvaid tantsupalasid nagu näiteks “Nii Ei Saa” ja äsja Ameerikas filmitud uue videoga illustreeritud lugu “Saluut”. Tegu on muide Normanni esimese ülesastumisega meie raadiopeol ning see on suurepärane võimalus näha Normanni lauljana laval! Enne südaööd stardib aga Kassas Elmari "Eesti Disko". Rahvast tervitab üks tuntud “staarpoliitik”. Õhtujuht on raadiohääl Lauri Hermann. Puldis mängib parimat kodumaist muusikat ka DJ Andrew. Tule peole, kus on rohkelt auhindu ja hästi palju eestimaist tantsumuusikat! Priipääsmeid loosime Elmari soovisaadetes ja “Eesti Disko” Facebook'i lehel.

Jüri Pootsmann esineb Eurovisiooni poolfinaalis kolmeteistkümnendana

Selgunud on Eurovisiooni lauluvõistluse poolfinaalide esinemisjärjekord. Jüri Pootsmann esindab Eestit looga “Play” 10. mail Rootsis toimuva võistluse esimeses poolfinaalis kolmeteistkümnendana.

Kokku on esimeses poolfinaalis, mille avavad meie põhjanaabrid soomlased, laule 18. Kaks päeva hiljem toimuvas teises poolfinaalis on riike 19. Mõlemast poolfinaalist pääseb edasi kümme paremat lugu, mis asuvad 14. mail koos kuue juba finaalis oleva lauluga võistlema võidu nimel.

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap