Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 17
25.04.2016

Elmari kuulajatelt nime saanud Caramel üllitas esimese singli

Uus ansambel Caramel, kuhu kuuluvad Brigita Murutar, Martin Kütt, Jaanus Viskar ja Paul Neitsov, üllitas esimese loo “Õigus ja võimalus”. Caramel sai oma nime raadio Elmar kuulajatelt.

Pala viisi autor on Paul Neitsov, sõnad Aapo Ilveselt. Miksis ja masterdas Madis Isand.

Lugu räägib retkest loodusesse, kuhugi ürgsesse jõeoru liivakivikaljude juurde, kus inimest tabavad selged mõtted, ja isegi, kui ta peab pärast tsivilisatsiooni rüppe tagasi pöörduma, jääb midagi ilusat ja head sellest tundest alles.

Põhja-Tallinna endised liikmed avaldasid ühise laulu

Muusikaprodutsent, laulukirjutaja ja räppar Kenneth Rüütli on koos Maia Vahtramäega saanud valmis muusikavideo ühiselt loodud laulule “Maailm on me”.

Kenneth lubab kuulajatele, et tuleb musikaalselt tegus aasta ja koostöö Maia Vahtramäega ei jää kindlasti viimaseks.

Trad.Attack! esineb Hiinas ja Lõuna-Koreas

Tallinn Music Week’il neli ülimenukat kontserti andnud Trad.Attack! sõitis eelmise nädala lõpus tuurile Hiina ja Lõuna-Koreasse.

Lisaks muusika mängimisele on Trad.Attack! otsustanud enne igat reisi ka sihtkoha keele ja kultuuriga tutvust teha: “Et meil neid nõnda nimetatud jäälõhkujaid oleks, on poisid alustanud hiina keele õpinguid. Tõnu ostis isegi päris õpiku,” lisas Sandra. Ligi kolmenädalase reisi jooksul esinetakse nii Hiinas kui Lõuna-Koreas.

Aasia publik näeb Trad.Attack!’i seitsmel kontserdil viies erinevas linnas. Lisaks viivad Trad.Attack!’i liikmed läbi õpitubasid, mille käigus tutvustatakse Eesti muusikat.

Bänd annab tuuri esimese kontserdi Beishan Maailmamuusika Festivalil Zhuhais. Edasi liigutakse Pekingisse ja Shanghaisse, et anda kontserte Eesti Päevadel, Sound of the Xity ja Strawberry Music Festivalil. Viimasel, Hiina ühel suurimal festivalil astub Trad.Attack! üles teiste seas maailmakuulsate nimedega nagu Prodigy ja Disclosure. Aasia tuur lõpetatakse Lõuna-Koreas kontsertidega kahel festivalil.

Ol´ Mill annab sügisel plaadi välja

Eelmisel aastal Noortebändi finaali jõudnud Viljandi ansambel Ol’ Mill tuli välja uue akustilise videoga loole “The Future”, mis sai üles filmitud Viljandi Vibes sessioonide raames kohalikus lennukitehases.

Eelmise aasta Augustibluusi nimistus olnud ansambel on teinud kiirelt Eesti bluesi maastikul nime. Samas tempos tundub ansambel ka edasi kasvavat, lastes sügisel välja plaadi ning andes mitmeid suuremaid kontserte. Plaadilt ei saa puudu olema ka Viljandi Vibes sessioonide jaoks tehtud “The Future”. “Igaüks kujundab oma tuleviku ise,” kirjeldas bändi ninamees Artur Leppik uue loo sõnumit. “Ol’ Mill on ise oma õnne sepp ja alasid on neil juba kuumad ning ootavad tagumist. Nimelt sumedasse sügisesse on oodata Ol’ Milli sepakojast värskelt kõrvetatud plaati ja mitmeid sädemeid pilduvaid ülesastumisi.”

Aapo Ilves üllitas plaadi

Ilmavalgust nägi neljavärvitrükis kullavärvi ketas, millel tosin helirada - üheksa võrokeelset autorilaulu, üks joig ja kaks remiksi. Kogu muusika on Aapo Ilvese loodud, kolme loo sõnade juures on abiks olnud Jan Rahman.

Kirivane nime all üllitatud plaadil "Lindilves" lööb kaasa terve rida tuntud muusikuid. "Lindilvese" võrokeelne tähendus on "lendilves".

Plaadikujunduse eest kandsid hoolt Epp Margna ja Evelin Urm, masterdas Lauri Liivak.

Ilvese sõnul on ta helikeeleliselt soovinud luua muusikat nii, nagu soome-ugri noodid võinuks kõlada siis, kui tuhat aastat tagasi oleks asjad oluliselt teistmoodi läinud, kui me oleks saanud areneda ilma võõra usu vägivaldsete kultuurikatkestusteta, olles samal ajal muu maailma mõjudele ikkagi avatud. Mees lisab, et plaadil on kokku on saanud regilaul ja labajalg, boreaalne joiuviis ja samba, helletus ja rockiriff ja palju muud. Need autorilaulud, nimetatagu neid siis indie-folgiks, ugripopiks või milleks iganes, on oma juurtelt rohkem pärimus- ja pärismuusika, kui suvaline rahvaviisi jazztöötlus seda iial olema saab. Plaadil on laule, mis kõlanud teatrietendustes, võidutsenud konkurssidel, kõlanud koorilauludena või olnud teleseriaali tunnusmuusikaks.

Ott Lepland ja 2 Quick Start astuvad koos lavale

Reedel, 29. aprillil näeb Rock Café laval Ott Leplandi ning esmakordselt annab klubis kontserdi 2 Quick Start.

Ott Lepland on alates 2010. aastast välja andnud neli täispikka stuudioalbumit ning ühe EP. 2012. aastal esindas ta Eestit edukalt Eurovisiooni lauluvõistlusel ning saavutas seal kuuenda koha. Rock Café kontserdil kõlavad lood nii tema kõige uuemalt, eelmise aasta suvel ilmunud albumilt "Siinpoolne" kui ka vanemad hitid nagu "Kuula", "Tunnen elus end", "Läbi öise Tallinna" ja paljud teised.

2 Quick Starti hullutavad hitid on tuttavad igale Eesti pop- ja tantsumuusika austajale. Pea kaks ja pool dekaadi tegutsenud bänd on andnud kontserte kõikjal Eestis ning hitid "Naerata", "Neiu mustas kleidis", "Nii kuum on tunne" ja "Ühega miljoneist" kõlavad kindlasti ka bändi esimesel kontserdil Rock Cafes.

Marco Margna uus lugu ilmus koos videoga

Marco Margnal ilmus uus laul „Valede maal, valede sees” ja esimene suurem muusikavideo. Laul on kirjutatud juba jaanuari alguses, kuid viimane lihv stuudios ja videoteostus said tehtud alles aprilli alguses.

Filmitud on video Tallinnas ja selle lähiümbruskonnas.

Laulu teksti kirjutas Kerdo Mölder. Muusika on produtseerinud Marco Margna. Marco sõnul ei jää see tema viimaseks muusikavideoks, sest plaanis on teha palju uusi laule, millele kindlasti tulevad edaspidi ka videod.

 

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket