Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 16
18.04.2016

Lõõtsavägilased andsid välja oma teise plaadi esimese pala

Sellel kevadel hakkasid Lõõtsavägilased salvestama juba oma teist plaati. Kuna eelmisest plaadist on möödas pea terve aasta, siis on poistel näpud nobedamaks muutunud ning lood on hakanud veel paremini kõlama. Just sellepärast otsustasidki nad stuudiosse minna ja lood salve mängida. Uus plaat ilmub tänavu juunikuus.

Singel „Edimise numre miis“ (Esimese numbri mees) jutustab loo sellest, kuidas mehed võetakse ära vene kroonusse. Tegemist oleks nagu kurva sündmusega, aga olemuselt on lugu siiski hoogne ja särtsakas nagu Lõõtsavägilastele omane. Laul pärineb etendusest „Kosjasõit“, mille autoriks on meie oma samuti Mulgimaa mees August Kitzberg ja viisi autoriks Juhan Simm.

“See “Edimese numbre miis” tõmbab alati meie esinemistel peo käima. Tantsitakse, lauldakse ja ollakse rõõmsab”, sõnab ansambli Lõõtsavägilased frontman Andres Eelmaa.

Marten Kuningas ja Henry Laks avaldasid ühise loo

Lugu kannab pealkirja „Lendorav“ ja on pühendatud lendoravale – ühele kõige ohustatumale loomaliigile. Eestis arvatakse seda loomakest olevat ainult paarsada. Henry Laksi sõnul tahab ta selle looga juhtida inimeste tähelepanu probleemile, mida tõenäoliselt saaks hea tahte korral kas lahendada või vähemalt leevendada säästliku suhtumise kaudu metsadesse. Roheliste liikumise poolt on algatatud ka allkirjade kogumine samasisulisele petitsioonile.
Laul on salvestatud duetina Marten Kuningaga, kes tegi ka kitarriseade. Meloodia ja sõnad on teinud Henry Laks.

Paide bänd Ans. Andur avaldas loo “Küllmajõuan

Bänd ise tõi välja, et nad võtsid end kätte ning viimistlesid selle loo lõpuks valmis, kuigi see jäi välja tegelikult plaadi “Öine bingo” lõppversioonist. “See kõlab nagu midagi sellist, millega me oleksime võinud maha saada umbes aastal 2003 või 2004,” tõdes Ans. Andur ning lisas, et samuti oleks võinud lugu “Küllmajõuan” ilmuda ka 1980. aastate lõpus Miamis kellegi teise sulest.

Ans. Anduri moodustavad Mihkel Kirss kitarril, süntesaatoril ja vokaalil, Gert Pajuväli kitarril, Madis Aesma bassil ja vokaalil ning Madis Kirss trummidel ning taustavokaalil.

Iiris andis märtsi lõpus välja oma kolmanda ametliku plaadi – lühialbumi pealkirjaga “Hope”

Iiris Vesik on kolm viimast aastat elanud ja õppinud Londonis ning seal sündis ka tema nelja looga lühialbum “Hope”.

Uus muusika on saadaval digitaalsetes keskkondades nagu Spotify, Deezer ja iTunes ning eksklusiivselt vinüülplaadil ka Eesti plaadipoodides. Pärast mitmeaastast pausi annab Iiris Eestis taas kontserdi – 23. aprillil esineb ta Von Krahlis Tallinnas.

EP “Hope” on saanud kiita nii kodumaistelt kriitikutelt kui ka rahvusvaheliselt pressilt.

Iirise enda sõnul on “Hope” väga isiklik. “Ma tahtsin kirjutada midagi väga ausat ja väljendada end võimalikult ausalt. Minu jaoks oli oluline ka see, et saaksin võimalikult palju ise ära teha – näiteks vinüülikujunduse lõikasin ja kleepisin ise kokku.” Lisaks tegi Iiris albumi nimiloole ise video.

23. aprillil astub Iiris Von Krahlis esmaskordselt üles oma Londonis kokku pandud bändiga ning päev varem, 22. aprillil antakse kontsert Helsingis.

Noortebänd A3 avaldas uue laulu “Igatsus”

Värske loo viisi ja sõnade autoriks on bändi klahvi-ja laulumees Fred Rõigas, kes aasta tagasi elas Austraalias, kust sai laul “Igatsus” alguse. Loo ajendiks oli 45-kraadine kuumus, mis oli kohati talumatu ja sellistel hetkedel hakkab eestlane automaatselt igatsema külma ja lund.

Algselt oli sõnadeks: “Kas tead, kui hea võib olla lumi, kui läbi aasta kestab suvi”.

Kuna Eesti inimestel oleks seda raske mõista, siis sai see rida asendatud: “Kas tead, kui hea on suvetuul, kui pikaks venib talvekuu”.

Lõplik variant sündis koostöös Johannes Lõhmusega RoundSound stuudios.

Laul “Igatsus” räägib sellest, et inimene saab oma kõigi viie meelega igatseda nagu näiteks maitsvat toitu, head lõhna, mõnusat muusikat, mõnd tunnet või hoopis kedagi lähedast. Kõike, mida on elus juba eelnevalt kogetud ja mida parasjagu on vähe või üldsegi mitte.

Siiri Sisaskil ilmub maikuus üheteistkümnes CD “Kuristi kohal”

Nagu mitmel varasemal plaadil, on ka seekord kõlamas Siiri Sisaski enda poolt loodud muusika. Sõnade autoriks on Uku Masing.

Plaadi produtsentideks on Konstantin Tsõbolevski ja Raul Ojamaa. Salvestustesse on kaasatud mitmeid teisigi tuntud eesti muusikuid. Siiri Sisask on lisanud, et tal on siiralt hea meel, et tema uus looming seekord sedavõrd huvitava kõlapildi saab. Ta on juba ammu unistanud teha plaati, millel kasutatud nii elektroonikat kui looduslikke sounde, tuult, vihma jne.

Plaadi buklett omab nii Uku Masingu lauludes kõlavaid luuletusi kui ka nende luuletuste ingliskeelseid tõlkeid.

Helikandja ilmumist saab toetada Hooandja lehel.

Siiri Sisask rääkis raadiole Elmar antud intervjuus, et tal on õige pea ilmumas ka esimene luulekogu, mille annab välja kirjastus Pilgrim. Samuti avab lauljatar varsti maalinäituse, kus saab vaadata üle kolmekümne tema tehtud õlimaali.

Ansamblil I Wear* Experiment ilmus album

Reedel, 15. aprillil, ilmus I Wear* Experiment’i debüütalbum „Patience“. Samanimeline esiksingel osales edukalt Eesti Laulu võistlusel, avaldatud on ka järgmine singel pealkirjaga „Deepfreeze“, mis on jõulisem jätk eelmisele, rahulikumas tempos astunud loole ‘Patience’. "Bändil on mitu tahku ning järgmiseks soovitakse tutvustada oma tantsulisemat poolt. Samas vihjab ansambel, et tegu pole juba sel reedel ilmuvalt plaadilt mitte kõige tempokama looga!

„Deepfreeze“ sündis ärevusest ja unetusest – lugu kirjeldab seda, kuidas öö matab sind endasse, laskmata kiirest elutempost taastuda,” räägib trio trummar Mikk

Simson. Singlile „Deepfreeze“ lõi visuaalse tausta David Hoskins, kes on eelnevalt töötanud ka näiteks ansambli Mutemath visuaalidega. I Wear Experimenti debüütalbumi ‘Patience’ esitluskontsert toimub 28. mail Kultuurikatlas, Tallinnas. Bändi poolt signeeritud albumeid ning esitluskontserdi pileteid saab osta eelmüügist veebilehelt 311.ee.

 

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket